Ciapek005

KOMPRESOR SPRĘŻARKA 150 L + PIASKARKA 105L

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piaskowanie kompresorem na 230V? To chyba jakieś żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

I nie sugeruj się nazwą, to dalej tylko typowe chińczyki ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Stanley to też teraz chinol z ładną nazwą i małą wydajnością więc o piaskarce to raczej zapomnij ale pistolet do piaskowania to trochę wolno ale coś opiaskujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Właśnie się zastanawiam co może być warty taki pistolet do piaskowania (ze zbiorniczkiem) z odzyskiwaniem piasku-coś takiego

http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-odzyskiem-2kg-piaskarka-i5865326379.html

 

Kompresor mam taki:

http://ewirgo.com/pl/kompresory-olejowe/204-kompresor-olejowy-virgo-50-litrow-zolty.html

 

Lux maszyna za takie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To się nadaje tylko do zabawy, podobnie jak ten kompresor. Najbardziej rozbawiło mnie to w opisie:

Jednostopniowy, chłodzony powietrzem dwutłokowy kompresor olejowy o nominalnym ciśnieniu roboczym 8 bar. Zastosowanie trwałych materiałów, silnik o dużej mocy oraz żeliwna wolnoobrotowa pompa powietrza zapewniają wysoką żywotność urządzenia.

A dalej w danych technicznych piszą:

  • chłodzenie powietrzem,
  • dwucylindrowy agregat,
  • jeden stopień sprężania,
  • wbudowany odwadniacz zbiornika
  • Moc silnika : 3.3 kW
  • Napięcie zasilania : 230V/~50Hz
  • Pojemność zbiornika : 50 l
  • Poziom hałasu : 79 dB
  • Prędkość obrotowa pompy : 2800 obr/min
  • Waga : 33 kg
  • Wydajność : 430 l/min 

Tak się nabiera naiwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

To ja wiem, że nie jest to wolnoobrotowa pompa i jest to chińskie gówno ale na moje potrzeby takie jak pomalować pług, przedmuchać chłodnice, czy jakąś część przedmuchać. NIe używam tego zawodowo po 8godz 6 dni w tyg, bo do takiej roboty się kupuje sprzęt za grube tysiące.

 

P.S.

Mnie interesowała tylko większa wydajność jak standardowy chinol 1 cylindrowy wiec wybór był prosty.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozumiem, ale chodziło mi o to jak sprzedawcy potrafią oszukiwać klienta. Do takich zastosowań jak Ty w zupełności wystarczy. Nawet jakbyś kupił klucz pneumatyczny o niskim zużyciu powietrza to też go pociągnie. Ale o piaskowaniu zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

ok, a co do sprzedawców to już z niejednym miałem do czynienia i baaardzo duza ich liczba zwyczajnie nie wie co sprzedaje i wygadują takie głupoty, że szok. Pomijam takich co świadomie kit wciska. Np w sklepie motoryzacyjnym gość sie upierał, że regulator napiecia firmy topran czy jakos tak to najwyzsza polka ale niska cena bierze sie z tego, ze zdobywaja klienta najwyzsza jakoscia i niska cena haha :D nic nie pomagaly moje wyjasnienia, ze to najgorszy chinol, ze czesto za jego sprawa swiatla "migocza", szybko one padaja itp. Takze jawne wciskanie kitu to było. Niestety regulator byl potrzebny mi na szybko to i bylem zmuszony taki kupic. Jak ten padnie kupie regulator Hella. A kompresor kupilem jak wyzej bo dla mnie taki wystarczajacy. Ogolnie bubli staram sie nie kupowac do zadan wymagajacych wydajnosci, jakosci i wytrzymalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj