7891Firefox

System doju Duovac od firmy DeLaval - miał ktoś z tym do czynienia?

Polecane posty

7891Firefox    53

Witam. Zaproponowano mi do nowej hali udojowej urządzenia polegające na masażu przed i po udojowym, zwanym Duovac od firmy DeLaval. Czy miał ktoś już z tym coś do czynienia, bądź widział takie rozwiązanie u kogoś znajomego? Nie wiem czy to brać, czy wziąć zwykłe pulsatory, gdyz dochodzi pewien koszt. Wiadomo krowy różnią się w miękkości doju i nie wiem czy takie rozwiązanie zda egzamin u krów "twardych". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ja mam cos podobnego w dojarce rurowej tzn. mam 4 aparaty i w kazdym urządzenie które masuje - znajomy który mi montował dojarke powiedział ze to fajny dodatek ( chyba ze kit wciskał :) - jest mięki start przy poczatku dojenia a jak krowa sie wydoii to niepróbuje odrazu zwalic dojarki tylko ja masuje a jak znowu zacznnie oddawac to automatycznie zaczyna doić dalej :) według mnie jak krowa twarda to i tak bedzie problem  wydojeniem czy z tym czy bez tego ( bedzie sie dłózej doić ). p.s. trzeba pulsatory co jakis czas serwisowac to sie beda lepiej doić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

ok, dzięki Kolego @shrek za odp. 

nic innego tylko wypada z czasem wyzbyć się twardych tak myslę sztuk bo bedą blokowały udój na hali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pal    0

w takim wypadku montuje się cięższe aparaty udojowe np. harmony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

@Pal a orientujesz się jaka różnica w cenie między nimi ?Bo mnie też namawiał przedstawiciel na duovac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pal    0

Cały zestaw duovac to jest chyba jeden z tańszych tam nie ma się co popsuć chyba że jakaś membrana pęknie czy coś takiego ale to nie są duże wydatki (kilkadziesiąt złotych ) nie ma tam żadnej elektroniki. Natomiast aparaty harmony to ciężkie metalowe kubki udojowe i cięższy kolektor przez co krowy , które się twardziej się doją są lepiej wydojone. Ja czasami dodajam krowy które wybitnie twardo się doją, ale są to naprawdę bardzo rzadkie przypadki. U mnie montowała firma Technik z Węgrowa i jest to naprawdę solidna firma. Cały montaż wykonali w jeden dzień . Robotę zaczeli o 7,30 a pierwszy uduj był przeprowadzony około 23,00. Pracowali tak we trzech tak długo bo nie chcieli nocować ponieważ ja mieszkam w powiecie mogieleńskim a więc kilkaset kilometrów od Węgrowa .Ja używam tę dojarkę czwarty rok i niedawno zepsuły mi się do tej pory dwie membrany , które kosztowały 37 zł /szt. poza tym wszystko działa bez zarzutów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez studentka91
      Witam, moja obecnosć na tym forum jest kierowana głównie projektem wymaganym na mojej uczelni. Niestety swojego gospodarstwa nie posiadam, chciałam więc prosić Was rolnicy o opinię nt. czochradła dla bydla firmy DeLaval. Używa ktos z Was? Jakie są wasze spostrzeżenia, uwagi co do dzialania tej maszyny, czy jestescie z niej zadowoleni? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź!
    • Przez Pawelsne
      Pytanie dla osób posiadających Roboty lub interesujący się tym.
      Co sądzicie o tych dwóch firmach i której firmy Roboty lepiej funkcjonują ?
    • Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje bariere tylna na hale udojowa delaval rybia osc 30. Prosilbym o pomoc w znalezieniu kogos kto moze posiadac takie cos. Konkretnie chodzi o takie cos jak na zdjęciu 

    • Przez Vroobel
      Witam! 
      Chciałbym się dowiedzieć coś o aparatach delaval milkmaster, do tej pory mam duovac i po 18 latach użytkowania rozbieram je i wymieniam membrany w środku; myślałem może żeby dokupić aparat nowszego typu, ale nie wiem jak z częściami do nich i jaka jest awaryjność aparatów milkmaster? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj