Skocz do zawartości
AnetaWawrzak

pozbycie sie wschodzacego zboza w truskawkach!!!!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zboża

Witajcie! mam pytanko-posadzilam w pazdzierniku truskawki na polu po zbozu-wszystko bylo okey ale teraz na calym polu sie zieleni od zboza, co najgorsze nie wymarznie bo to ozime-wiec radzcie co z tym zrobic!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

senator11111 mam pytanko czy jak opryskam ktoryms z tych poleconych przez ciebie srodkiem teraz to zadziala (chodzi mi o to ze temperatura juz ponizej 10 stopni) czy lepiej zaczekac do wiosny i wtedy to zaatakowac tym srodkiem prosze o odpowiedz

ktos mi poradzil targe opryskiwalam jak bylo kolo 15 stopni ale i tak cholerstwo uroslo wiec wzielam sie za dziabaczke bo podobno tylko raz wyrasta i jak sie przytnie i to drugi raz nie odrasta ale patrze teraz ze to jakas bajda i tak sie zastanawiam czy jak jest teraz ponizej 10 stopni to sie oplaca opryskiwacz czy zaczekac do wiosny

tomek73    186

Tagra 0,5 w dawce 0,8 musi podziałać, Temperatura 10" może być, podziała po 3-4 tygodniach.

cinek1808    27

select jest dobry 

na pewno to nie zboże jak odbija po przycięciu  poczekaj do wiosny teraz juz nie zdąży uschnąć za niskie temperatury

Tomku73 ja mam 20 arow tych truskawek i opryskiwacz reczny 10 litrowy -wiec kupowalam male opakowanie 250ml i rozrabialam 100ml na te 10 litrow i ne zadzialalo, a precyzyjniej nie uroslo wiecej a tylko tyle zeby zazielenic cala plantacje, teraz sie zastanawiam czy za mala dawka (pewno tak) czy poprostu za zimno?! teraz sie zastanawiam czy pryskac ponownie, jak temp. 5,6 stopni czy sie wstrzymac do wiosny. Jak tak bede devatowac to mnie snieg zastanie...

dzieki cinek1808 a te srodki jak leopard czy fusilade zdadza egzamin na wiosne, jak myslisz?!

cinek1808    27

motyka dasz radę daj im trochę urosnać u  mnie nie ludzie dwa razy pielają truskawki młode i później je dopiero pryskam 

teraz to nie ma sensu pryskać w na sobotę już mróz środek nie zdarzy zadziałać lepiej poczekać do wiosny wtedy pielnikiem później motyką dokoła krzaczka i następnie oprysk 

tomek73    186

A to trza było tak od razu, jak pryskam  trawnik pod domem starane lub Fernando, to jak na 10 l wlewałem 100 ml, tak niby powinno być, to nie działało, jak wlewałem z 250  i ponad to działało, i tak teraz  do niego wlewam, i wszystko jest ok.

Wypraktykowałem ze trzeba wlać podwójną dawkę  do opryskiwacza ręcznego, wtedy podziała.

To jest całkiem inny oprysk niż ciągnikiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się