BOBEREKD

Zetor 8011 propozycja zamiany na 7245 lub 7745 turbo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BOBEREKD    0

Witam mam propozycję zamiany zetor-a 8011 na 7245 lub 7745. Który lepiej wybrać i czy czesci są łatwo dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

Lepszy jest 7745 pod tym względem że jest mocniejszy ok. 84 km w dodatku ma turbo. A ja bym brał tego mniej zużytego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

7745 nie ma turbo, z turbina były wersje eksportowe... ale do tego musi być odpowiednie oznaczenie  na ciagniku,


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Uciągnie bez problemu, mam 5340 (odpowiednik 7245) i daje sobie rade a gleby mam ciężkie ... ile pali to nie mierzyłem dokładnie ale mniej niz mój 3060 przy tym samym pługu:)

Edytowano przez tomekzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Mam zetora 7711 to to samo co 7745 tylko bez napędu i ciągam nim pług 4 skibowy radzi sobie dobrze, na 2 biegu idzie a jak duża górka to zredukuje na1 i idzie dalej, spalania nie mierzyłem dokładnie ale nie ma tragedi więcej od 8011 nie spali do słyszałem że mają apetyt, chociaż 7745 spali więcej od 7711 bo przedni napęd potrzebuje mocy, 7745  będzie lepszy od 7245 ponieważ jest mocniejszy i szybszy bo raczej ma koła z tyłu 34 cale tak jak ja i wiem że to robi różnice o 0,5 przełożenia na każdym biegu a to sporo, wszystko zależy od stanu ciągnika bierz w lepszym stanie, chociaż przednie napędy w tych seriach nie cieszą sie za dobrą opinią jak nie masz strasznych górek to odpuścił bym sobie, a jak chcesz zmienić to poszukaj w bardzo dobrym stanie 7711 !!! A części w miare tanie trochę droższy ursus c-360 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOBEREKD    0

Lepszy będzie z napędem gdyż mam łąki podmokłe (torfowe) a jak pojechałem ładować rolki turem to założyłem ją i ulgnąlem, wyciągneliśmy go na drugi dzień traktor aż się zapadł pod samą miskę olejową, mimo że miałem opony szerokie od bizona rekorda (te szerokie) a gdyby był przedni napęd to nic by nie było bo się tylko przód zapadł a tył zaczą też się kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No to jak chcesz ciągnik do tura to jak najbardziej mając możliwość zmiany bierz ciągnik z napędem. 7745 w pozostałych pracach polowych nie powinien być gorszy, a nawet mniej spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOBEREKD    0

Najbardziej chodzi mi o spalanie bo wiele 80-tką się nie zrobi a paliwo ciągnie. A postawowym u nas traktorem jest 30-stka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Zetor nie jest najbardziej oszczędnym ciągnikiem na rynku ale jak nie będziesz jeżdził na max obrotach to nie pali tak dużo biorąc pod uwagę moc oczywiście, jest u mnie na wsi jeden 8011 to właściciel strasznie narzeka na spalanie, jedyna przewaga 8011 to jego większa masa ale raczej nie duża różnica ! porównując z c-330 każdy pali x2 ale więcej koni to trzeba czymś napoić ! Na pewno jeśli byś pojeżdził 7711 to nie chciał byś wsiąść w 8011 i 330 (super komfort) nie wiem jak wygoda w 7745 bo tam nie ma amortyzowanego przodu a to dużo daje ale coś za coś ! Mniej może spalić 5245 mało ich jest ale są i mają 3 cylindry ale chyba za słaby do 4x4 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj