Skocz do zawartości
BOBEREKD

Zetor 8011 propozycja zamiany na 7245 lub 7745 turbo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
BOBEREKD    0

Witam mam propozycję zamiany zetor-a 8011 na 7245 lub 7745. Który lepiej wybrać i czy czesci są łatwo dostępne.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mich3P    125

Lepszy jest 7745 pod tym względem że jest mocniejszy ok. 84 km w dodatku ma turbo. A ja bym brał tego mniej zużytego.

FINN    994

7745 nie ma turbo, z turbina były wersje eksportowe... ale do tego musi być odpowiednie oznaczenie  na ciagniku,

tomekzet    38

Uciągnie bez problemu, mam 5340 (odpowiednik 7245) i daje sobie rade a gleby mam ciężkie ... ile pali to nie mierzyłem dokładnie ale mniej niz mój 3060 przy tym samym pługu:)

Edytowano przez tomekzet

kamils    4

Mam zetora 7711 to to samo co 7745 tylko bez napędu i ciągam nim pług 4 skibowy radzi sobie dobrze, na 2 biegu idzie a jak duża górka to zredukuje na1 i idzie dalej, spalania nie mierzyłem dokładnie ale nie ma tragedi więcej od 8011 nie spali do słyszałem że mają apetyt, chociaż 7745 spali więcej od 7711 bo przedni napęd potrzebuje mocy, 7745  będzie lepszy od 7245 ponieważ jest mocniejszy i szybszy bo raczej ma koła z tyłu 34 cale tak jak ja i wiem że to robi różnice o 0,5 przełożenia na każdym biegu a to sporo, wszystko zależy od stanu ciągnika bierz w lepszym stanie, chociaż przednie napędy w tych seriach nie cieszą sie za dobrą opinią jak nie masz strasznych górek to odpuścił bym sobie, a jak chcesz zmienić to poszukaj w bardzo dobrym stanie 7711 !!! A części w miare tanie trochę droższy ursus c-360 !

BOBEREKD    0

Lepszy będzie z napędem gdyż mam łąki podmokłe (torfowe) a jak pojechałem ładować rolki turem to założyłem ją i ulgnąlem, wyciągneliśmy go na drugi dzień traktor aż się zapadł pod samą miskę olejową, mimo że miałem opony szerokie od bizona rekorda (te szerokie) a gdyby był przedni napęd to nic by nie było bo się tylko przód zapadł a tył zaczą też się kopać.

romek6340    203

No to jak chcesz ciągnik do tura to jak najbardziej mając możliwość zmiany bierz ciągnik z napędem. 7745 w pozostałych pracach polowych nie powinien być gorszy, a nawet mniej spali.

BOBEREKD    0

Najbardziej chodzi mi o spalanie bo wiele 80-tką się nie zrobi a paliwo ciągnie. A postawowym u nas traktorem jest 30-stka.

kamils    4

Zetor nie jest najbardziej oszczędnym ciągnikiem na rynku ale jak nie będziesz jeżdził na max obrotach to nie pali tak dużo biorąc pod uwagę moc oczywiście, jest u mnie na wsi jeden 8011 to właściciel strasznie narzeka na spalanie, jedyna przewaga 8011 to jego większa masa ale raczej nie duża różnica ! porównując z c-330 każdy pali x2 ale więcej koni to trzeba czymś napoić ! Na pewno jeśli byś pojeżdził 7711 to nie chciał byś wsiąść w 8011 i 330 (super komfort) nie wiem jak wygoda w 7745 bo tam nie ma amortyzowanego przodu a to dużo daje ale coś za coś ! Mniej może spalić 5245 mało ich jest ale są i mają 3 cylindry ale chyba za słaby do 4x4 !!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.