Polecane posty

Adik_ziel    3

Cienko widze tą reklamacje ;/ lepiej już samemu poróbcie niż on ma znowu wam robić zrobi wam ciapek pochodzi pół roku i znów siądzie ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Masz rację-lepiej sami to zrobimy, nie będziemy się go prosić żeby poprawiał a z resztą myślę że jakby poprawił to dalej było by to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Dopiero pewnie jak ciągnik "stanie" będzie remont... :rolleyes: :)

 

Hehe pewnie jo ale teraz jak już ja sie trochę wziąłem to coraz lepiej tzn. więcej części wymienianych jest . :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Hehe pewnie jo ale teraz jak już ja sie trochę wziąłem to coraz lepiej tzn. więcej części wymienianych jest . :rolleyes:

 

Albo mniej się psuje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No nie wiem sam . Ale może dziadek inwestuje w remont bo wie że ma pewnego następce i to dużo zmienia.

Ale koniec już tego OT.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Łee pomalowałeś na czarno obudowę ?? Ja mam srebrną i lepiej widać czy smarka olejem. A ten korek to nowy jest ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Była taka farba to umalowałem. Korek jest nowy bo się urwał. Dodam że rok temu miał remont generalny.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Morze to byc spowodowane zuzyciem silniki zalecam kapitalke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mój kilka lat tak wali olejem. Teraz na szczeście jest po remoncie. Nowe kpl. naprawcze, panewki, remont głowicy i szlif wału. Zajrzałem do skrzyni poszło kilka trybików i pompa olejowa w silniku. Wymieniłem teżtarcze sprzęgłowe i uszczelniacze. Poszło ponad 2500 zł. Cała dopłata na nawozy i remonty ciągników.

A co do usterki to może byc walnięty uszczelniacz przy zaworach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
Morze to byc spowodowane zuzyciem silniki zalecam kapitalke:)

 

Generalka była rok temu. Poszło ok 2000.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Cześć!!

 

czyżby jakieś zestawy naprawcze z krotoszyna??

miałem to 4 lata temu, pochodziło z pół roku i przed żniwami robiłem kolejną kapitalkę, a 330 u mnie jest 2 traktorem (brony/siewnik/opryskiwacz/ itp)

w maju przedmuchy przerosły stan z przed kapitalki

po rozebraniu luzy na pierścieniach były powyżej minimetra, i całkiem ładny "schodzik" na gładzi cylindra się zrobił

 

na szczęście mieliśmy jeszcze nówki cylindry jeszcze kupione na zapas w PRL-u

tłoki z pierścieniami kupiliśmy w Andorii, kosztowały więcej niż cały poprzedni zestaw "naprawczy", ale opłacało się, jeździmy już 4 lata, zero przemuchu, pali do "do strzału"

 

tak więc często oszczędny 2 razy traci

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4
Cześć!!

 

w maju przedmuchy przerosły stan z przed kapitalki

po rozebraniu luzy na pierścieniach były powyżej minimetra, i całkiem ładny "schodzik" na gładzi cylindra się zrobił

Jestem "świeży" na forum i mam pytanie: w sześcdziesiątce most jest połączony ze skrzynią i olej się leje do skrzyni. Ale teraz kupiłem "ciapka" i nie wiem czy tam jest tak samo. Zapowietrza mi się pompa od podnoszenia i muszę dolać oleju. I czy mogę dolać korkiem który jest na skrzyni niedaleko przekładni kierowniczej? i jaki olej mogę dolać? Hipol czy jest coś tańszego? Zapewniam że ciągnik będzie wykorzystywany "dorywczo" raczej. A tak w ogóle to bardzo fajny sprzęt - szczególnie odgłos z tłumnika i te sapanie z filtra powietrza he he. Kilkanaście lat temu jeżdziłem takim pojazdem ... Wspomnienia ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Olej lej tam gdzie jest śruba obok dźwigni zmiany biegów. ;)

 

Co do oleju zainwestuj w lepszy. :) Hipol powinien długo Ci służyć jeżeli ma być używany dorywczo.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4

Dzięki bardzo za odpowiedź. Nie chciałem przypadkiem utopić skrzyni biegów ;) Nastawiam się więc na Hipol tylko jeszcze rozważę czy Hipol 6 czy MF. Na stronach Orlenu piszą że dobrze sprawdza się "szóstka" ale MF jest lepszy (no i droższy) :) Jak doleje ze cztery litry to pewnie będzie już spoko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Zależy ile go masz. Do skrzyni wchodzi 23L. Ja bym chyba całość od razu wymienił. Albo chociaż sprawdź czy są jakieś opiłki. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4

Racja:) nawet zlać i jak dobry to chociaż przefiltrować. Nie jestem handlarzem i robię dla siebie. Nauczyłem się z czasem że żeby oszczędać na takich sprawach to trzeba mieć za dużo pieniędzy ;) Zrobić raz a dobrze :) I będzie działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Olej lej tam gdzie jest śruba obok dźwigni zmiany biegów. ;)

 

Co do oleju zainwestuj w lepszy. :) Hipol powinien długo Ci służyć jeżeli ma być używany dorywczo.

powiem ci ciekawostke, u nas w ciapku od 25 lat siedzi ten sam olej w skrzyni :) ani razu nie wymieniany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie też ;) . Może troche mniej bo nasz ma 32 lata ale te 10 15 lat na pewno ten sam. Ale jak nadarzy się okazja przydało by się wymienić. :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hedonity    4

Ale jaja ... Jak dobijałem transakcji i ciapek nie chciał podnosić to właściciel się wkurzył i stwierdził że musi być dobrze, wymieniana była pompa i inne pierdoły więc zamorduje mechanika że odwalił kaszanę. Jak się okazało ten ciagnik chodził tylko w dwókółce i tzw. "wichrze". Podnośnik nie był przez ostatniego właściciela w ogóle nie używany i się zapowietrzył. Dziś sprawdzałem - dolałem tylko 2 litry Hipolu bo jest teraz prawie max. system się odpowietrzył, podnosi bez problemu ;) Także wpadka - nie sprawdziłem poziomu oleju na miarce :) W każdym razie co nagle to po diable. 5 litrów Hipol-6, 37 zł wydane. Mam jeszcze pytanie - mam przeciek (nieduży) w tej kulce (?) w której jest osadzona dźwignia do wywrotu - ta na prawym błotniku. Jak to uszczelnić? tam jest oring czy inna uszczelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj