marian20

Prasa CASE RB 344 - opinie i porównania

Polecane posty

marian20    29

Witam

 

Poszukuję opinie na temat tej prasy. Założyłem oddzielny temat na prasoowijarkę z tego modelu jednak nie ma żadnego odzewu. Dlatego pytam chociaż o prasę. Jak się sprawdziła w waszych gospodarstwach? Jak dogniata bele? Z jaką prędkością roboczą przeważnie nimi pracujecie? Awaryjność itd.

 

Bardzo proszę o pomoc bo pilnie poszukuję opinii na temat tej prasy i prasoowijarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Prasa Case RB 344 to jest to samo co New Holland BR 6090. Prasy te są dość proste w budowie jak i w obsłudze. Jakość użytych materiałów jak i ogólna budowa podobna do pras Krone (cały łańcuch zwijający w komorze jest taki sam). Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na moc to już 80 KM można prasować sianokiszonkę na 3-7 nożach (wolno idzie ale da radę dobić do 80-90% zgniotu) ale żeby wykorzystać prasę w 100% jej możliwości potrzeba ok. 120 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Dzięki . Ja dysponuje akurat 125 KM  także nie ma problemów. A Czy wiadomo coś o wydajnościach itp? W porównaniu do pras lely czy mc hale ? przepaść czy da się tym szybko i wydajnie pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Prasa dobra tylko głośna jak masz tyle koni to lepiej jakiejś walcowej szukaj dużo przyjemniejsza praca będzie, a tak pyzatym to żadnych uwag do prasy nie mam przez 1 sezon zrobiła u mnie 1000 beli i nie było żadnej usterki poza brakiem smarowania łańcuchów głównych z góry ale podobno ten typ tak ma, zobaczę co na wiosnę serwis z tym zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

ja chce kupić nową  i to najlepiej prasoowijarkę. Dlatego pytam o tą prasę bo występuje w wersji silo page . Nie wiem czy ten zestaw zdaje egzamin bo to trochę prasoowijarki z niższej półki cenowej. Lely czy Krone a nawet kuhn sa o prawie 100 tyś netto droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

prasoowijarka zdaje egzamin jak najbardziej, znajomy takową posiada od sezonu i jest z niej zadowolony, a współpracuje z JD 6400 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Kolego nie wiesz może czy ten znajomy miałby coś przeciwko żebym się z nim skontaktował telefonicznie lub przyjechał pogadać? Też jestem z podlaskiego i właśnie szukam kogoś kto ma ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
Dnia 17.11.2014 o 16:59, Z7245 napisał:

Prasa dobra tylko głośna jak masz tyle koni to lepiej jakiejś walcowej szukaj dużo przyjemniejsza praca będzie, a tak pyzatym to żadnych uwag do prasy nie mam przez 1 sezon zrobiła u mnie 1000 beli i nie było żadnej usterki poza brakiem smarowania łańcuchów głównych z góry ale podobno ten typ tak ma, zobaczę co na wiosnę serwis z tym zrobi.

I jak jeszcze masz tą prasę jakieś awarie ile bel nią zrobiłeś. Walcową a jaką byś polecił żeby słona nie stawała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj