Skocz do zawartości
marian20

Prasa CASE RB 344 - opinie i porównania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
marian20    21

Witam

Poszukuję opinie na temat tej prasy. Założyłem oddzielny temat na prasoowijarkę z tego modelu jednak nie ma żadnego odzewu. Dlatego pytam chociaż o prasę. Jak się sprawdziła w waszych gospodarstwach? Jak dogniata bele? Z jaką prędkością roboczą przeważnie nimi pracujecie? Awaryjność itd.

Bardzo proszę o pomoc bo pilnie poszukuję opinii na temat tej prasy i prasoowijarki

morfi81    30

Prasa Case RB 344 to jest to samo co New Holland BR 6090. Prasy te są dość proste w budowie jak i w obsłudze. Jakość użytych materiałów jak i ogólna budowa podobna do pras Krone (cały łańcuch zwijający w komorze jest taki sam). Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na moc to już 80 KM można prasować sianokiszonkę na 3-7 nożach (wolno idzie ale da radę dobić do 80-90% zgniotu) ale żeby wykorzystać prasę w 100% jej możliwości potrzeba ok. 120 KM.

marian20    21

Dzięki . Ja dysponuje akurat 125 KM  także nie ma problemów. A Czy wiadomo coś o wydajnościach itp? W porównaniu do pras lely czy mc hale ? przepaść czy da się tym szybko i wydajnie pracować?

Wiadomość z agroFakt.pl

Z7245    10

Prasa dobra tylko głośna jak masz tyle koni to lepiej jakiejś walcowej szukaj dużo przyjemniejsza praca będzie, a tak pyzatym to żadnych uwag do prasy nie mam przez 1 sezon zrobiła u mnie 1000 beli i nie było żadnej usterki poza brakiem smarowania łańcuchów głównych z góry ale podobno ten typ tak ma, zobaczę co na wiosnę serwis z tym zrobi.

marian20    21

ja chce kupić nową  i to najlepiej prasoowijarkę. Dlatego pytam o tą prasę bo występuje w wersji silo page . Nie wiem czy ten zestaw zdaje egzamin bo to trochę prasoowijarki z niższej półki cenowej. Lely czy Krone a nawet kuhn sa o prawie 100 tyś netto droższe

qazi    57

prasoowijarka zdaje egzamin jak najbardziej, znajomy takową posiada od sezonu i jest z niej zadowolony, a współpracuje z JD 6400 100KM

marian20    21

Kolego nie wiesz może czy ten znajomy miałby coś przeciwko żebym się z nim skontaktował telefonicznie lub przyjechał pogadać? Też jestem z podlaskiego i właśnie szukam kogoś kto ma ten sprzęt.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jozef3
      Czy ktoś z Was wie jak przełączyć sterownik od pras new holland 650 ze sznurka na siatke. Prasa jest z roku 1995 

• Przez marcins131
      Witam. Mam problem ze zdemontowaniem tego największego koła zębatego po lewej stronie.
      Ktoś się już z tym zmagał? Z góry dziękuje za pomoc. W załączniku przesyłam zdjęcie. Pozdrawiam.

• Przez bopietras
      Witam

Kupiłem prase case 344. Mam problem z odcinaniem siatki. Mianowicie jezeli hamulec na kólku od siatki jest zaciagniety to pod koniec procesu nie da rady odciac siatki. jezeli jest zwolniony do gory wszystko jest ok. Robie teraz z odpuszczonym hamulcem ale jest lozna siatka. pomozcie od czego to moze byc. Moze slabe napiecie w ciagniku. dodam ze to stary zetor 7745. A moze kwestia jakiejs regulacji.
    • Przez rafikkisiel
      Witam co jest przyczyną zsówania sie siatki do środka boki nie owiniete sa tak około 20 cm. Róznych siatek używam problem nadal pozostaje.Czytałem poprzednie tematy i robiłem według tych wskazówek nadal problem pozostaje. Wałek spiralny lekko sie obraca hamulec od siatki również dobrze trzyma rolke siatki. Dodam ze pieć kul owinie dobrze a nastepne 3 kule sa już nie owinięte. 
    • Przez platramix
      Witam potrzebuje instrukcji obslugi tego komputerka