kamil258

ile dam rade utrzymac bykow

Polecane posty

karolr2    767

A jak myślicie na ile sztuk mogę sobie pozwolić posiadając około 150ton kiszonki z kuku około 120 kulek sianokiszonki,300 słomy i z 30 ton zboża. Planuje zakup 35 sztuk takich po 300kg no i mam obecnie na stanie ponad 20 ale 11 szykuję na sprzedaż.  Więc by mi zostało jakieś 45 sztuk wszystkich. 10 po 500kg na wiosnę będą sprzedane no i te 35 po 300.

Nie chciałbym za wiele zboża kupować ale na kilka ton bym mógł sobie pozwolić no i może na wysłodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil84    3

 nie poszalejesz z bykami lepiej postaw 6-8 jałóweczek odchowaj zaciel i sprzedaj mniej zjedzą,spokojniejsze cena za byki d....y nie urywa a za jałówki wysoko cielne dobrej rasy i z papierami można przytulić trochę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Chłopie trzoda 3,80zł + vat jaka tu opłacalność trzeba trzymać z 500 sztuk minimum to zostanie na piwo i żelki:)

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kto hoduje świnie tego bieda nie ominie

 

indywidualni rolnicy tak ale jak taki rolnik podpisze umowe z fimą i dla firmy trzyma takie świnki wówczas sytuacja wyglada zupełnie inaczej wowczas mozemy wziać kalkulator kartke długopis  i obliczyc mniej wiecej jakimi pieniedzmi bedziemy dysponować (umowy)a przy inwidualnym trzymaniu czy to świń, jałówek , mleko cena jest równa jak na kolejce górskiej a wiec co mamy na papierze to jest pewne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co powiecie zamiast bydla trzode chlewna trzymac ??

To może zamiast hodować ciezkie byki zastanow się nad hodowla takich do 300kg do dalszej hodowli,bedziesz mógł wstawić wiecej i szybszy obrót pieniądza bedziesz miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

utrzymac żadnego bo to silne zwierzęta i niebezpieczne a opasac jak koledzy piszą powyżej z tym że , 2ha ląki to z zapasem bezpiecznym nie wiecej niż 6 sztuk i t ryzyko bo musisz siano i sianokiszonke miec bo 3 ha ornego z czego połowa 1ha mieszanka zapewne na pasze tresciwe a 2 ha kiszonka z kuku.  wiec obsada 6 sztuk najrozsądniejsza po roku opasu dopiero sie przekonasz ile tak naprawde z 5 ha sztuk zdolasz opasac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

2 ha kukurydzy na 6 sztuk? ludzie co Wy pitolicie? No chyba ze kukurydza u was rosnie na 100  cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Z jednego ha kukurydzy spokojnie powinno wyjść 60-80 t zielonej masy, wiec 6 sztuk to w takiej ilości powinno pływać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

80 ton?to chyba koszona w sierpniu zielona jak sk...wesyn,lub masz pole 1 klasy:)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Możesz zasiać jeszcze żyto przed kuku wtedy przy dobrym roku masz 2 plony, chyba że sucho to może się odbić słabo na kukurydzy ale ja zawsze sieje żyto. W tym roku była słaba ale te siane w terminie też nie były lepsze


 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

wszyscy piszecie ile utrzyma dorosłych byków a jeżeli zaczniesz od 300kg to wiadomo,że na początku tyle nie wpierniczą na dzień dzisiejszy możesz wstawi 10 szt bo paszy w postaci ziemniaka marchewki jest pełno za grosze ale jak bez dokupowania paszy to tak max 8szt pod warunkiem że plony będą bardzo dobre


łąki wiadomo sianokiszonka 1ha qq na kiszonkę 1,5ha zboże 0,5 ha pomyślał bym o lucerna z trawą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy mam pytanie.Niedługo otrzymam 6ha .Sprzęt i budynki gospodarcze mam i troche kasy na start.I pytam się ile byków moge wychowaćna tym areale.Dodam jeszcze że mam doświadczenie w pracy na roli,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj