Jaca303

John Deere problem z hydrauliką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jaca303    0

Witam serdecznie. Panowie posiadam starego johne deera 1850 w którym regularnie zapycha się filtr od hydraulik,i przez co nie działa cała hydraulika ciągnik był już u paru magików ale nikt nie potrafił rozwiązać problemu. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną, wymieniony olej i filtr na nowy, pompa hydrauliczna ta z przodu ciągnika rozebrana i przeczyszczona wszystko działało przez dwa dni. i znowu filtr zapchany chyba już czwarty z kolei olej koloru jasno grafitowego. Ręce opadaja, może jest jakiś środek do czyszczenia układów hydrauliczno-przekładniowych, i może ktoś wie po co jest ten zbiornik na olej nad pompą z przodu silnika, zaznaczam że nie podpinam żadnych maszyn do wyjść hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

A właściwie czym zapycha się ten filtr? Bo jeżeli opiłki to chyba jasne że coś śrutuje. Czy olej jest zgodny ze specyfikacją do tego modelu? A może filtr jest nie taki jak trzeba?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca303    0

filtr jest taki ( donaldson p555603) , olej agrol-u, na oleju nie widać opiłków, tylko zrobił się grafitowy i co dziwne na miarce oleju jest normalny przezroczysty kolor.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Ten grafitowy kolor to być może jakaś śrutowana tarcza. Nie ma jakiegoś okna aby zajżeć do skrzyni i obczaić czy na dnie nie ma tego syfu ewentualnie przepłukać skrzynię, chociaż jeżeli coś się sypie to niewiele pomoże.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

dziwne z tym olejem-kiedyś facet w starszym fergusonie miał podobny problem kilka razy zmieniał filtr ,w końcu rozebrali ciągnik,okazało się że w skrzyni jakaś tulejka miedziana się zmieliła...  rozbierałeś filtr dokładnie-czym on sie zapycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
THM    0

filtra nie rozbierałem bo jest jednorazowy, misę już raz demontowałem i też nie było w niej nic niepokojącego , mam jeszcze taki pomysł na początku w ciągniku nie było przedniego napędu wymieniłem elektrozawór i napęd działa, może w tym jest przyczyna gdy zawór się włączył otworzył jakiś obieg oleju, bo przed wymianą elekrozaworu nie było problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smatyl    3

zbiornik nad pompa to zbiornik który zalewa wlasnie ta pompe z przodu ciągnika , a do tego zbiornika olej podaje pompa ze skrzyni,jesli chodzi o kolor oleju to najprawdopodobniej to rozkleily się tarcze hamulcowe, przyczyna może być zly olej w skrzyni,ktory był  przed wymiana na olej agrol,a jeśli chodzi o oleje agrolu to ja tez kiedyś zalałem ten olej do skrzyni w swoim jd 3050 i po paru godzinach orki olej się tak zagrzal(zrobil się bardzo rzadki) ze hydraulika zaczynała szwankować po wymianie oleju na bardziej markowy a zarazem dużo droższy problemy znikly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj