marian20

CASE RB 344 silage pack - opinie

Polecane posty

marian20    29

Witam

 

Czy ktoś urzytkuję prasę  CASE RB 344 silage pack ?? poszukuję opinie na jej temat. Nigdzie nie mogę nic znaleźć

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Dzięki. A z jaką prędkością roboczą robiłeś? Jak z tą wydajnością. Znajomi mówią , że się nie umywa do pasówek lely czy mc halle. Robiłeś w wersji z Silo pack z owijarką ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Rozumiem , że nie masz jej na stałe tylko zdażyło Ci się nią pracować? A jak w sianokiszonce? Dobrze dobite bele? To prawda , że głośno chodzi? Przypycha się trochę czy nie ma z tym problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ciężko porównać tą prase do pasówek z lely czy mchale, inna połka poprostu i rużnica w cenie też znaczna ok 50-60 tys zł, inna konstrukcja,

prasa łańcuchowa więc napewno głośniejsza jak pasówki czy walcówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Dlatego własnie się zastanawiam nad lely rp 445 pasówka plus któras z polskich owijarek lub case prasoowijarka rb 344 silo pack. Dodam że prasoowijarka case kosztuje około 150 netto a lely plus owijarka też około 155 netto .

 

Wolałbym prasoowijarkę jednak jeśli ona znacznie odstaje od tych z wyższej półki pasówek to może nie ma co ryzykować. Sama prasa Case bez owijarki kosztuje około 80 netto a lely 125 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to tak licząc to kupując zykła prase case i jakąś polska owijarke to wyjdzie dalej sporo taniej, osobiście nie mam przekonania do zestawów prasa+owijarka, zestaw cięzki do manewrowania i większe ryzyko wypadnięcia beli ze stołu owijarki na nierównym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

To prawda. Zestaw to prawie 6 m długości sprzęt i masa niezła. Niestety z powodu braku czasu i braku ludzi do pracy potrzebuje maszyn jak najbardziej zagregowanych. Myślę o tym aby jednego dnia grabić wszystko jak leci a drugiego belować i owijać. Mając te maszyny oddzielnie muszę belować a potem zjeżdżać do domu, przesiadać się w inny sprzęt i dopiero owijać. W ten sposób nie dość , że owijać będę w nocy to jeszcze bele zrobione z samego rana będą kilkanaście godzin nie owinięte.

 

W takiej sytuacji najbardziej pasuje mi zestaw. Z drugiej strony jak prasa case będzie za słaba a prasoowijarki krone, lely czy mc hale to już grubo ponad 200 netto to to chyba lepiej sprawdzoną lely i np maje lub warfame. Ewentualnie pronara ( prawie jak mc halle) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

prasa case nie bedzie za słaba, jest sporo użykowników tych pras na AF, wystarczy przejżeć galerję i zagadać z uzytkownikami, u mnie w okolicy samych pras chodzi też dość sporo i jest jedna prasoowijarka z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

można też zczepić prasę z foliarką (z przednim załadunkiem), tworząc zestaw np. Mchalle + Maja lub Lely+Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Mam też taką opcję w głowie jednak wydaje mi się , żę to zawsze jest kombinatoryka. Są filmiki z taki zestawami. Nawet jeden mój znajomy ma taki jednak na nierównych kawałkach trzeba mocno uważać , żeby beli nie zgubić z owijarki. Dodatkowo jeśli wyrzucisz bele na zakręcie bo akurat tak wyjdzie to potem nie pasuje pod owijarkę. Trzecia sprawa to areały. Na dużych i prostych to pewnie jest dobra opcja ale gdy są różne, i małe i duże i podmokłe itd to już trzeba to przemyśleć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafko52    0

hej ja mam  na dniach do odebrania praso owijarke case rb344 , i niewiem czy  to jest dobry zakup . mam zamiar podczepic ciagnik case jx80, czy da rade pracowac z ta prasą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Kolego będziesz miał co robić. Z tego co czytam to ten Case może być trochę za słaby. Ale niech się wypowiedzą inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafko52    0

mam zamiar przestawic go na pompie do 95km  ,


tak   , tak mi doradzaja mechanicy z białostockiego serwisu case


tak   , tak mi doradzaja mechanicy z białostockiego serwisu case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

jeżeli tak mówią, to może będzie tak jak trzeba. Napewno musisz się rozglądać na przyszłość za większym traktorem. Czy ta prasoowijarka ma własny olej? Jaką masz wydajność pompy hydraulicznej? Chętnie bym obejrzał ją w akcji ale do wiosny daleko a decyzję podjąć trzeba wcześniej. Daj znać jak przyjedzie i podłączysz do JX-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mam zamiar przestawic go na pompie do 95km  ,

tak   , tak mi doradzaja mechanicy z białostockiego serwisu case

tak   , tak mi doradzaja mechanicy z białostockiego serwisu case

 

w białymstoku nie ma serwisu case, i w przypadku 80 z silnikiem 3.2 l nie ryzykowałbym z przestawianiem go do 95KM, druga sprawa kto Ci to miałby przestawiać?

 

co do prasoowijarki to własnego oleju nie ma , potrzeba ok 35l/min aby wszystko chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafko52    0

ta firma agrotronic.pl zajmuje sie przestawianiem mocy i wydajnosce i ciągników , moj case jest 4 cylindrowy i da sie cos podkrecic na mocy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

Robienie balotow prasą bez noży to bezsens to po pierwsze. Po drugie <100 km w sianokiszonce bedzie sie meczylo. po trzecie najlepsza pasza jest po sieczkarni samojezdnej i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hej ja mam  na dniach do odebrania praso owijarke case rb344 , i niewiem czy  to jest dobry zakup . mam zamiar podczepic ciagnik case jx80, czy da rade pracowac z ta prasą .

Zakatujesz tego Case'a... Ten ciągnik z samą prasą jest dobrany na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafko52    0

Zakatujesz tego Case'a... Ten ciągnik z samą prasą jest dobrany na styk.

mam zamiar w przyszłosci kupic wiekszy ciągnik ,ale dopiero w 2016roku, a case . mam zamiar podkręcic moc ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Kolego masz już tą prasę? Może zrobisz kilka fotek , żeby nie patrzeć tylko na prospekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

na allegro masz dwa ogłoszenia New Holland 548 combi-pack to możesz sobie popatrzeć bo to bliżniacze prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafko52    0

hej  wam . mam tę prasę i zrobiłem ok 250 bel case jx80. i jest ok. wszystko  nic się z nim nie dzieje złego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafko52    0

witam  może ma ktoś chematy i oznaczenia instalacji elektrycznej praso0owjarki case rb344 , chorzi o kabel montowany w ciągniku z tymi 2 wtyczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj