pawelo24

TOLMET - agregat uprawowo - siewny talerzowy Tytan

Polecane posty

pawelo24    0

Witam.

Poszukuje informacji i opinii na temat brony talerzowej/kompaktowej firmy TolMet, konkretnie model Tytan.

Czy ktoś posiada taki sprzęt? Jakie są wrażenia z pracy tym narzędziem?

każda informacja ile widziana ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ojciec w tym roku robił 2,5m po burakach (początek listopada, agregat był pożyczony) forterra 104KM i 300kg z przodu. 

Powiem tak zacząłem szukać agregatu talerzowego, byłem na Agro Park i wszyscy mówili że 100KM nie poradzi sobie z 3 metrową broną a tu figa z makiem bo moja frotka nic sobie nie robiła z tego 2,5 metrowego i spaliła 5-6L/ha. Podnosi bez problemu i jest stabilna dla tego ja kupię 3m do swojego. To tyle jeżeli chodzi o dobór szerokości do ciągnika.

 

Co do Tolmetu to najbardziej spodobał mi się na Agro Parku był tam wtedy Moskit pół zawieszany ale konstrukcja niezbyt solidna. A w Tolmecie to rama jest konkretna (jestem uczulony na badziewie bo mam agregat upr. z bometu 3,6m i ciężko mi powiedzieć gdzie jeszcze nie był spawany). Mocowanie do ciągnika jest z konkretnej blachy i raczej to nie pęknie (ale ręki też nie dam sobie uciąć). Wał był w nim strunowy (jak mówią w firmie wzmocniony) i faktycznie jest solidny. Gruby płaskownik i w miarę gęsto są wstawione obręcze które mają za zadanie wzmocnić płaskowniki. 

Jak dla mnie to za takie pieniądze dobry sprzęt. Nie wiem jak wygląda AgroMasz, jego też ludzie chwalą bo i nad takim sie zastanawialiśmy ale w zimie zakupimy pewnie Tolmeta.

 

Jedynie co ojciec miał zastrzeżenia to gum (amortyzatory), mówił że szybko mogą się wyrobić. Dodam, że ziemie mam rędziny i jak ktoś nie wie to ta ziemia jak zaschnie po orce to młotek i przecinak nie pomoże ;) (zapraszam do galerii) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Też oglądałem tolmeta na Agro Parku i mi akurat nie przypadł do gustu chociaż też sie nad tą firmą zastanawiałem. Ładniej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości.

Szwagier kupił agregat z AgroMaszu ja nie dawno z AgroToma , teraz szwagier mowi że jeśli miał by wybierać to też wiął by Agro Toma choć na Agro Masza też nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

ja mam agregat talerzowy Skotarka przed zakupem ogladalem wielu producentow ale na sam koniec rozpatrywalem juz tylko Skotarka i Rolmako ostatecznie wybralem Skotarka ( sporo tanszy) wedlug mnie gonstrukcja bardzo masywna czy to mocowanie do ciagnika czy tez rama nawet podpory pod kola siewnika sa dopracowane a nie jak widzialem u innych producentow rurka w rurke wsuwana ja mam z walem rurowym i jest w nim 12 rur a do tego wal jest wzmocniony przez cala dlugosc zdjecia w mojej galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jpietia    0

Witam wszystkich to może ja dodam swoja opinie agregat  zakupiony w latem po przeciągnięciu  go przez prawie 200 hektarów wyszły małe nie dociągnięcia konstrukcyjne ale da się dalej pracować uprawiane było ściernisko, kukurydza ziarnowa i siew. Tak że w każdych warunkach pracował powiem tak zapinanie go do 100-120 km ciągnika to jest nieporozumienie, do zestawu uprawowo-siewnego myślę że musi być 150 km aby były efekty pracy, u nas pracuje cały czas z NH 190 i jest jeszcze zapas mocy średnia prędkość pracy to 12-14 km/godz. efekty pracy bardzo dobre tydzień temu niszczyłem poplony z gorczycy 1-1,20 wysokości nie było żadnego problemu z wymieszaniem. A teraz trochę niedociągnięciach konstrukcyjnych przy używaniu agregatu jako uprawowo siewny dla mnie ma za krótkie ekrany boczne i zostawia po bokach usypane małe kopczyki ale dorobienie gum przedłużających rozwiązało ten problem, co do ramy , mocowanie układu trzypunktowego  czy hydropaku jak najlepsze zdanie wszystko w jak najlepszym porządku żadnych pęknięć odprysków lakieru. Jedyne minusy jakie zauważyłem zostały zgłoszone do serwisu to łożysko na wale mulczującym jedno do wymiany, mocowanie wału (ramiona jeśli tak można to nazwać)  mulczującego jest za długi i podczas długotrwałej pracy  zaczęło się wszystko odkształcać, ale co zauważyłem na stronie producenta ten mankament został już poprawiony przez zastosowanie dodatkowych śrub rzymskich na wspomnianych ramionach. Druga sprawa to nadmierne zużycie pierwszego rzędu talerzy (włoskich) takie widnieje oznaczenie na nich mają być wymienione. Poza tym wszystkim jak najbardziej polecam w parze idzie jakość z ceną. Jak miałbym wybierać jeszcze raz powtórzyłbym zakup jak najbardziej jesteśmy zadowoleni z zakupu. To co opisałem powyżej to są tylko błędy wieku niemowlęcego cały czas widzę że coś poprawiają i udoskonalają. Myślę że każdy producent na początku miał takie problemy za swoimi produktami. Ale mimo wszystko bardzo polecam i zapraszam do zakupu jeśli macie jakieś pytania służę pomocą. A zapomniałem dodać na koniec, że maszyna ma sporą wagę ale to akurat przemawia na plus TYTANA, MTZ 1025 z wałem mulczującym traci styczność z gruntem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo24    0

melon10641 i jpieta , dziękuje za obszerne informacje! Właśnie na takiej opinii mi zależało.

Ja ten agregat widziałem jedynie na zdjęciach i mi się spodobał, a Wasze odpowiedzi bardzo mi pomogły.

 

Powodzenia życzę i bezawaryjnej pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

oglądał ktoś ta 4, 5 m ? MEGATRON 450 spodobała mi się i jestem ciekaw jak z nią jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Ja właśnie stałem się właścicielem agregatu talerzowego Tolmet astat 300 z wałem rurowym .Jest to agregat przeznaczony w moim gospodarstwie głównie do uprawy ściernisk (rzepak , pszenica, kukurydza na ziarno) . Podniesienie ursusem 1224  nie stanowiło większego problemu. Wykonanie tej maszyny jest imponujące, to tyle czym mogę się podzielić w odniesieniu do Tolmetu , Jak potestuję na polu to się podzielę doświadczeniami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Czy któryś z użytkowników tolmetu zna producenta talerzy ? Oglądałem tytana i na talerzach nic nie ma. Dzwoniłem do producenta mówia że są polskiej produkcji, ciekawe co to za jakość , jak szybko sie scieraja i czy zbyt szybko nie pękają. Gdyby był OFAS  to by sie nie zasnawiał a tak to nie wiem co robić .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Dziś dzwoniłem to pracownik mówił że polskie -  i troche się boję kupić teraz tolmeta bo jak przyjdzie wymieniać wszystkie talerze po 100 ha to nie wesoło. Moze ktoś juz uzywał talerzy noname w tolmet i ma jakies zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

miałem w agromaszu talerze włoskie ofas 510 to po 100 ha srednica zmniejszyła się w pierwszym rzędzie o 1cm. W drugim o 0,5 cm. Polskie talerze wcale nie muszą być gorsze.Niech producent powie Tobie kto robi to poszukasz sobie w internecie. Polacy też potrafią dobrze robić a koszt pracy i podatków jest u nas niższy i tylko stąd

cena talerzy niższa. Byle tylko poducent talerzówki nie zakupił najtańszych z najgorszej stali. Ostatnio widziałem jak polski zaklad robi maszyny do włochów z tabliczkami

"made in italy". Powiem jedno. Przebitkę mają x3. Polak kupuję "wloskie" i się cieszy jakością.Włoch cieszy się ,że Polak to idiota.

Takie naszło mnie smutne spostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

Witam zastanawiam sie nad tolmet astat 3m z walem daszkowym do swojego belarusa 90km.I tu moje pytanie czy da rade? zestaw uprawowo-siewny gdzie wazy 1800 plus zboze podnosi bez problemu wiec mysle ze z podnoszeniem by sobie poradzila jakie sa wasze sugestie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jak podniesie to z uciągiem problemu nie będzie, mocy też powinno styknąć.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Belerus trochę mały do astata 3 m .raczej 2,5- 2,7m będzie bardziej odpowiednik.Jak się oklei mokrą ziemią to waży dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Astat nie ma hydropaka więc będzie lżejszy niż tytan 3m. Tytan waży ok 1500kg więc jak podnosisz 1800kg to i z asystentem sobie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

2,5 czy 2,7 to uj nie szerokość tylko 3m.

Ja mam simply 2,7 ruski lata bez problemu. Wtedy nie było 3m teraz już są i taka bym teraz kupił 3metrową.

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Simply jest dużo lżejszy  od astata. W optymalnych warunkach  będzie sobie radził nawet z 3- metrowym astatem, ale po deszczu będzie stękał  ten belarus 90 km i będzie podrywało przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Maszyna jest masywna, trudno ją uszkodzić .W przypadku tego tytana minusem jest zbyt mały odstęp między rzędami talerzy, starsze modele mają też osłony piast wykonane z tworzywa które potrafią popękać lub wytrzeć się w ciągu jednego sezonu. Posiadam model astat od 2013 roku ,zakupiony jako nowy i generalnie jestem zadowolony puki co nic przy nim nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tego z ogłoszenia juz nie ma. zastanawiam sie nad nówka tylko nie wiem jaki wał wybrać? ziemie średnio-zwięzłe  ciężkie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj