Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Ecopiotr    106

Lukasz, jedynym pewnym dowodem na to, że została wysłana, to jej obecność na koncie. Reszta to bajki.

Byłem dzisiaj w oddziale ARiMR, dowiedzieć się kiedy w końcu wydadzą decyzje (obszarową, ONW i RS). Dowiedziałem się tyle, że 

- Obszarowych nie wydają na razie wcale i nie wiadomo kiedy zaczną.

- ONW można wydać, ale po kolei, czyli nikt się nie spieszy.

- RS podobnie jak z ONW, za wyjątkiem tych, którzy są w 1 roku programu, bo na nich jest odgórny szlaban. A jak wiadomo czas mają do 30 czerwca.

Do dzisiaj miałem dobre zdanie o kierowniku tego oddziału i jego zespole. Straciłem je, bo inne oddziały potrafiły wydać decyzje tak, że części rolników wypłacono już w październiku, a u nas nikomu nic.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Dziś dzwoniłem do regionalnego oddziału i miła pani powiedziała mi że wyplata rolno-środowiskowego narazie jeszcze nie wyszła i dopiero czeka na zatwierdzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

8,34 ha + dzierżawy( nie biore na nie dopłat :blink:  ) = prawie 17 ha

Osatnio były w styczniu, nie wiem czemu teraz tak szybko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Narazie tylko do 2 tys euro czyli bez modulacji. Reszta mało prawdopodobne w tym roku.

o czym Ty piszesz ? żadnej modulacji w tym roku nie ma ..po drugie to co potrącili w ubiegłym roku mają zawrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

kozulek2 masz racje. Jemu chodzilo o to, ze poki co wyplacaja, i pewnie do konca grudnia beda tak wyplacali, doplaty rolnikom któzy wnioskowali o <2000 euro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

30ha

Wczoraj ONW


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

kozulek2 masz racje. Jemu chodzilo o to, ze poki co wyplacaja, i pewnie do konca grudnia beda tak wyplacali, doplaty rolnikom któzy wnioskowali o <2000 euro ;)

raczej nie ma tu żadnej zasady , bo mam sporo więcej i zawsze dostaje w grudniu ...decyzja na ONW przyszła wczoraj -  obcięli 40 arów  :( po kontroli   - moja wina bo działka mała a trzeba było rozdzielić bo rów przez środek  i stwierdzili niespójność ..poprawi się na drugi rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Prawda czy nie dziś właśnie w Agrobiznesie mówili że obecnie wypłacają bezpośrednie do 2 tyś euro

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

o czym Ty piszesz ? żadnej modulacji w tym roku nie ma ..po drugie to co potrącili w ubiegłym roku mają zawrócić 

 to prawda z tymi zwrotami z modulacji z tamtego roku ?? pierwsze słyszę ( jak tak to bym sie bardzo ucieszył - dobre i troche eiro więcej :D ) beda to oddzielnie wypłacać ?? czy razem z tymi dopłatami ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

dzieki za info :) może cos w tym będzie tylko w artykule jest że niby modulacja zaczynała sie od 2 tys euro, a z tego co pmiętam to było u nas od 5 tys euro :( wiec o co chodzi ?? ktos coś więcej rozumie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

zwrotów modulacji nie będzie.

Mają być zwroty współczynnika korygującego za 2013rok , czyli 2,45% powyżej 2000euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

prawda, polać mu :)

 


umnie na terenie to dostana w pierwszej kolejności ci co wydzierzawiają mi pole, nie mają nic wspólnego z rolnictwem a sorki  sa właścicielami dzierżawionych gruntów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ostatnio miałem kontrole "obszar B" i facetka mówiła że dopłaty dostanę najszybciej w marcu i że do końca roku będzie jeszcze kontrola z obszaru C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

w marcu to pewnie wszyscy dostaniemy albo i później ...jak nie miałeś uchybień  to nie będzie miało to wielkiego wpływu 

zostałeś wylosowany do kontroli  przez agencję i nie naliczą Ci dopłat dopóki nie zakończą dzieła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

zwrotów modulacji nie będzie.

Mają być zwroty współczynnika korygującego za 2013rok , czyli 2,45% powyżej 2000euro

czyli jak rozumiem wszyscy mieli tą  korekcje  powyzej 2 tys euro - nawet o tym nie wiedziałem :))   

na przykładzie jak dobrze rozumiem rolnik dostał 10 000 euro  modulacja dotknęła  8000 euro czyli zwrócą 8000* 0,0245 = 196 euro 196* 4,17 = 817, 32 zł ( za kazdy przekroczony 1000 euro powyżej 2000 euro wychodzi 102,165 zł )

ale duuuż dadzą  :( lepiej żeby zwrócili modulację :))) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

o czym Ty piszesz ? żadnej modulacji w tym roku nie ma ..po drugie to co potrącili w ubiegłym roku mają zawrócić 

Na dzień dzisiejszy nikt z osób które dostały dopłaty za rok 2014 nie dostał więcej niż dwa tys Euro. Reszta czeka na modulacje. Link który wkleiłeś mówi o dopłatach i modulacji na rok 2014 czyli obecnych więc nie wiem jak Ci się wkręciło że za ubiegły rok ktoś odda. Nasi mają problem jak zrobić żeby nie było najpierw modulacji a potem jej zwrotu. Oni myślą, my czekamy. Im za myślenie płacą, niektórzy z nas na czekaniu tracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

ten link to tyczy jak już doszliśmy zwrotu współczynnika korygującego( pow , 2 tys euro) a nie modulacji ( modulacja była powyżej 5 tys euro ) - tu fakt że to ma  być za ten rok 

 w tym roku chyba  nie ma żadnej modulacji - co nie zmienia faktu że i tak  mamy mniejsze stawki dopłat niż w ubiegłym roku bo tylko 910 zł do ha 

 

zgodnie z tym co niżej to faktycznie że masz rację że za ten rok czyli 2014 r - ale   piszą o tym 2,45 % czyli o współczynniku 

 

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/nie-bedzie-redukcji-doplat-za-2014-rok/

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj