Skocz do zawartości
rafkap

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

biedroneczka    16

To chyba większość warm - maz na czwartym planie, też w okolicy nie słyszałam, żeby kto dostał ONW, o bezposrednich nawet nie wspominam. Mi przyszła decyzja 3 tyg temu, i nikt otym nie pamięta, że ją wydał.

A jak początkiem grudnia zaczęły się wypłaty bezpośrednich, to Sawicki plótł, że w pierwszej kolejności będą je dostawać regiony poszkodowane w wyniku embarga i afrykańskiego pomoru świń. Ciekawe, jak jest w rzeczywistości ???

To chyba większość warm - maz na czwartym planie, też w okolicy nie słyszałam, żeby kto dostał ONW, o bezposrednich nawet nie wspominam. Mi przyszła decyzja 3 tyg temu, i nikt otym nie pamięta, że ją wydał.

A jak początkiem grudnia zaczęły się wypłaty bezpośrednich, to Sawicki plótł, że w pierwszej kolejności będą je dostawać regiony poszkodowane w wyniku embarga i afrykańskiego pomoru świń. Ciekawe, jak jest w rzeczywistości ???

Koleżanko te jak i inne obietnice to zawsze tylko na papierze albo puste słowa nic w tym kraju nie jest w terminie realizowane

Wiadomość z agroFakt.pl

farmerss34    9

nie byłem zwolennikiem Leppera , ale za jego panowania w ministerstwie dopłaty miałem  wszystkie  przed świętami

pawel885    380

Na stronie ARiMR jest napisane że w pierwszej kolejności starają się wypłacić rolnikom którzy ucierpieli przez rosyjskie embargo, pomór świń czy klęski żywiołowe 

PawelWlkp    333

Z wnioskami największy ruch jest w ostatni dzień ich przyjmowania. Z wypłatami też może tak być w tym roku.

Rolnik1973    1278

Z wnioskami największy ruch jest w ostatni dzień ich przyjmowania. Z wypłatami też może tak być w tym roku.

O i to dobre porównanie, jak składacie wnioski to też nie spieszycie się bo jeszcze czas, a jak po dopłaty to już 1 dnia pod bankami tupiecie. Czekać cierpliwie nikomu nie zapomną. Ja nie byłem od 1.5 miesiąca w banku to nie wiem jak tam sytuacja wygląda.

@biedroneczka ja dostałem zaraz 16 października ONW a mieszkam niedaleko Ciebie

robert812    51

Czwarty raz ubiegam się o dopłaty, i poprzednie 3 razy zawsze miałem do 10 grudnia. Aż dziw, że tak mi się udawało. W tym roku natomiast nadal cisza.

damian40000    85

u nas raz były w grudniu przez tyle lat. Onw nas nie dotyczy chociaż ziemia słaba. A bezpośrednie ostatnio 3 razy w marcu tak że wcale nie sprawdzam zresztą teraz zima to kasy tak mocno nie brak. Ropę kupiłem po 4.3 a nawóz w styczniu po wypłacie.

kumulus    0

dopłaty (obszarowe) dziś na koncie - wielka , miła, świąteczna niespodzianka. A raczej były ...

lubuskie

qatro44    2

ONW dziś wpłynęło-mała rzecz a cieszy, zwłaszcza na dzień przed świętami...

A właśnie -Wesołych Świąt wszystkim rolnikom życzę.

kapec22    26

Zamiast płakać że jeszcze nie przyszła dopłata do się cieszcie że w ogóle są bo by chyba 80% tych JD co są na forum nie było

miszka16    58

No cieszymy się niezmiernie że za każdą 100 wzięte z UE będziemy musieli zapłacić 113 a na JD trzeba będzie wziąć kredyt pomostowy bo przy tych cenach produktów rolnych to swoich 50% raczej nie będziemy mieli

jacus    102

ja sie nie goraczkuje pieniadze zawsze mam na swieta ..wielkanocne oczywiscie.

a dzisiaj dostalem extra premie od ciotki ona ma rs i zalesienie, a ze nie chce sie jej gospodarzyc to ja uprawiam.  ona mi placi za to, wlasnie dzisiaj dostala przelew i mi odpalila polowe.

Kaszlak79    69

No cieszymy się niezmiernie że za każdą 100 wzięte z UE będziemy musieli zapłacić 113 a na JD trzeba będzie wziąć kredyt pomostowy bo przy tych cenach produktów rolnych to swoich 50% raczej nie będziemy mieli

To nie bierz tego JD i bądź szczęśliwy ze starym Ursusem. Taniej i prościej.

• Like 1

wieslaw16    46

Zamiast płakać że jeszcze nie przyszła dopłata do się cieszcie że w ogóle są bo by chyba 80% tych JD co są na forum nie było

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, jeśli nie dopłaty to ceny na produkty i płody rolne by były dużo wyższe aby jaka taka opłacalność produkcji dla rolnika była, dopłaty te służą po to aby była tania żywność, i to jest rekompensata dla rolnika, a nie jakaś specjalna łaska, a to że termin jest do końca czerwca to już inna bajka ,wiadomo że byśmy chcieli aby jak najwcześniej były co by każdy nawozy, czy środki ochrony roślin, czy w końcu nasiona i paliwa zakupić póki ceny są niższe a Ty zaczynasz mieszać w garnku z którego i tak już zaczyna kipieć :lol:  i na same ŚWIĘTA tym samym poprawiasz humor i ciśnienie  podwyższasz :P Pozdrawiam.

miszka16    58

I tego się trzymajmy.Wesołych Świąt dla wszystkich a w nadchodzącym roku samych nowych JD za gotówkę i żebyście  mieli jej pełne kieszenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.