Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

zaq1987    24

Właśnie po porównaniu w euro jest niższe. Przeliczyłem tegoroczne wg. obowiązującego kursu (4,1776) a zeszłoroczne wg. kursu z 2013 (4.2288).

 

Przeliczyłem, żeby było rzetelne porównanie.

 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w 2020 dostaniemy 10€ do ha.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Wiadomo że będą robić tak aby były niższe dopłaty, bo z jednej strony muszą coś oddać, to z drugiej ukradną, to przecież rolnika najprościej i najłatwiej oskubać na swoje podwyżki,co my możemy zrobić? ,nic!,musimy wziąć to co łaskawcy nam dadzą, a czytałem w jakiejś gazecie że w całej UE największym beneficjentem jest królowa Wielkiej Brytanii i pobiera najwyższe dopłaty :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

I tak jej nie kupisz bo przebije Cię Niemiec Holender, Duńczyk itd 2016 już nie daleko. A tu potwierdzenie na to jak dochodzimy do równych dopłat  z zachodem http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/doplaty-beda-z-kazdym-rokiem-mniejsze,54915.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopłaty nigdy nie będą równe, bo jak pamiętam wielkość kwoty liczona jest na podstawie plonu referencyjnego z ha. Dopóki nasze plony z ha nie dorównają tym z starej UE to dopłaty się nie zrównają. Tak kiedyś słyszałem, ale może w nowym budżecie liczone są inaczej.

 

Ja to mam szczęście.  <_<  Na mikołajki dostałem w prezencie kontrolę z weterynarii. Obeszło się bez błędów. Czekałem cierpliwie do końca roku licząc, że coś wypłacą. W końcu wysłałem zapytanie mailem 2 stycznia, czy wszystkie dokumenty się zgadzają i kontrola jest formalnie zakończona i kiedy mogę spodziewać się płatności ONW. W odpowiedzi listownie poinformowano mnie, że raport z kontroli wpłynął do nich 2 stycznia. Babsko trzymało raport przez prawie miesiąc. Jak w zeszłym roku miałem błędy to raport mieli następnego dnia i wezwanie dostałem za 2 dni do złożenia wyjaśnień.

Odpisująca mi popisała się bystrością, w środku listu z Tomasza zrobiła ze mnie Tadeusza i poinformowała, że płatności ONW realizowane są do 1 grudnia do 30 czerwca. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Dopłaty albo powinny być równe w całej unii albo całkowicie zlikwidowane w całej unii !! znowu mniejsze mam decyzja przyszła 300 zl mniej jak w zeszłym roku;/ bierzemy dopłaty a to co produkujemy nie ma wartości świnie zboże w żniwa ;/ jak mamy sie równać z zachodem jak oni mają 2 razy wieksze dopłaty i ich rząd wspiera a nasz rząd nas gnębi ;/ nie mamy z nimi szans i niedługo wykupią ziemie i lasy i całe wsie bedą  niewolnikami u niemca ;/ pod krawatem ;/ jak by dopłat nie było to by tak  ludzie nie byli pazerni na zimie i miasto by nie gadało że unia daje a jeszcze narzekasz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Właśnie dostałem decyzję za 2014 rok, prawie 2000 zł mniejsze dopłaty niż rok temu na ponad 20 ha.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie doplaty nizsze o 5 tysiecy czy mam tam isc z nimi sie kłocic czy co a  wgl jaka jest tego przyczyna bo nie wiem sam ? w tamtym roku mialem 38 z hakiem a teraz ledwo 33 z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również dostałem dziś decyzję z tym że u mnie kwota podobna jak w zeszłym roku. 14 ha

Edit: 500 zł mniej.

 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapominacie chyba, że zabrali płatność UPO i zwierzęcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Ale przecież trąbili w tv że rolnicy w tym roku dostaną wyższe dopłaty jako rekompensata za zeszły a tu widze że lipa z tego tak naprawde ja jak narazie bez decyzij ojciec tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Polecam kontakt z powiatowym biurem ARiMR.

Po podaniu danych osobowych można zasięgnąć informacji czy dopłaty zostały już naliczone i czy zostało wysłane zlecenie przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Oficjalnie dopłaty obszarowe są wyższe niż w roku ubiegłym - jest to efekt wciągnięcia UPO do JPO, dzięki takiemu zabiegowi w opinii publicznej będzie krążyć opinia, że rolnikom w tym roku podniesiono stawkę Jednolitej Płatności Obszarowej. Pominięcie faktu likwidacji dopłat do krów i płatności uzupełniającej pozwala na propagandę sukcesu...

Ponadto dla mniej wnikliwych, niższy kurs euro jest wystarczającym wyjaśnieniem niższych dopłat. Metodą na ukrócenie takich manipulacji byłaby wypłata dopłat w euro, dla każdego rolnika który by preferował taką formę, lub jako kurs wymiany średnią z danego roku.

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16

Panie i Panowie w tym roku to dopiero nas obliczą jak ktoś będzie mniej kumaty i nie wkorzysta wszystkich opcji dopłat to będzie prawdziwa bieda z samych dopłat podstawowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

arimr nie udziela informacji telefonicznie o naliczeniu dopłaty i mozliwym przelewie jest to niezgodne z prawem ochrona danych tajemnica słuzbowa   mozna takich informacji uzyskac bez problemu osobiscie w biurze arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj