Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15287

z najnowszych wieści pierwsze przelewy dopład pow 2000e zostaną wysłane 8 stycznia. Info agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

raczej zaczną robić przelewy dla rolników którzy otrzymują dopłaty powyżej 2tys. euro po 8 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Co Wy takie niecierpliwe? Z samych dopłat żyjecie? Ja tam tydzień minie i 3tys za świnie, kolejny minie znów za świnie. A dopłata kiedyś wpłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Co Wy takie niecierpliwe?

 

Też się zastanawiam, wszyscy psioczą, że jeszcze nie ma. Dla mnie to dziwne że w tym roku dostałem w grudniu bo zwykle to przychodziły w lutym, marcu.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jedni żyją z dopłat, inni wydają całe dopłaty na nawozy albo paliwo, a teraz najlepszy czas na ich kupno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja  też    też  miałem  ale kto  cię  poinformował  , ile  będziesz  miał  pomniejszone  dopłaty  .

 

 

Ten gość co był z kontroli od razu mnie poinformował

 Ja z dopłat kupuje tylko nawozy i tak na całość nie wystarcza

Edytowano przez ZUCH1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Co Wy takie niecierpliwe? Z samych dopłat żyjecie? Ja tam tydzień minie i 3tys za świnie, kolejny minie znów za świnie. A dopłata kiedyś wpłynie.

 

No proszę kolejny hrabia de wiesz 7tys zł to ja na miesiąc trącę jak sprzedaje świnie po tej cenie co teraz jest i proszę nie zgrywaj chojraka bo naprawdę ta kasa teraz by się przydała a udawać to ssę można


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti177    26

No faktycznie. ..opłacalność świń w tym roku taka, że nic tylko się chwalić przychodem...szkoda że dochodem nie można się już za bardzo pochwalić. Strasznie to płytkie, kiedy ludzie się tak chwalą i głupio rozliczają innych. Mnie tam nie interesuje kto z czego żyje itd. Każdy komu przysługują dopłaty na nie czeka i nie oszukujmy się że każdy chciałby mieć pieniądze jak najszybciej. Gdyby ludzie tak na nie nie czekali, to nie przebywali by na tym forum,może nawet by na nie nie zajrzeli. Jak ktoś zna wysokość dopłat w stosunku do kosztów produkcji, to powinien się grubo zastanowić zanim zada pytanie typu: czy ktoś żyje tylko z dopłat? . To kompletny absurd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Widzę, że nad warm-maz się trochę politowali, bo mi wczoraj też przelali ONW.....dobre i coś.

zawsze się za to da kupić coś do gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

No faktycznie. ..opłacalność świń w tym roku taka, że nic tylko się chwalić przychodem...szkoda że dochodem nie można się już za bardzo pochwalić. Strasznie to płytkie, kiedy ludzie się tak chwalą i głupio rozliczają innych. Mnie tam nie interesuje kto z czego żyje itd. Każdy komu przysługują dopłaty na nie czeka i nie oszukujmy się że każdy chciałby mieć pieniądze jak najszybciej. Gdyby ludzie tak na nie nie czekali, to nie przebywali by na tym forum,może nawet by na nie nie zajrzeli. Jak ktoś zna wysokość dopłat w stosunku do kosztów produkcji, to powinien się grubo zastanowić zanim zada pytanie typu: czy ktoś żyje tylko z dopłat? . To kompletny absurd.

 

 zgadzam sie z toba Betii ludzie mysla zete dopłaty to kasa extra na wakacyjne wojaże rolników  jak by znał koszty produkcji to nigdy w zyciu nie chciał by znac tych dopłat  nie mowiac o codziennej ninormowanej czasowo robocie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dobrze że nie na kocie

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

No właśnie ja też dziś ONW dostałam to tak jak by wczoraj zabrali się za robote :):) Ale to miło tak w ostatni dzień nowego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Dostał ktoś z południa dopłaty bezpośrednie?  Bo ja jeszcze w listopadzie dostałem rolnośrodowiskowe a bezpośrednich nadal brak a kontroli żadnej nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

WLKP po południu dzisiaj dostałem sms z banku myślałem że przelew unijny a tu zwrot nadpłaty za śmieci 8 zł też cieszy, porządek w firmie śmieciowej  mają a tak ostatni wpis w tym roku taki lużny życzę wszystkim 2015 zdecydowanie spokojniejszego a lepszego pod każdym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

@jaroWM - z tymi obszarami ONW to chyba od dawna już pozamiatane. Byłem w samorządzie gminnym w czasach gdy były ustalane te ONW. Były tam jakieś kryteria co do średniej wysokości n.p.m. , % nachylenia stoków, coś tam-coś tam (już nie pamiętam). Gmina - owszem, wysyłała wniosek gdzieś tam, o włączenie obszarów poszczególnych sołectw do ONW. Ale kto to rozpatrywał, kto podejmował decyzję? nie wiem. Nie sądzę żeby w tym zakresie możliwa była jeszcze jakaś zmiana.

 

pismo już mam gotowe - po nowym roku dostarczę je do gminy. najwyżej nic z tego nie będzie, ale będę miał spokojne sumienie, że próbowałem...

 

czy jest pozamiatane z ONW? tego nie wiem. okaże się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

na tej stronie jest podane ilu rolników ubiega się o płatności obszarowe w 2014 a ilu już tą płatność otrzymało ,jest podana kwota jaka będzie wypłacona rolnikom w ramach D.P. a ile wypłacono do 31 grudnia .

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/trwa-wyplata-platnosci-bezposrednich-za-2014-r.html

Edytowano przez kadore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj