Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    749

Tak kupiłem "Dżondyra" za półdarmo a to co wyprodukowałem oddałem za darmo aż boje się wyliczać bilansu z resztą nie muszę bo czuje jak jest po portfelu.A dopłaty ONW się spóźniają w ubiegłym roku o tej porze już miałem.Zapraszam do dalszej dyskusji tutaj  http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68172-cala-prawda-o-naszym-czlonkostwie-w-ue/?do=findComment&comment=1286842

Mój wujo prowadzi gospodarstwo (46 ha, obecnie tylko prod. roślinna) od 1981 roku, w tym roku też mu nie było do śmiechu. Ale powtarzał przy piwie we żniwa że jak już w coś wchodzisz, to musisz to ciągnąć, a gorszych i lepszych sezonów to już nie jeden przeżył. Jak ktoś rozwija się ponad możliwości i płaci nie swoich 40 tys. zł za 1ha licząc że ten hektar da mu min. te 4 tys. netto co roku to trudno, nie ciężko było chyba przewidzieć że kiedyś to pęknie. Jak plajtuje mały albo średni prywaciarz to nikt tego nawet nie zauważa, jak się źle dzieje rolnikowi to zaraz żale do wszystkich o wszystko że system polityczno-ekonomiczny jest do d.py . Nie ma o czym dyskutować, jest gorszy rok i tyle. Co do dopłat to Ja mam za ten rok tylko JPO z terminem płatności bodajże do końca czerwca 2015 i się do tego przygotowałem, jest to zgodne z prawem i tego nie zmienię. Komu się to nie podoba to zapraszam większą rzeszę osób do urn w czasie kolejnych wyborów. Również już nie zaśmiecam tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Szczęśliwy, kto się załapał na wypłaty po 15 .10. - czyli te 40 % beneficjentów. Reszta musi czekać na przyklepanie Brukseli - ponoć może pod koniec listopada. U mnie pustka. I zmieńcie tą datę na początku , to nie film s- fiction...

Edytowano przez biedroneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tobie Rosja się myli z Ukrainą?Czy celowo mieszasz?Oferty z Ukrainy są od dawna obecne na giełdach w super atrakcyjnych cenach na wszystkie zboża i to jest jeszcze jeden dowód na to, że przynależność do UE przed niczym nas nie chroni.

Nie myli się. Kilka dni temu gadałem z biznesmenem którego bareczki sobie pływają w jedną stronę na pusto i tak sobie myśli czy nie dorobić. Mówił mi kto w PL weźmie i po ile nawet ;) i nawet się zgadaliśmy o tych firmach bo jednej sprzedawałem zboże. Na razie bada rynek ale kto wie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to najlepszym wyjściem było by ustawienie jakiejś minimalnej ceny za zboże np 700pln/t pszenicy bo to co jest teraz to jest chore, takie wachania cenowe w jednym roku 1200 a na nastepny 450 i trza dopłacać a wracajac do tematu to u mnie jeszcze nic nie przyszło - górny ślask

 

hahah, dobre cena min. na pszenice 700zł/t. Weż Facet popatrz na ceny pszenicy w rocznikach stat. GUS-u na pszestrzeni nastu lat i zobacz jak ma się kwota, którą podaleś. Sytucja wg mnie nie jest chora, tylko normalna. Tak z ciekawaości, to co tak staniało???

Dopłaty nie wpłynęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Bo jeszcze 2 lata temu, każda zainwestowana złotówka w pole dawała nawet 2 złote zysku. Teraz od 0,5-1 złoty i o to jest ból d*py.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Stałe ceny we wszystkich punktach skupu to chyba wam się komuna znowu marzy. Takie uroki wolnego rynku i konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli odwołałem się od decyzji RS która została pomniejszona o 20% z powodu podanej większej ilości niż jest faktycznie tzn na gruncie się wszystko zgadza poporostu drzewa rzucały taki cień na zdjęciach satelitarnych odwołałem się od decyzji i teraz pytanie czy kwote pomniejszoną dostane normalnie na konto czy dopiero po kontroli ARIMR na gruncie i po wyjaśnieniu całej sprawy ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bo jeszcze 2 lata temu, każda zainwestowana złotówka w pole dawała nawet 2 złote zysku. Teraz od 0,5-1 złoty i o to jest ból d*py.

J.w. kota od szynki ciężko odzwyczaić.

 

Stałe ceny we wszystkich punktach skupu to chyba wam się komuna znowu marzy. Takie uroki wolnego rynku i konkurencji

Ale część ludzi na tym forum tego nie rozumie i uważa się za wybawców narodu i siłę napędową gospodarki bo żywność produkuje. Ludzie, jak nie Wy, to kto inny.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

O jakim wolnym rynku wy mówicie? Wszystko związane z rolnictwem jest sterowane przez różne dotacje , dopłaty i wymogi  a wy w kółko to samo  wolny rynek to wolny rynek tamto.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Szczęśliwy, kto się załapał na wypłaty po 15 .10. - czyli te 40 % beneficjentów. Reszta musi czekać na przyklepanie Brukseli - ponoć może pod koniec listopada. U mnie pustka. I zmieńcie tą datę na początku , to nie film s- fiction...

 

onw dostałem w październiku a rś w tym tygodniu więc może coś ci wpłynie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

O jakim wolnym rynku wy mówicie? Wszystko związane z rolnictwem jest sterowane przez różne dotacje , dopłaty i wymogi a wy w kółko to samo wolny rynek to wolny rynek tamto.

To mam prośbę. Nie męcz nas swoimi wypocinami, nie męcz siebie jak i swojej rodziny i skończ z rolnictwem. Sprzedaj swoje hektary, maszyny i zajmij się czymś co jest wolnorynkowe czy bardziej dochodowe. Wybór masz ogromny, kapitał początkowy będziesz miał a za parę lat będziesz się śmiał z nas i z siebie, że kto normalny ziemię przewraca. Mi najwyżej za tą dobrą radę czekoladki wyślesz.
  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Od mojej rodziny to się odstosunkuj.Jak zwykle cię stać tylko na obrażanie innych. Wyhasałeś się już w temacie Ukrainy to teraz tutaj będziesz organem opiniotwórczym.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie obraź się kolego ale Ja znowu odnoszę wrażenie że Ciebie stać tylko na narzekanie. Ja szacuję że jeśli sprzedałbym zboże jutro, to przy obecnej miernocie na południu wciąż wyjdę jakieś 2 tys.zł/ha zysku netto, tylko przy produkcji roślinnej. Jeśli Ty wyjdziesz 0zł/ha to strasznie mi przykro, szczerze. I nie odbierz tego jak złośliwość.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Mylisz się Kaszlak; Oprócz rolnictwa handluje troszkę sprzętem rolniczym i powiem ci że w tym roku jest taka bryndza że w dołku ściska.Także myślę że to jest dowód na stan naszego rolnictwa i nie tylko.Myślę że niema co tutaj śmiecić i zapraszam pospierajmy się może tu.  http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68172-cala-prawda-o-naszym-czlonkostwie-w-ue/


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Od mojej rodziny to się odstosunkuj.Jak zwykle cię stać tylko na obrażanie innych. Wyhasałeś się już w temacie Ukrainy to teraz tutaj będziesz organem opiniotwórczym.

Ale martwię się o Twoją rodzinę dlatego chce Ci pomóc. I robię to tylko za pudełko dobrych czekoladek.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ktoś dostał z łódzkiego ? ONW i RŚ ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Miszka, nie obrażaj się o byle co. To w końcu nie tak całkiem Twoja wina, że nie ogarniasz tego w czym żyjesz. Naoglądałeś się podziemnej, nie zadałeś sobie trudu zweryfikowania informacji i sądzisz, że masz jakieś przekonania. Problem w tym, że aby mieć własne zdanie, trzeba mieć również zdolność samodzielnego myślenia - powtarzanie tego, co powiedział ktoś inny nie wystarcza. Nawet jeśli ma rację. Unikanie odpowiedzi też nie pomaga. 

Owocnego dojrzewania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się kolego ale Ja znowu odnoszę wrażenie że Ciebie stać tylko na narzekanie. Ja szacuję że jeśli sprzedałbym zboże jutro, to przy obecnej miernocie na południu wciąż wyjdę jakieś 2 tys.zł/ha zysku netto, tylko przy produkcji roślinnej. Jeśli Ty wyjdziesz 0zł/ha to strasznie mi przykro, szczerze. I nie odbierz tego jak złośliwość.

 

Kolego podaj jakąś przybliżoną kalkulację uprawy. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli odwołałem się od decyzji RS która została pomniejszona o 20% z powodu podanej większej ilości niż jest faktycznie tzn na gruncie się wszystko zgadza poporostu drzewa rzucały taki cień na zdjęciach satelitarnych odwołałem się od decyzji i teraz pytanie czy kwote pomniejszoną dostane normalnie na konto czy dopiero po kontroli ARIMR na gruncie i po wyjaśnieniu całej sprawy ???

 

wie może ktoś coś na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

wie może ktoś coś na ten temat???

 

a dzwoniłeś do agencji ?? jak niechcesz do regionalnej to zadzwon do wojewódzkiej to ci powiedzą na pewno :) według mnie jak sie odwołasz to bedzie wstrzymany przelew kasy az do momentu rozpatrzenia odwołania tak mi sie wydaje na chłopski mój rozum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj