Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Hej witam, jak u was wyglądają dopłaty ONW i RS za rok 2014 ? Kto już ma na koncie, ile czekaliście od otrzymania np. decyzji RS?

Bo jakoś nie wygląda, że w tym roku się spieszą?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym roku nie ma decyzji :) chyba że masz jakieś błędy to dostaniesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostał ktoś ostatnio RŚ ? Bo coś nie widać żadnych przelewów ? A decyzję można dostać na własną prośbę, jak są już naliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

A ja dostałem decyzję, mimo, że błędów nie było. Przyszła 16 października, ale kasy jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy słyszał ktoś o modernizacji systemu do 17 listopada, i że do tego czasu nie wypłacają.

Jakie macie wieści na temat wypłat onw i rs. Kto jest w puli do wypłaty, ci co mają naliczone, czy pula już się wyczerpała i trzeba czekać?

Kto wie na co ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

z tego co słyszałem o ONW to kto dostał niech sie cieszy reszta wstrzymana bo nie ma kasy, tzn ta czes co dostała to były pieniądze z ramach budżetu z PROW na lata 2007 - 2013 i co zostało to dali a nowy budżet na 2014 - 2020 nie został jeszcze zatwierdzony i trzeba czekać :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A RŚ płacą, dobry sąsiad dostał 1,5 godziny temu i flachę pijemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

U mnie cisza a jadę na oparach ;[


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Wypłacili podobno 40 % i kasa się skończyła, teraz nie wiadomo kiedy się coś ruszy  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Dzisiaj się dowiedziałem, że mój wniosek nie jest jeszcze rozpatrzony. Nie mówiąc o wypłacie. ARiMR w zależności od sytuacji stosuje dwa przepisy - 1 Wypłata kolejnej płatności w przeciągu 12 miesięcy od poprzedniej, lub 2 - do 30 czerwca następnego roku. I wszystko jest OK. Fajnie mieć takie przepisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Panowie olać te dopłaty i zacząć myśleć o interesie narodowym najwyższy czas na rozmowy ze wschodem na temat współpracy bo tam można sprzedać to co produkujemy a niemiaszki nas rolują aż miło.Patrzcie ile dostaje rolnik niemiecki a ile polski, co nam po takich dopłatach jak przy ich rozdawaniu faworyzowane jest rolnictwo niemieckie.Au nas coraz gorzej sprzedać to co produkujemy jeszcze możemy do tego dodać nasze gospodarcze samobójstwo popełniane w stosunkach międzynarodowych.  


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Masz "ciekawy" sposób pojmowania interesu narodowego. Nasz eksport na wschód to całe (przed blokadą) 8% ogółu eksportu. Putin sprawdził się jako "solidny i przewidywalny partner", czego najlepszym dowodem jest cena gazu. Niewątpliwie rezygnacja z dopłat "postawi na nogi" nie tylko nasze rolnictwo, ale i resztę gospodarki. Proponuję przed napisaniem następnego posta poczekać aż dorośniesz i zaczniesz pojmować otaczający Cię świat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

współpraca ze wschodem? Już się kręcą biznesmeni aby od ruskich wziąć kukurydzę bo tam jest jej sporo i tańsza ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Masz "ciekawy" sposób pojmowania interesu narodowego. Nasz eksport na wschód to całe (przed blokadą) 8% ogółu eksportu. Putin sprawdził się jako "solidny i przewidywalny partner", czego najlepszym dowodem jest cena gazu. Niewątpliwie rezygnacja z dopłat "postawi na nogi" nie tylko nasze rolnictwo, ale i resztę gospodarki. Proponuję przed napisaniem następnego posta poczekać aż dorośniesz i zaczniesz pojmować otaczający Cię świat.

Zaskakujące jak niektórzy szybko i agresywnie odpowiadają na takie pomysły jak ten w moim poście wyżej.Osobiście jestem w sprawie UE jeszcze bardziej radykalny i uważam że nasz "nieszczęśliwy kraj" nic na tym nie zyskał, ba a nawet dołożyliśmy jako państwo członkowskie a to co się dzieje obecnie to kopanie leżącego.

współpraca ze wschodem? Już się kręcą biznesmeni aby od ruskich wziąć kukurydzę bo tam jest jej sporo i tańsza ;)

Tobie Rosja się myli z Ukrainą?Czy celowo mieszasz?Oferty z Ukrainy są od dawna obecne na giełdach w super atrakcyjnych cenach na wszystkie zboża i to jest jeszcze jeden dowód na to, że przynależność do UE przed niczym nas nie chroni.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Śmieszą mnie takie wypowiedzi jak powyżej, w 2012 roku jak dostałeś jeden z drugim 1000zł za tonę pszenicy albo 2000zł za tonę rzepaku we własnym kraju, do tego przyszły dopłaty i dzięki temu nowego "Dżondyra" się kupiło za pół darmo, to kochaliście obecne układy polityczne w Polsce i UE. Teraz jak cienko to szukacie winowajców u swych niedawnych dobroczyńców. Kota ciężko od szynki odzwyczaić.

A swoją drogą, co nas to powinno dotyczyć skoro temat jest o dopłatach za rok 2104. Przecież to dopiero za 90 lat :rolleyes: .

Edytowano przez Kaszlak79
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Tak kupiłem "Dżondyra" za półdarmo a to co wyprodukowałem oddałem za darmo aż boje się wyliczać bilansu z resztą nie muszę bo czuje jak jest po portfelu.A dopłaty ONW się spóźniają w ubiegłym roku o tej porze już miałem.Zapraszam do dalszej dyskusji tutaj  http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68172-cala-prawda-o-naszym-czlonkostwie-w-ue/?do=findComment&comment=1286842


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Miszka, tak w skali 0-100, na ile realny oceniasz swój pomysł? Dla ułatwienia dodam, że część rolników sprzedaje poniżej kosztów produkcji, a reszta z zyskiem, który gdyby nie dopłaty nie pozwoliłby na dalsze prowadzenie gospodarstwa. I teraz wg. Twojego scenariusza mamy wejść na wschodni rynek z towarem (z konieczności droższym, bo produkcja musi się opłacać) i tam skutecznie konkurować z rodzimą produkcją (już teraz tańszą niż nasza), oraz z w dalszym ciągu dotowaną produkcją zachodnią. Bez wątpienia odniesiemy sukces.

To, że na Twój post odpowiedziałem szybko, to przypadek. Agresywnie?- gdyby odpisał np. Korsarz (bez obrazy), to dopiero byłbyś zaskoczony!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Jak dla mnie to najlepszym wyjściem było by ustawienie jakiejś minimalnej ceny za zboże np 700pln/t pszenicy bo to co jest teraz to jest chore, takie wachania cenowe w jednym roku 1200 a na nastepny 450 i trza dopłacać a wracajac do tematu to u mnie jeszcze nic nie przyszło - górny ślask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

wywiezly chłopy piniędzy na dżondyry i noweholandy i pusto w polskiej kasie. U mnie po 20. 10 było ONW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj