Gość

Wypłaty dopłat za rok 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MichalGrzeszczyk

Pewnie nie dostanie żaden z was   .Jak ten co uprawia się zrzekł jak on nie składał o dopłaty a jest tu jedynym uprawnionym  jeśli faktycznie uprawiał .

Chłopie jak wy się dogadaliście ? Sprzedałeś pole i składasz o dopłaty ? Czy Ty jesteś normalny ?

 

 

 

Czlowieku sprzedalem w lutym-marcu calkiem innemu gosciowi,dzierzawca nie skladal  gdyz bylo tak uzgodnione ustnie.Nowy wlasciciel nie uprawiajac  zlozyl wniosek ,druga sprawa zboza byly ozime zasiane w 2013r.Czaisz!!

Edytowano przez MichalGrzeszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A wiesz o tym że agencja może to skierować do prokuratury ? Bo to jest zwykłe wyłudzenie dopłat  co poświadczył właśnie dzierżawca . Ani Ty ani nowy właściciel nie ma prawa do dopłaty bo nie uprawiał ,co poświadczył dzierżawca który to był z Tobą umówiony .Dobre co , przecież takie tłumaczenie to jest strzał w kolano ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

W-M decyzja na gospodarstwo ojca (19.01) kasy brak

       moja decyzja wczoraj (26.01) czekamy....

 

obie decyzje powyżej 2000 ojro.. i oczywiście obie z potrąceniami , nie dużymi ale zawsze... przeszło 400zł dodali , ale jeszcze z tego 160 zakosili... to je Polska właśnie... :ph34r:


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

niewiem czy dobrze rozumie dzierżawca zasiał pole jesienią 2013 ty pole sprzedałeś luty 2014 a w maju 2014 złożyłeś o dopłaty umowe dzierżawy pewnie mieliście na gębe czyli ty nie będąc właścicielem gruntu złożyłeś wniosek o płatnośc na zboże które będzie koszone w sierpniu to sie do telewizji nadaje jężeli w akcie notarialnym niema wzmianki że nabywca gruntu umożliwia zebranie plonu z pola to wątpie abyś coś wskurał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kto sieje ten dostaje dopłatę, inie ważne że  pole zostało sprzedane w lutym, bo pole zostało obsiane 5 miesięcy przed aktem.

Ten co kupił pole nie powinien starać się o dopłaty, przecież on nie siał i nic nie miał wspólnego z tym polem na jesieni.

Tak powinno być.

Jak ty się dogadałeś to ty powinienieś wziaść dopłatę.

Też kupiłem pole w lutym i nic nie składałem, bo przecież nie nie siałem, to za co miałbym wziąść kasę.

 

Ale jestem ciekaw jak do tego agencja podejdzie?

Kogo ukarze, bo powinni tego co pole kupił bo wyłudza dopłatę która nie należy się mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Kto sieje ten dostaje dopłatę, inie ważne że  pole zostało sprzedane w lutym, bo pole zostało obsiane 5 miesięcy przed aktem.

Ten co kupił pole nie powinien starać się o dopłaty, przecież on nie siał i nic nie miał wspólnego z tym polem na jesieni.

Tak powinno być.

Jak ty się dogadałeś to ty powinienieś wziaść dopłatę.

Też kupiłem pole w lutym i nic nie składałem, bo przecież nie nie siałem, to za co miałbym wziąść kasę.

 

Ale jestem ciekaw jak do tego agencja podejdzie?

Kogo ukarze, bo powinni tego co pole kupił bo wyłudza dopłatę która nie należy się mu.

 

W kwestii @MichalGrzeszczyk to z tego co doczytałem w zasadach przyznawania dopłat na stronie agencji (pkt. 5 Jednolita Płatność Obszarowa) to o dopłaty JPO może ubiegać się rolnik, który na dzień 31 maja jest posiadaczem gruntów uwzględnionych we wniosku. Czyli jasne jest, że w tym przypadku dopłata należy się nabywcy. To że sąsiad robił pole, że niby dzierżawa "na gębę" to dla urzędu nie istnieje, nie ma też zasady "kto posiał ten bierze dopłaty" a raczej brzmi ona inaczej: 

"Kto jest posiadaczem samoistnym (właściciel) lub zależnym (dzierżawca) ten otrzymuje dopłaty"

 

I to właśnie Ty Michale w całym tym sporze możesz zostać oskarżony o usiłowanie wyłudzenia dopłat, a jak jeszcze wciągniesz w to sąsiada, to jeszcze i na niego mogą coś znaleźć.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 Nie myl posiadacza z właścicielem , bo posiadacz to nie właściciel .Posiadaczem w tym wypadku był dzierżawca i to on miał prawo do dopłat ale o nie się nie ubiegał  więc mu tu nic nie grozi bo nie ma takiego obowiązku .Dwaj panowie którzy złożyli wnioski o dopłaty  mają niestety problem bo żaden z nich nie jest do nich uprawniony . Mało tego jak ten dzierżawca wygadał się w agencji że on uprawia to parę lat a dopłatę bierze właściciel to dopiero będzie jazda .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Nie myl posiadacza z właścicielem , bo posiadacz to nie właściciel .Posiadaczem w tym wypadku był dzierżawca i to on miał prawo do dopłat ale o nie się nie ubiegał  więc mu tu nic nie grozi bo nie ma takiego obowiązku .Dwaj panowie którzy złożyli wnioski o dopłaty  mają niestety problem bo żaden z nich nie jest do nich uprawniony . Mało tego jak ten dzierżawca wygadał się w agencji że on uprawia to parę lat a dopłatę bierze właściciel to dopiero będzie jazda .

 

Witam dostalem dzis decyzje na nieprzyznanie tej doplaty po prostu tego nie wliczyli bez zadnych sankcji itp ,wszystko jest w porzudku na reszte ziemi jest decyzja pozytywna.pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Jeżeli dzierżawa nie była zawarta na piśmie (z datą pewną), to dla agencji ona nie istnieje, nie ma mocy prawnej i przed sądem tego się nie udowodni... 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Aby uzyskać dopłaty nie trzeba żadnej  umowy dzierżawy z datą pewną .Umowa taka jest potrzebna do  programów  PROW . Sporo ludzi daje dzierżawy na gębę i pobiera dopłaty lub dzierżawca pobiera i zwraca jako czynsz . Sprawa jest dość powszechna i  dopóki nie dojdzie do konfliktu że dwóch złoży , albo ktoś po prostu z zazdrości donosi, nikt w to nie wnika . Trzeba po prostu dogadać pewne sprawy i wiedzieć jak się tłumaczyć i tyle . Sąsiad też dzierżawi  na gębę i był wzywany bo  widocznie ktoś donosi - oświadczył że tak uprawia pole na zlecenie właściciela i dzielą się plonami w ramach rozliczenia  i po sprawie .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj przyszły dopłaty Lubelskie 1256zł mniej niż w zeszłym roku ogólnie najmniejsze od trzech lat,za to najwcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cisza cisza ja także z 15 decyzja a pieniędzy brak a nawozy zdrożeją w tamtym roku było więcej i pieniądze już były a czy jak już decyzja jest to mogą jeszcze wpaść z kontrolą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj