natalia1

Jaki ciągnik wybrać Zetor 10540 czy Massey Ferguson 4270 ?

Polecane posty

natalia1    207

Cześć zastanawiamy sie który traktor kupić myślimy nad Zetorem 10540 a MF 4270 . Pisze tutaj bo słyszałam różne opinie na temat tych ciągników więc pytam jeszcze tu :D  Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kolego czytaj ze zrozumieniem.Koleżanka pyta o dwa konkretne ciągniki a Ty wyjezdżasz z fendtem.

Zetor prostszy od fergusona.Nie wiem jak z awaryjnością ,chociaż kuzyn ma i nie słyszałem żeby coś naprawiał.Ja mam fergusona.Inny model niż wymieniłaś ale jestem zadowolony chociaż jest w nim trochę elektroniki i jak coś padnie to trochę zaboli.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1786

rewers elektrohydrauliczny, półbiegi, ehr, klimatyzacja, wzgledna cisza. Docenisz to. Byle nie kupić bubla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@natalia1 zeby trafic na dobry egzemplarz nie mocno wypracowany to każdy jest dobry w MF-ie drogie sa w naprawie i utrzymaniu szkrzynie biegów i to jest ich słaby punkt ale jak ktoś dobrze dba oleje filtry na czas to jest podobno ok Jeżeli chodzi o Zetora 10540 jestem użytkownikiem od 4lat i tez złego słowa nie moge powiedzieć  prosty ciagnik w miare wyciszony ja mam na pneumatycznym siedzieniu tak że jest niezle dobra widocznosć mam skrzynie z 3 półbiegami na kazdym biegu z szybką skrzynią 40km/h. ceny czesci nie sa wygórowane w prównaniu z MF jeden mankament tych modeli 105 40 i mniejszych ciezko pala w zime ale załozonom mam grzałkę cieczy w bloku i jest dobrze napewno MF spali mniej niż Zetor. Mi Zetor w orce na 1ha spala od 12-16L a w agreganie uprawowo siewnym 3m ok 12L


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@icek za***isty doradca z ciebie, widać ze znasz sie na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli kupił zadbany, sam go odpowiednio serwisuje i na tym nie oszczędza to problemów nie będzie miał. To, że sie tak psuja i sa drogie w naprawie to prawda po części. Psuja sie dlatego, że do Polski trafiają w większości same szroty które na dodatek sa traktowane pod względem użytkowym, serwisowym jak c 360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wiele wypowiedzi tutaj to kompletne bzdury. MF 4270 to ciągnik z prostą trwałą i mechaniczną skrzynią. Jeśli wybierze się model z lat 90 tych to rewers jest mechaniczny, Skrzynia 12x12 tez jest mechaniczna bez półbiegów. No i oczywiście podnośnik tez mechaniczny. W budowie będzie więc prostszy jak ten zetor. Wielu tutaj nie ma pojęcia o mf ach i o awaryjności skrzyni pisze w kontekście mf a serii 3xxx. Chociaż w tych seriach ludzie dbający o sprzęt też problemów nie mają. W zależności od modelu w mf 4270 występuje filtr pompy podnośnika pod spodem jak w mf 255. Wystarczy umyć nie trzeba nawet nowego kupować bo jest metalowy. Filtr hydrauliki jest odśrodkowy. Wystarczy wyczyścić. Kupuje się filtry oleju silnika paliwa i powietrza. Traktor prosty jak cep. Wiele części takich jak tarcze sprzęgła cześci silnika itd. Można kupić z zamienników. Będa w podobnych cenach jak te do zetora.

Ja mam mf 4270 z roku 2003. Ciągniki z tych lat, dokładnie od 2000/2001 maja rewers elektrohydrauliczny i jeden półbieg. Skrzynia 12x12 została przez dodanie półbiegu rozbudowana do 24x24. Podnośnik mechaniczny. Filtr podnośnika jak pisałem wyżej. D filtra hydrauliki nie zaglądałem. Mam zamiar dopiero teraz zimą wymienić. Więc nie wiem nawet czy jest odśrodkowy czy wymienny.

Jeśli chodzi o parametry eksploatacyjne to mf wypada lepiej od zetora chyba w każdym porównaniu. Mocniejszy podnośnik, więcej KM więcej Nm. Większa waga, lepsza zwrotność, ciszej wśrodku wg konedata. Silnik 6 dość ekonomiczny. U mnie na 4 klasie z pługiem 180 cm przy 8,5 km/h na jakieś 27 - 30 cm orki pali około 11 - 12 litrów na hektar. Hektar zaorzę w godzinę.

Rewers ma regulację czułości. Bardzo fajna sprawa.  Ciągnik dość zwrotny jak na 6 cylindrów. Do jakichś ciężkich maszyn na tuz za lekki. Ale masa jest lekko większa jak zetora.  Bez wahania wybrał bym mf a.

PS gdyby trafił ci się sprowadzony egzemplarz bez górnego zaczepu. Kupujesz za 1 tys zł zaczep od 255 z płytami montażowymi. Pasuje jak ulał. Podobnie jak obciążniki przednie są dentyczne mf/ursus. Tak samo jak wiele innych części montowanych w ursusach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

To ja też coś napisze. Kolega " hubertuss" dobrze pisze. Mam zetora 8540 z 97r. słabsza wersja 10540 i Mf 365 z 94r. Co mogę powiedzieć jeśli każdy z tych ciągników będzie dobry. Musisz tylko trafić na zadbany egzemplarz. Skrzynia w mf u mnie tez 12x12, prosta skrzynia, mechaniczna mogę polecić. Ciągnik prosty w budowie, mądrzejszy grzebek wszystko naprawi. Na pewno mniej spali niż zetor. Ale części sporo droższe (nawet jeśli chodzi o zamienniki) wiem co mowie remontowałem obydwa. Mieszkam pod Kaliszem czyli  do Zetor Polska Kalisz jeżdżę często. natomiast w mojej miejscowośći Jest hurtownia www.Agrorami.pl mają praktycznie wszystko do tych ciągników. W porównaniu z korbankiem szkoda wogóle gadać. Na pewno MF jeśli zadbany wytrzyma więcej motogodzin. I na pewno lżej pali, zresztą zawsze 6 pali lżej.  

 

Jeśli chodzi o zetora, Ciężko pali zimą! Części na pewno tańsze ale bez przesady. Skrzynia najczęściej 18x6 z (półbiegami) a po prawdzie 3 biegowa skrzynia z trzystopniowym wzmacniaczem momentu. Szczerze nie chwale jej sobie ale trudno. Co do awaryjności w zetorze robiłem już prawie wszystko w mf-ie tylko sprzęgło. W zetorze padły półbiegi po 8 tys. motogodzin koszt naprawy ok 4 tys. wszystko nowe. Sprzęgło ok 7 tys motogodzin koszt chyba ok 2 tys. Remont silnika robiłem po jaki 6 tys motogodzin ale to moja nadgorliwość trochę była. Ale mniejsza o to.

 

Jeśli chodzi o Mf-a sprzęgło padło po 6 tys motogodzin.Koszt ok 4 tys. Oczywiście wszystko nowe żadnej regeneracji czy tam czegoś.

Ogólnie oba ciągniki twarde i dobre. Osobiście polecam jednak MF-a. Chociaż zetor też nie będzie złym wyborem. Kupiłbym tego który się trafi w lepszym stanie.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

ale mieć będziesz w pszyszłości

 

Cóż mam go już 5 lat  :)

Ogólnie MF to dobra marka posiadam 3050 i 255, z tego drugiego jestem bardzo zadowolony, z tego pierwszego trochę mniej ale nie jest zły.

Ja też robiłem sprzęgło, przyspieszacz, który jest dość awaryjny bo zepsuł mi się z powrotem i chyba coś jeszcze.

Wy też macie te przyspieszacze?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

W mf 4270 miedzy innymi tym z linku. Jest jeden półbieg. Bo rozumiem, że to masz na myśli pisząc przyśpieszacz. W moim 4270 działa idealnie. Tak samo rewers eh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1ww1    0

wiesz co zetor jest bażej umolny a MF jest oszczędny w paliwie a zetor wir baku lubi się dziać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

A ja powiem tak, bo kilka razy kupowałem używany ciągnik.

Nie podniecaj się konkretnym modelem konkretnej marki - to można robić przy zakupie nówki.

W przypadku używki najważniejszy jest stan techniczny konkretnego egzemplarza dostępnego na rynku.

Dawno temu chciałem MFa, ojciec chciał zetora, obejrzeliśmy koło 12 ciągników i wybór padł na zetora, ale jeszcze starszy model - nie 10540 tylko 10245. Był w super stanie i nawet po odsprzedaży 3 lata później był w bardzo dobrym stanie.

Po dziś dzień jeden z AgroFotowiczów chwali ten ciągnik. Tak samo było przy kolejnym.

W teorii ogólnie obie maszyny bardzo podobne.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Kupując używany sprzęt lepiej zwracać większą uwagę na stan techniczny niż konkretną markę czy model, bo można kupić wymarzony model i żałować. Kupować należy bez emocji, chociaż to może być trudne :)


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja bym jednak radził najpierw wybrać modele, które spełniają nasze oczekiwania. Najlepiej kilka. A potem szukać ciągnika w dobrym stanie. Kupowanie na pałe czego kol wiek, aby było w dobrym stanie może spowodować. Ze taki sprzęt nie spełni potem naszych oczekiwań w zakresie funkcjonalności, osiągów czy kosztów eksploatacji itd. Jak już pisałem w przypadku tych dwóch, ferdek bije zetora praktycznie w każdym miejscu. gdy popatrzymy na ciągniki dzisiejsze, czy te produkowane kilka czy kilkanaście lat temu. Zetor zawsze był z tyłu za czołówką

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

MF na pewno będzie bardziej komfortowy i nowocześniejszy od tego zetorka. Miałem na myśli że najważniejszy jest stan techniczny używanej maszyny oczywiście w grupie maszyn których szukamy, bo co np. po dobrym stanie traktora 60km gdy szukamy 120 km. 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

ja Ci moge polecic Zetora 10540 sam posiadam to jest ciagnik nie do zajeb... te nowsze forterry napewno tyle nie wytrzymaja co ten, paliwo lubi ale zadnej roboty sie nie boi, albo model 11641 - 6cyl  110 -115km zalezy czy z turbem 6 lub forrterra 11741 6-cyl same deutz 120km tylko to juz 100tys trzeba dac, za jaka kase chcesz wziasc z turem czy bez,zajrz do mnie do galerii :P

Edytowano przez radek5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj