Polecane posty

MariuszE38    25

Rozwiń się trochę może? Kupiłeś i chcesz, żeby Ci podać ustawienia, piszesz jakąś pracę i chcesz znać straty w kg, szukasz opini użytkownika, że kosi się bajkowo? Bo narazie to nie wiemy czego oczekujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elozefiro    0

Konkretnie kupiłem 580, pytam o 480 ponieważ są to podobne kombajny.Najlepiej jak bym otrzymał ustawienia do rzepaku dla lexion 580.Chciałbym dowiedzieć się również ile zużywa paliwa na 1ha lub na 1h.Jakie są straty w rzepaku bo słyszałem, że są większe jak przy klawiszowym, czy to prawda ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Obserwując rynek wtórny, zastanawiają mnie stosunkowo niskie ceny tych kombajnów rotorowych mimo potężnej wydajności i bogatego wyposażenia. I to nie tylko w Claasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Jak masz 580 to źle zacząłeś. Temat o 580 powinien być, bo podobne to one są dlatego że mają napis claas (może trochę przesadziłem ale wiecie o co mi chodzi... nawet pomiędzy 480 są różnice w zużyciu paliwa bo ma różne silniki).

A w komputerze nie masz fabrycznych ustawień? Wybierz rzepak i tam jest wszystko ustawione, resztę i tak musisz doprecyzować w polu na podstawie doświadczenia.

Z tymi stratami to niesamowita bzdura jest, ja powiedziałbym że 480 ma właśnie mniejsze straty od klawiszowca.

 

Cena niska? Obejrzyj kilka tych tanich to dowiesz się dlaczego. Prawdopodobnie jest kilka rzeczy w nich zużytych, za które trzeba około 50-80 tys zł zapłacić. To nie jest kombajn na kilka hektarów czy na pola 2-3 hektarowe. Samo zużycie paliwa na godzinę w tych kombajnach nie jednego przyprawi o palpitację serca szczególnie jeśli nie miał do tej pory styczności z większym kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

Te ceny są spowodowane tym, iż jak kolega MariuszE38 napisał 480 to nie jest kombajn na małe areały. W dodatku są to kombajny 15-20 letnie i jeśli maszyna pracowała w jakimś PGR-e albo innym kółku rolniczym to swoje zrobiła i jest wyeksploatowana stąd ta cena. Owszem są kombajny za 150 tys PLN ale są też za 300 tys PLN i to daje do myślenia. Co do kombajnów rotorowych to słyszałem że te starsze nie najlepiej sobie radzą w rzepaku. Zarówno Claas jak i Case. Mariusz co Ty jako użytkownik o tym powiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeszcze raz powtórzę, że cena jest podejrzanie niska. Większość rotorowców z porównywalnymi przebiegami i z podobnych roczników jest tańsza od tych mniejszych, gorzej wyposażonych ale z klawiszami. Zapewne jest to kwestia kosztów eksploatacji i napraw.

Edytowano przez jankris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Hiszpi uważam, że jest to totalna bzdura i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, no chyba że mówimy o kombajnie zużytym i przeznaczonym do zezłomowania. Maszyna w dobrym stanie robi taką robotę, że to aż miło popatrzeć i uśmiech na gębę sam się ciśnie, wystarczy zapytać u mnie przedstawiciela firmy kupującej rzepak i kierowców samochodów, którzy odbierali na polu.

Kolego jankris pełen obraz rzeczywistości będziesz miał jak pojedziesz i obejrzysz te kombajny - polecam - to wszystko Ci wyjaśni.

A co do kosztów, to przytoczę tylko jeden, który wszystko Wam powie - płytka elektroniczna za 12 tys. zł - znam kombajny gdzie nie jeden raz już ją wymieniali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do spalania 480 to bzdura, że tyle pali :) mam 480 i commandor 114 i lexion pali o większą połowę mniej niż 114, małe porównanie lexion 400KM 9m heder średnio 3,8-5ha na godzine przy plonie 7t/ha spala ok 11l/ha , commandor 220KM 5m heder średnio 1.2-1-7ha pali ok 25l/ha, lexionem wykosiłem ok 40ha na jednym zbiorniku 650l a commandor przy zbiorniku 400l zrobi ok 26ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Przede wszystkim na stan. A tak z ciekawości to dlaczego chcesz się pakować w 480? Ile ha ma obrabiać u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Kolego u mnie będzie koło 100 plus około 200 usługi. A jaki byś inny polecił jak nie ten ? Dlaczego nie lexion480?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Masz już umowy na taki areał usług? Czy liczysz, że tyle będzie?
Jeśli nie to na Twoje 100ha spokojnie weź sobie najmij taki kombajn. Całkowity koszt to będzie niecałe 30tys. A jak kupisz zatyrany egzemplarz to dwa razy tyle włożysz w drobne naprawy. Wymiana części eksploatacyjnych rotorów to ok 15tys. A to robisz w dobrze utrzymanym. Pisać dalej? ;-) Jeśli tak to napisz jaki masz budżet na kombajn, coś doradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj