Polecane posty

Misiaul    16

Witam

Posiadam samochod Lublin II. Chicalbym do niego zalozyc takie halogeny w zderzak jak sa na tym zdjeciu : http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.wpk.katowice.pl%2Fphoto%2Fniekom%2F127A.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fmagazyn.wpk.katowice.pl%2F%3Fp%3Dart%2Fniekom&h=512&w=800&tbnid=-AqhwWpqK4AZIM%3A&zoom=1&docid=7v8UA5GBFOx-kM&ei=MzhhVLGaL83HPZDJgIAN&tbm=isch&client=opera&ved=0CEYQMygcMBw&iact=rc&uact=3&dur=330&page=2&start=15&ndsp=23. 

I moje pytanie brzmi czy moge je podlaczyc pod swiatla "dlugie " czy musze popowadzic oddzielna instalacje do nich ?

P.S Wiem ze to nie to forum, ale tu najszybcie uzyskam odpowiedz.

Pozdrawiam 

Jak juz cos to ktora lampa bedzie lepsza : http://allegro.pl/lampa-robocza-szperacz-halogen-138x78-wesem-maj-i4747211390.html czy http://allegro.pl/lampa-robocza-halogen-szperacz-wesem-fye-i4759942703.html ?

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym miejscu możesz zamontować tylko światła przeciwmgłowe, w żadnym wypadku dalekosiężne, robocze itp. więc wybór lamp jest prosty. Co do podłączenia to kolega @seweryn20 już wyjaśnił. Żeby było zgodnie z przepisami, to światła przeciwmgłowe powinny dać się włączyć tylko razem ze światłami mijania. Przełączenie na drogowe powinno spowodować ich wyłączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fakt. W linkach podał szperacze. Może zapomnieć o założeniu ich w dolnej części zderzaka. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

A jak bym chcial zamontowac jakies halogeny dodatkowe, oswietlajace droge po zmroku ? To moge podpiac pod drogowe czy tez nie ? 

A i jakie lampy mogl bym zamontowac jak cos ?

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W tym miejscu pod zderzakiem to żadne. A schemat podłączenia masz w linku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz zamontować dodatkowe światła drogowe, ale nie w miejscu, które wskazałeś. Do ich montażu są oddzielne przepisy. A podłączasz je tak samo jak na schemacie kolegi @seweryn20, czyli zasilanie z 30 i sterowanie przekaźnikiem podłączasz do przełącznika zespolonego, styk od świateł drogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Zaraz, zaraz. To w tamto miejsce zadnych halogenow nie moge zamonotwac ? Dobrze zrozumialem ? Nawet takich do ktoych poprowadze dodatkowa instalacje ? 

A w nie ktorych Lublinach sa tam zamontowane dodatkowe lampy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

możesz zamontowac tam światła, ale tylko przeciwmgłowe, ja mam lublina 3 i fabrycznie była zrobiona tam instalacja, włączane są osobnym przyciskiem. Światła dalekosiężne to zupełnie inna kwestia .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Wlasnie dzisiaj patrzylem i jest przekaznik pod te swiatla, takze wystarczy zamontowac wlacznik i swiatla i cieszyc sie nimi. I zobaczylem ze na przekazniku sa nastepujace liczby :85,86,87,87 i 30. Pod jeden 87 podpiety jest kabel z bezpiecznika a z 30 wychodzi kabel, obydwa te kable sa grube. A spod 85,86 sa kable cienkie podpiete. 

A czy te lampy moge zamontowac : http://sklep.wesem.pl/4/6604/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_hm1 ? Niby jest napisane ze przeciwmgielne a na allegro napisane ze dalekosiezne. Kurde coraz wiecej problemow. Chyba zrezygnuje z ich montazu. 

Dzieki za wszystkie porady. 

Edytowano przez Misiaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Są takie światła które idealnie pasują w ten otwór w zderzaku, nie pamiętam dokładnie które to były, najlepiej zmierz rozmiar otworu i wtedy je namierzysz na allegro lub w jakimś sklepie motoryzacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wlasnie dzisiaj patrzylem i jest przekaznik pod te swiatla, takze wystarczy zamontowac wlacznik i swiatla i cieszyc sie nimi. I zobaczylem ze na przekazniku sa nastepujace liczby :85,86,87,87 i 30. Pod jeden 87 podpiety jest kabel z bezpiecznika a z 30 wychodzi kabel, obydwa te kable sa grube. A spod 85,86 sa kable cienkie podpiete. 

A czy te lampy moge zamontowac : http://sklep.wesem.pl/4/6604/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_hm1 ? Niby jest napisane ze przeciwmgielne a na allegro napisane ze dalekosiezne. Kurde coraz wiecej problemow. Chyba zrezygnuje z ich montazu. 

Dzieki za wszystkie porady. 

 

Jeżeli mają takie pionowe paski na szkle jak te z linku to są raczej przeciwmgielne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawa jest prosta. Można zamontować dodatkowe reflektory drogowe, ale nie w miejscach na przeciwmgłowe. Najlepiej zamontować je między głównymi światłami, ale tak, żeby ich odległość od zewnętrznego obrysu pojazdu nie była większa niż 400 mm. Podłączenie już opisałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Juz doszedlem do tego  :)

Teraz zostalo wybrac tylko halogeny o wymiarach ok. 140x80 mm. A co w koncu z tym gladkim szklem ? Moze byc czy nie ? I czy jest roznica w swietle miedzy gladkim a z paskami ?

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz kupić reflektory homologowane jako drogowe. I nieważne jest przy tym jaka będzie szyba, w paski, w kropki, czy może w kratkę. No i pamiętaj o nieprzekroczeniu maksymalnej liczby cechowania równej 75 dla włączonych wszystkich świateł drogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Mam zamiar kupić halogeny z Wesemu także powinny one być homologowane.

Dzięki za wszystkie rady.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znowu nie rozumiesz. Homologację ma każda lampa. Te, które masz zamiar kupić mają mieć homologację jako światła dodatkowe drogowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

No także lampy które chce kupić posiadają takową homologację. I tyle w tym temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Jest tam zamontowany przekaźni i jest on podłączony następująco :

85 - cienki kabel na mase

86 - też cienki kabel (tylko nie wiem gdzie jest podłączony)

87 - gruby kabel z bezpiecznika

87 - nic nie jest podłączone

30 - gruby kabel - i też nie wiem gdzie jest podłączony

Jak to powinno być podłączone żeby wyglądało "normalnie" ? Tak jak jest reaz czy inaczej ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

85 i 86 cewka przekaźnika, 30 zasilanie, 87 światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego marketu to obojętnie która, to wszystko są ryżowce, więc to jest bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Z tego marketu to obojętnie która, to wszystko są ryżowce, więc to jest bez znaczenia.

 

 A co byś polecił lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj