franec

Kubota M7060 z turem MX opinie lub inny ciągnik o podobnych osiągach bez DPF

Polecane posty

hubertuss    4652

Wąż udający wlew to porste rozwiązanie lepsze dla rolnika? Czy tańsze lepsze dla producenta? Chłodnica spalin zawsze jest lepsza niż jej brak. Chłodzi spaliny wracające z powrotem do komory spalania. Daje to więcej mocy i niższe spalanie.

Co do odpalania silnika z scr czy dpf. To ten czy ten układ nie ma wpływu na rozruch samego silnika. Dany model silnika będzie palił z scr czy dpf tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

ironia kolego hubertuss ironia. uwierz mi nie kazdy uzytkownik kuboty mysli ze kupil idealny ciagnik i wlasnie z takiego myslenia zakpilem. czytac ze zrozumieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

Śmiem twierdzić że jesteś w błędzie SCR wpływa mi na odpalanie traktora, raz na kilka odpaleń przez jazdę z czujnikami muszę kręcić rozrusznik  przynajmniej 3 razy dłużej niż normalnie. A co do dft jest o tyle złe że może chcieć się wypalać po odpaleniu a tu ciągnik zimny i trzeba dać gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Hubertus od kiedy chłodzenie spalin wpływa na wzrost mocy oraz niższe spalanie? Zawór EGR czy z chłodzeniem czy bez ma przedewszsytkim funkcję kologiczną. Ma za zadanie obniżenie temperatury spalania co w efekcji powoduje obniżenie zawartości tlenków azotu oraz dopalanie węglowodorów. 

Chłodzenie spalin  ułatwia ten proces ponieważ pozwala trafić do komory spalania spaliny o niższej temeperaturze (a tym samym mniejszej objętości oraz ciśnieniu spalin wracających do "dopalenia")  co powoduje niższą szczytową temperaturę spalania w cylindrze   oraz zmniejsza prędkość spalania (jeszcze niższy udział tlenków azotu). 

Odłączenie EGRu powoduje wzrost mocy oraz niższe spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Brawo odpowiedziałeś sobie sam na to pytanie. Skoro zmniejsza się objętość chłodniejszych spalin w komorze spalania. To jest w niej więcej miejsca dla jeszcze chłodniejszego świeżego powietrza. Więc teraz nie próbuj udowadniać, że rozwiązanie z chłodnicą spalin jest gorsze niż bez. Bo nawet konstruktorzy kuboty w końcu obudzili się i zastosowali to rozwiązanie w m7. Model 135 gx chociaż oparty na takim samym silniku nie miał takiego rozwiązania. Co spowodowało według ludzi z 44 tuning.  Nie możliwość uzyskania deklarowanej mocy na wom. Test znajdziesz na ich stronie. Wraz z całym opisem.

Oczywiście odłączenie egr podnosi moc i zmniejsza spalanie. Ale mowa była o układzie recyrkulacji spalin z chłodnicą spalin lub bez. I z dwojga złego lepszy jest układ z chłodnicą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Podziwiać że masz już  informacje na temat zastosowanych rozwiązan w M7. Chętnie też bym o nich poczytał. Mozesz wstawić jakiś link do tego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem, Ostatecznie kupiliśmy NH t4,75- 

 

Uznaliśmy że będzie lepszy od kuboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

franec ale Ty jesteś szybki 10-tego listopada pytasz jaki ciągnik kupić a 17-tego listopada piszesz że już kupiłeś. Z tym tematem to chyba jakaś ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jaka ściema. Kupić można w kilka godzin. Teraz na placach tego tyle stoi. Idziesz, wybierasz, przelewasz kasę i masz. Ewentualnie wpłacasz zadatek/zaliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

w każdej Kubocie wyposażonej w EGR (również w serii M40) spaliny są chłodzone w chłodnicy EGR płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

franec ale Ty jesteś szybki 10-tego listopada pytasz jaki ciągnik kupić a 17-tego listopada piszesz że już kupiłeś. Z tym tematem to chyba jakaś ściema.

 

 

Żadna ściema, tylko II etap Prow - czasu jest mało, po zatem dostaliśmy ostatni model bez DPF- więc na co miałem czekać? na mikołaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem, Ostatecznie kupiliśmy NH t4,75- 

 

Uznaliśmy że będzie lepszy od kuboty.

 

ale dałes plamy..NH to za darmo bym nie chciał...kubota kubota to idzie robota nr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie którzy mówią, że kubota to głupota. Na takie hasła można się przyrzucać bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1789    0

Kupilem M7040 i jestem niezadowolony jej spalaniem silnik o malej pojemnosci (c360) a pali 2x wiecej nawet przy jezdzie na pusto,chyba ze moja nie wypal.Liczylem ze zawor EGR zaslepie po gwarancji i nie bedzie pompowal spalin do tlokow przez co obnizy spalanie ale piszecie o jakiejs chlodnicy spalin w EGR .Wspolczuje sadownikom co maja kubotki z tym silnikiem bo opryskiwacz nie potrzebuje tyle mocy a ropka droga i nic nie przebije spalaniem c330 jak dobrze ze ja mam do opryskiwacza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

Żadna ściema, tylko II etap Prow - czasu jest mało, po zatem dostaliśmy ostatni model bez DPF- więc na co miałem czekać? na mikołaja?

Od kiedy seria Nh t4 jest bez dpf , bo ja pierwsze słysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

w każdej Kubocie wyposażonej w EGR (również w serii M40) spaliny są chłodzone w chłodnicy EGR płynem.

 

Czy to ta tuba z lewej strony silnika  nad rozrusznikiem? (Kubota M8560)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

w Kubocie m7060 w standardzie z tyłu są opony 420/85r30. Czy orientujecie się czy można założyć z tylu koła 13,6R36 (340/85R36) zostawiając z przodu oryginalne koła. Te 36 calowe są wg kalkulatora o 16 mm wyższe, co daje róznice 1,1% Dealer stwierdził że 12,4R36 mogą być, ale 13,6R36 już nie, a te pierwsze są o 17 mm niższe od oryginalnych. Te różnice w stosunku do wysokości protektora który ulega zużyciu wydają mi się pomijalnie małe.

Myślę o kupienie Kuboty m7060 bez tylnych kół (6 tys. zł niższa cena) a kupić używane koła od Ursusa 4512,bo pasuje rozstaw śrub. Ciągnik ma być do oprysków i nawozów i nie są mi potrzebne szerokie opony, a węższych niż 320 to chyba nie będą próbował.

Nic wyższego niż 13,6R36 też pewnie się nie zmieści jakbym zmieniał cały komplet?

Jak u Was wygląda sprawa wąskich kół do oprysków?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

u mnie wąskie koła do oprysków to 320. a Kubota to pomocnik.

Czytałem gdzies ze dopuszczalne jest 3% różnicy, ale ile w tym prawdy to licho wie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Korzystałeś Yacenty z finansowanie fabrycznego Kubota?

Na razie zadowolony z m7060? bo za dużo opinii na forum o tym modelu nie ma.

 

Szukam czegoś o mocy 70-80 km jako pomocnika na wąskich kołach. Biorąc pod uwagę korzystne finansowania fabryczne na 5 lat wydaje mi się, że będzie to najlepsza opcja.

Jaka jest dopłata do pneumatyki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3840

nie, wziałem w zwykły leasing, mój bank dał mi bardzo dobre warunki i nawet nie wchodziłem w szczegóły Kubota Finance.

wiesz póki co to ten ciągnik więcej stoi i rdzewieje niż pracuje - mam coś koło 20godzin nabite poki co.

Za pneumatykę nie pamiętam ale coś w okolicy 6tysięcy, musiałbym sprawdzić faktury, bo co innego ciągnik, co innego ładowacz a co innego pneumatyka.

 

plusy tego ciągnika to:

mała masa,

bardzo zwrotny,

bardzo mało pali przy lekkiej pracy.

 

minusy jak dla mnie - to to co wczesniej podałem jako plus czyli mała masa, ale wiesz jak się przesiadasz z ciągnika ważącego 6ton i mającego 140km (plus IPM - 170km) na maleństwo mające 3.4 tony z ładowaczem i 74km to jest zupełnie inna jazda, ale można się przyzwyczaić i fajnie pracować.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Zakupiłem niedawno ładowacz troll i strasznie drażni mnie opcja obrotu tej maszyny. Jest bardzo niestabilna/niedokładna- wygląda to tak, iż zamykając sekcję rozdzielacza obrót trwa dalej siłą bezwładności. Prosto mówiąc siłownik nie ma stałej, twardej pozycji lecz trochę się wciąga i wyciąga pod wpływem zewnętrznego pchnięcia ramienia. Są zamontowane na przewodach tzw zawory ciśnieniowe dwukierunkowe tłumiące. Czy to przez nie hydraulika tak działa, czy też jest to oznaka ich niesprawności? Zawory działają w ten sposób, iż gdy się za długo przytrzyma przepływ oleju na jeden siłownik i dojdzie do do krańcowego położenia, to olej przepływa automatycznie na inny siłownik. Zawór wygląda tak https://sklep-rolnicze.eu/zawor-cisnienia-dwukierunkowy-tlum,3,75168,12967
    • Przez Piotrekk9540
      witam. mam problem z hamulcami w kubocie m9540. otóż ciągnik nie hamuje na przednią oś. dodam że kontrolka od włączonego przedniego napędu która powinna się świecić podczas naciskania pedalu hamulca nie zapala się. tym samym ciągnik hamuje tylko tylną osią. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez rex15
      Chciałbym zrobic ładowacz do big bagów na tylny tuz i szukam porady z czego najlepiej takie cos wyspawac. Siłownik mam, lecz niestety nie taki jak w fabrycznych ładowaczach(długi i wysuwany na raz) tylko krótki i gruby, chyba jest z jakies malej przyczepy, dam po prostu mniejsze przełamanie jesli bedzie to konieczne.
    • Przez marcinek_164
      Witam kolegów!
      Jakiś czas temu pytałem o oferty zakupu ciągnika 120 KM do firmy w której pracuję. Po obejrzeniu paru maszyn i ofert wybraliśmy dwie. Który z tych dwóch ciągników (New Holland T6.155 czy Kubota M115GX IV wybrać?
    • Przez PxP
      Witam.
      Szukam kogoś kto ma Kubotę serii M7xxx i używa do pracy nią AutoSteer`a.
      Mam kilka pytań.
      Pozdr.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj