Superman

Jaka to sprzynia John deere 6300

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Superman    0

Witam. interesuje mnie kupno john deera 6300 ale jest jakas inna skrzynia niz te co sa na allegro, prosze powiedzcie mi jaka to jest ( nazwa) oraz czy to jest dobra skrzynia, czy nie awaryjna, czy przelozen nie brakuje, bo zauwazylem ze sa tylko 4 biegi glowne( a b c d) to nie za malo ?? jaka jest jego predkosc maksymalna ? pozdrawiam

post-21905-0-02426600-1415606551_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

4 zakresy z 4 półbiegami i przełozeniem polowym i szosowym i pozycja parking o ile dobrze pamietam dobre skrzynie pod warunkiem ze dbano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Benny 82 to jeszcze jest jedna dźwignia szosowe-terenowe ? Gdzie znajduje się ta dźwignia? Czyli ciągnik pójdzie te 40km/h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

To jest skrzynia PQ. Raczej nie zabraknie Ci przełożeń bo na każdym podstawowym masz jeszcze cztery. Pierwsza od góry wajcha to wybór biegów podstawowych A,B,C,D, włączane ze sprzęgłem, drugą zmieniasz przełożenia pod obciążeniem bez używania sprzęgła, trzecia od rewersu przód-tył plus pozycja parking. Nie ma  żadnej wajchy terenowe-szosowe, jest 16 biegów i tyle. Chyba najmniej awaryjna skrzynka pod warunkiem że dbasz o nią jak serwis przykazał czyli olej ze specyfikacją JD, wymiana filtrów na czas i zapomnij o wywracaniu przyczep.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

PQ to znaczy power quad ? Kiprowac przyczepy to chyba można ale jak wszystkie ciągniki są na tym samym oleju to w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiktorK6630    11

Na moje wygląda bardzo podobnie jak skrzynia PowerRewerser.  No właśnie z tym wywracaniem przyczep jest troszkę słabe rozwiązanie w JD. Ogólnie skrzynia ta na zdjęciu, bardzo długo wytrzyma. Prosta, mechaniczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lipa żeby w takim ciągniku był jeden olej do skrzyni i hydrauliki. W moim 40 letnim IH mającym 35km jest odzielny olej w skrzyni i silniku a tutaj taka super marka i nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wszystko jest dobrze. Tylko wielu polskich rolników nie dorosło do poziomu maszyn jakie mają. Po wsiach jeżdżą jeszcze ciągniki 30 czy 40 letnie z olejem nie ruszanym od nowości. Wystarczy zmienić olej w posiadanych ciągnikach. Nie pożyczać maszyn, ewentualnie pożyczać tym, którzy też mają nowe ciągniki. No i oczywiście wyczyścić układy hydrauliczne maszyn, które współpracowały z posiadanym poprzednio złomem. Wszystko będzie w porządku. Gdy pod koniec lat 90 tych i na początku 2000 na wieś zaczęły wchodzić zachodnie ciągniki. Wielu rolników samodzielnie wykańczało w taki właśnie sposób skrzynie. Myślicie, że pompa oddzielnego układu hydrauliki wytrzyma długo. Gdy każecie jej pompować jakiś stary żur z opiłkami. Fakt straty będą mniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Czyli mówicie ze ta skrzynia jest dobra, pod warunkiem że będzie się o nią " dbało " tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj