Sebastian

Pług do Ursusa 5314

Polecane posty

marek1977    1308

Widzę że piszą tu wszyscy co nie mają pojęcia o ursusie 5314,zapraszam do mojej galerii tam jest fotka pługa unii z którym śmigam 4-rok i jestem bardzo zadowolony ,pług waży 700kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

5314 mam od nowości 16 lat wiec wiem co potrafi a czego nie... Ibis M czyli 700kg. tak jak pisałem wcześniej że tej masie powinien dać rade..... ale zdjęcie z tym agregatem uprawowym to już szacun... 1.5t??

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Widzę że piszą tu wszyscy co nie mają pojęcia o ursusie 5314,zapraszam do mojej galerii tam jest fotka pługa unii z którym śmigam 4-rok i jestem bardzo zadowolony ,pług waży 700kg .

 

Właśnie też  interesuje  mnie pług o takiej  masie  i wiem  że go  podniesie  i  obróci   tylko problem mozę  być  z  pociągnięciem   tego pługa

Nie mam powodu żeby być nie miły, choć fakt że cierpliwości mam więcej niż inni. Ja bym się jednak trzymał tego przelicznika 0.7KM na 1 cm szerokości roboczej, to wychodzi pług 3x35, do tego ciągnika lepiej na lżejszej ramie żeby się podnośnik nie zesrał. Moja oficjalna rada, daj spokój z Opalem 110, za ciężki do tej maszyny. Kup 090, nie wykończy hydrauliki a jak przyjdzie suchy rok to będziesz miał pewność że i tym razem zorzesz bo w razie czego szerokość zmniejszysz. Do tego dochodzi problem że ten nieszczęsny 5314 ma tak naprawdę mniej przełożeń niż poczciwa C 360, chyba że masz skrzynię 12/4. Nie możesz zapominać że orka to prędkość minimum 7km/h, poniżej tego to męczarnia dla ciągnika i traktorzysty, nie wspomnę o tym co zostaje na polu. Chyba nie ma sensu dalszego pisania co do twojego wyboru, powodzenia !!

 

No dzięki  za rady  przemyślę ...pozdrawiam  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie przesadzajcie że 3x35 to optimum dla tego ciągnika, ja taki pług 4011 ciągałem 2 biegiem na glebie 3-4 klasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Dobra lwidze  że  wszedł  ktoś  z posiadaczy tego ciagnika  a więc  co mam kupić  ...OPAL  110  będzie okej ?  czy moze  OPAL  090 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja sie zastanawiam co w tym Rolmako tyle waży? ten wał? No ale jak sypiesz tylko worek do siewnika to widac ze to męczarnia z takim zestawem dla traktora.... Moje porównanie...  1.3t na palecie do tego mała wieża z wózka widłowego i już tym buja a gdzei tam robić w polu jak twierdzisz że to ma 1.5t zestaw... to kiedy 1014 kupujesz? albo w zachodnei sprzety celujesz??

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jakie masz najcięższe ziemie? I jak zachowywał się ciągnik w dotychczasowym pługu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Jakie masz najcięższe ziemie? I jak zachowywał się ciągnik w dotychczasowym pługu? 

 

3-4 klasa    ciągnik lata w dwóch  pługach  stara UG 3x30  idzie normalnie nie  czuje  albo kverneland  3x14 cala  idzie  jeszcze lepiej niż UG   tylko gdy jest twardo nie chce  wchodzić wiec mam dość tych pługów  ale ogólnie ciągnik jakoś tam ich za bardzo nie czuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a co za róznica czy 110 czy 090. szerokość ta sama. marek1977 dźwiga IBISa 700kg i twierdzi że da rade więc opal 110 tym bardziej dźwignie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Mi właśnie chodzi o cięższy pług ale jeden napisze  ze  nie  będzie taki dobry  drugi    napisze  ze  musi byc  większy i tak ciężko coś  dobrać :D  ja  tak naprawdę  stoję  przy 110 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

@lukbold w planach jest Proxima 110 ,więc rolmako kupiony był w tym kierunku ,a co do pługa to dobierał mi pracowni unii (pług kupiłem w Bednarach) i zapewniał że będzie git i faktycznie tak jest.Jeśli uda się kupić nowy ciągnik to tylko zamienię 3 na 4 skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Najlepiej kupić pług obrotowy 3+. W przyszłości można będzie dołożyć skibę przy zmianie ciągnika na większy, ale co najważniejsze, to żeby taki pług miał regulację szerokości. Wtedy nie ma problemu, że nie da rady. Wystarczy go przestawić. Do tego rozstaw korpusów i wysokość ramy od podłoża jest większy niż w starej Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Ciekawe czy u mnie  za moich ziemiach ursus dałby rade z tym ibisem

 

Pług ma rozstaw 32-36-42 ,więc jest w czym wybierać i na pewno dopasujesz go sobie do twojej gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xUrsus912x    0

Ja z jednobelkowych poleciłbym ci staltech VN-R lub U170J albo agromasz PJ4 masz zmienna skibe wiec dostosujesz sie do terenu jak tez bede kupywał takie do ursusa 902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

mam zagonówkę 3*40 i ciągam ja 4512 (60 km) i powiem tak na 2 ziemi to ma co robić ale na 3 to ładnie idzie myśle że do twojego 3 *40 to spoko albo 4 *35 podwyszony miałem taki to na glinie koła się kręciły mometami i sprzedałem ale na pozostałych ziemiach sobie ładnie radził a 4512 waży równo 3 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jak tam pług kupiony po 5 stronach tego wątku? Wbije klina autorowi.... U znajomego na podwórku znalazł sie Lemken Variopal bez konkretnego oznaczenia, podobno gdzieś z krzaków wyciągniety w co sie wierzyć nie chce zważając na jego stan. Pomierzyłem go, porównałem z obecnie sprzedawanymi Lemkenami i wyszło że to 3 skiby Variopal 7 N100 bo rama 120, rozstaw korpusów 100cm czyli 864kg masy !!! Oczywiście próba musiała być... 5314 z 1 siłownikiem wspomagającym zaprzągłem i w góre.... z bólem ale dźwignoł, 100kg na przodzie i odziwo dało sie z tym jechać... Heh żeby nie ten ból przy dźwiganiu (podnośnik mi opada pewno przez nietrzymający zawór na pompie) to można by próbowac co zaorać :P Vario ma regulacje od 22 do 55cm na korpus więc coś by sie tam dobrało ;) Tak więc Opal 090 mam u siebie i jest relaks ale teraz to chyba bym szukał Opal 110 bo to masywniej wyglada a Opal 120 to już max z czym powinien sobie radzić ale chyba nie ma co tyle przeciążąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kupowanie pługa przez internet to wyzwanie więc nie ma się co dziwić takiej ilości stron:) Jeden pociągnie a drugi z miejsca nie ruszy no i jeszcze ten pierwszy powie że drugi ma słaby silnik bo on bez problemu ciągnie. Klasa ziemi też nic nie znaczy bo np. taka rędzina jest w IIIa ( właściwości I i II ale ciężka w uprawie i dlatego taka klasa) i tam już łatwo nie jest. Co do 5314 to nie wiem jak tam masz ale w MF390 taką masę podnosi bez problemu ( też jeden siłownik wspomagający ale do takiej masy lepiej dołożyć 2 to ramiona główne dłużej posłużą ). Nie wiem jakie są różnice w wydajności pompy ale myślę że bez bólu można zmienić pompę na większy wydatek. Ale po jaką h...ę pług 3x55cm do takiego Ursusa? Myślę że maks 3x40cm i więcej do niego nie potrzeba ( dla tych co myślą że to mało - polskie 4 z UG (stare) miały 4x30cm czyli tyle samo a ciągały je przeważnie 80-tki.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No nikt ni mówił że trza ten pług z którym się mocowałem ustawić na 3x55.... to nie realne żeby tyle pociągnąc... Te Opal 110 (595kg) i 120 (728kg) to własnie mają 3x40 i tyle. Więcej nie ma co próbować chyba że na piachu. W całym tym wątku w zasadzie rozchodzi sie o max mase pługa z którym da sie pracowć i temu chciałem dzisaj zaspokoić swoją ciekawość :P Szkoda kasy, żeby tuningowac podnośnik i meczyć sie z czymś cięższym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj