Sebastian

Pług do Ursusa 5314

Polecane posty

padre1989    13

znajomy posiada taki ciagnik i orze 3 skibowym unia tur podwyzszany i mowi ze to wszystko co mozna do tego ciagnika zapiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja mam MF-a 590 i ciągam zagonowy 4x40 odkładnie jak w turze  na ziemiach 3-4 klasy , może ma 4 konie więcej ale ma podejrzewam że 2 razy tyle lat co Twój ursus. Z podnoszeniem 0 problemów nawet jak wrzuciłem w tym roku 2 kamienie po 100kg każdy, jeden na samym końcu pługa, nie chce mi się wierzyć że ursus ma taki słaby podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Ja swoim mf 3050 (prawie taka sama moc jak w 5314) ciągnę na bielicach 4 skibówkę zwykłą nie obrotową i idzie dobrze, na testach też miałem 3 skibowy obrotowy i też szło bardzo dobrze.

 

PS: Czy to prawda że w tych obrotówkach często się obrotnice rozwalają? 

 

Może  są to  ciągniki  podobnej mocy  ale mf  jest  o wiele  inny  na pewno cięższy  a to znacząca  różnica....myślę  ze 5314  też poszedłby w jakiejś 4 zagonowej  ale myślę  że lepiej będzie mu w  3 obrotowej  a  mi będzie wygodniej  bo mam  dość szerokei kawałki ziemi...tylko pytanie  czy  ten ciągnik sobie poradzi w jakieś 3 obrotowej

Ja mam MF-a 590 i ciągam zagonowy 4x40 odkładnie jak w turze  na ziemiach 3-4 klasy , może ma 4 konie więcej ale ma podejrzewam że 2 razy tyle lat co Twój ursus. Z podnoszeniem 0 problemów nawet jak wrzuciłem w tym roku 2 kamienie po 100kg każdy, jeden na samym końcu pługa, nie chce mi się wierzyć że ursus ma taki słaby podnośnik

 

4x40 w zagonie odpada po prostu  nie  poradzi sobie ten  ciągnik  u mnie są  praktycznie wszystkie klasy ziemi  ale myślę  ze  jakaś  3 obracalną  można byłoby dobrać  ?   ps nie  chodzi  o rocznik ciągnika  bo nowsze  niekiedy są  o wiele gorsze  od starszych  

znajomy posiada taki ciagnik i orze 3 skibowym unia tur podwyzszany i mowi ze to wszystko co mozna do tego ciagnika zapiac.

 

wiesz  to zalezy  od   ukształtowania  terenu  i samej  ziemi i od samego pługa  ja osobiście mam teraz dwa pługi stara  uia 3x30  i  kverneland  3x14 cali   unia idzie  o wiele ciężej   z  tym ze kverneland nie chce  wchodzić w  ziemię gdy jest  trochę twardo

 

 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xUrsus912x    0

Ludzie 4x40 on sie w nich zesra jak mu zaczepisz 4x35 to on w bedzie chodził cała siłą

w ciężkiej ziemi 3 klasy to niewiem czy da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

znajomy posiada taki ciagnik i orze 3 skibowym unia tur podwyzszany i mowi ze to wszystko co mozna do tego ciagnika zapiac.

 

Ja mam Zetora Proxima 7441, więc jest to podobnej mocy ciągnik jak Ursus 5314. Orze tym ciągnikiem pługiem 3x40 Unia Tur z zabezpieczeniem resorowym i na gliniastej ziemi ciągnik ma co robić (jest to maksymalny pług do niego). Waży on 760kg i on już potrafi zabujać ciągnikiem. Także co do uciągu to 3 skibowy obrotowy uciągnie, pozostaje problem czy da radę go obracać, ale przy tym musi być maksymalny zestaw obciążników z przodu.

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Więc  chodzi mi o jakis 3 obrotowy  co o tym myślicie ?

 

Obrotowy 3 skiby to bardzo szerokie pojęcie, na lekkiej ramie jakieś 3x35 i z regulowaną szerokością orki powinien dać radę. To w końcu tylko 72 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Ja mam Zetora Proxima 7441, więc jest to podobnej mocy ciągnik jak Ursus 5314. Orze tym ciągnikiem pługiem 3x40 Unia Tur z zabezpieczeniem resorowym i na gliniastej ziemi ciągnik ma co robić (jest to maksymalny pług do niego). Waży on 760kg i on już potrafi zabujać ciągnikiem. Także co do uciągu to 3 skibowy obrotowy uciągnie, pozostaje problem czy da radę go obracać, ale przy tym musi być maksymalny zestaw obciążników z przodu.

 

Dlaczego miałby nie dać  rady obracać  pługa  ?

Obrotowy 3 skiby to bardzo szerokie pojęcie, na lekkiej ramie jakieś 3x35 i z regulowaną szerokością orki powinien dać radę. To w końcu tylko 72 KM.

 

Co myślisz o pługu LAMKEN OPAL 110 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Obrotowy 3 skiby to bardzo szerokie pojęcie, na lekkiej ramie jakieś 3x35 i z regulowaną szerokością orki powinien dać radę. To w końcu tylko 72 KM.

 

Tak jak kolega pisze, lekki pług będzie podnosił i obracał bez problemu, ale jeśli zechcemy taki 3x40 z zabezpieczeniem resorowym np Ibisa to jest to ciężki pług i zwyczajnie może podnosić przód.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Tak jak kolega pisze, lekki pług będzie podnosił i obracał bez problemu, ale jeśli zechcemy taki 3x40 z zabezpieczeniem resorowym np Ibisa to jest to ciężki pług i zwyczajnie może podnosić przód.

 

 

Wiem o co chodzi...ale nie chciałbym  aż  tak bardzo lekkiego pługa  chodzi  o  dobre dobranie jeśli  możecie to pomóżcie  ja myślę o LMKEN OPAL 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie miałem do czynienia osobiście z Lemken Opal 110 ale spotykam się z pochlebnymi opiniami. Swoje kosztuje i trzeba podobno uważać przy zakupie żeby elementy robocze nie były zużyte bo oryginalne swoje kosztują a na zamiennikach to już podobno nie to. Tylko czy nie będzie wciąż za duży ?? Z drugiej strony Lemken Opal 90 3x30 może się okazać za mały....

Tu jest trochę o nim napisane: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22509-plug-lemken-opal-110/ .

Ludzie ciągają Opala 110 chyba jednak mocniejszymi ciągnikami :( .

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Nie no  Lamken Opal 90 odpada  jest za  mały  nie chcę  sie w  to  bawić ...chcę  w  miare masywny pług który będzie ładnie wchodził w ziemie nawet  gdy jest twardo ...


Kolega ciąga taki pług NH TD80D i praktycznie nie czuje tego pługa  więc właśnie nad  tym  pługiem myślę ..

 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Normalnie już czytać tych pierdół nie można. jak pisze że mam Lemkena 090 3x40 to tyle ma. Skąd żeś jeden z drugim wyczytał 3x30?? fabrycznie to on ma 3x35. Wstawiasz kliny gdzie trzeba i masz 3x40. W siewnej orce na 20-25cm to na piachu zdarzyło mi sie 2 biegiem targać.... chwile bo chwile ale poszedł. a jak przyszła mokra glina to 4 terenowe żeby traktor nie umarł.... Dalej nie wiesz jaki pług wybrać? bo mi już ręce opadają jak czytam te wasze wypociny. Obrótówka: max 3x40 do 650kg, zagonowy na piachu to max 4x35 a na glinie 4x30 albo lepiej 3x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

No właśnie  o 3x40  obrotówkę chodzi   tylko  jak dla mnie ma być to masywny pług ... więc  jakiej firmy wybrać ? .

 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A nie lepiej do tej uni co masz kupić nowe lemiesze Waryńskiego i nowe odkładnie śrubowe i pomykać na 2H niż kupić o 15 cm szerszego i jechać 1H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kupiłem nożyki tej firmy nawet o ile pamiętam polecałeś je na forum - nic ciekawego, radura droższe ale 3x wytrzymalsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Normalnie już czytać tych pierdół nie można. jak pisze że mam Lemkena 090 3x40 to tyle ma. Skąd żeś jeden z drugim wyczytał 3x30?? fabrycznie to on ma 3x35. Wstawiasz kliny gdzie trzeba i masz 3x40. W siewnej orce na 20-25cm to na piachu zdarzyło mi sie 2 biegiem targać.... chwile bo chwile ale poszedł. a jak przyszła mokra glina to 4 terenowe żeby traktor nie umarł.... Dalej nie wiesz jaki pług wybrać? bo mi już ręce opadają jak czytam te wasze wypociny. Obrótówka: max 3x40 do 650kg, zagonowy na piachu to max 4x35 a na glinie 4x30 albo lepiej 3x40

 

Chłopie, wyluzuj. Nie miałem i nie mam do czynienia z tymi pługami o czym uczciwie napisałem. A to że Opal 90 ma 3x30, a dokładnie od 75 do 105 cm i że ma zapotrzebowanie na moc jakieś 75 KM (PS) wyczytałem tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1331564843/gallery_381_957_148751.jpg. Ktoś wkleił obrazek z danymi na forum w tym temacie : http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22509-plug-lemken-opal-110/, co niby sam go sobie dla zabawy sklecił ?? Z innych tematów wyczytałem że najczęściej pracuje się nim w szerokości 90cm i z tąd moje 3x30, są tacy co z powodzeniem zapinają ten pług do C 360 na słabych ziemiach: https://www.youtube.com/watch?v=4GRmsSzlsOE .

Chyba nie powiesz mi że C 360 3p dałby radę orać na szerokość 120cm ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

A nie lepiej do tej uni co masz kupić nowe lemiesze Waryńskiego i nowe odkładnie śrubowe i pomykać na 2H niż kupić o 15 cm szerszego i jechać 1H.

 

Unia to  bardzo dobry  pług latał z Urusem 3512  przez  sporo lat ale teraz jest o wiele  więcej ziemi  i po prostu potrzebny jest mi wwiększy i masywniejszy  pług  aby np  ładnie przykrył  po kukurydzy....bardzo chciałym coś z  obrotówek ale nie wiem czy ten ciągnik da rade

 

Nie musicie sie  kłócić przecież każdy moze sie pomylić....Lepiej  możecie powiedzieć  co myślicie o pługu LEMKEN OPAL 110 (3)  do  tego Ursusa z  góry dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Większy o 15 cm i 8km/h nie zrobi szybciej niż mniejszy o 15cm i 14km/h. Bo tą unią bez problemu na 2H poleci, a szerszy nie koniecznie i może to być że większy zrobi wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Większy o 15 cm i 8km/h nie zrobi szybciej niż mniejszy o 15cm i 14km/h. Bo tą unią bez problemu na 2H poleci, a szerszy nie koniecznie i może to być że większy zrobi wolniej.

 

Możliwe  że  masz racje  ale ta Unia  nie zrobi mi dobrze  po kukurydzy ....chodzi o dobry  dość  ciężki  pług najlepiej obrotowy ktory ładnie  poradzi sobie z tym ciągnikiem ....do tego mam   jeszcze  kvernelanda 3x14 cali  na okrągłej ramie który  wcale nie chce  wchodzić w  ziemie gdy jest  trochę  twardo 

 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hehe a próbowałeś orać na 2H? wg mojej ksiązki 12km/h przy 2200 obr. dajmy na to że 10km/h pojedziesz o ile dłowić sie nie bedzie ale skib szukaj na polu sąsiada chyba że masz jakieś ekstra odkładnice. Ten traktor ma tylko 1H i 4L do orki żeby to jakoś wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

hehe a próbowałeś orać na 2H? wg mojej ksiązki 12km/h przy 2200 obr. dajmy na to że 10km/h pojedziesz o ile dłowić sie nie bedzie ale skib szukaj na polu sąsiada chyba że masz jakieś ekstra odkładnice. Ten traktor ma tylko 1H i 4L do orki żeby to jakoś wyglądało

 

Unia i  2H to  nierealne masz racje  wgl  sporo kamieni  wiec  masz racje ...1H i  obrotowy pług byłby super wiec  pomóżcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

No właśnie o taki pług  mi chodziło ale  czy dobrze 5314 będzie z  nim  latał ?  po prostu żeby to była jakaś praca a nie katowanie

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj