Sebastian

Pług do Ursusa 5314

Polecane posty

kaczorek    5

moim zdaniem bez problemuu mnie w okolicy takie pługi ciągają roler 70 i nh 7056bis


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

nawet przodu nie musisz dociązac za bardzo,dzisiaj mierzyłem pług,wyszło mi ze bierze 1,6 m czyli jest to 4x 40, w głebokiej orce ma co robić ,więc 4 terenowa i jazda, zwykła 3 polską ,z unii ,ale starą to moge orać tak głęboko jak chce na 1 drogowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Taki pług może ważyć nawet ok 1t . A ciągnik 70KM raczej nie nadaje sie do czegoś takiego jak 3x40, chyba że bedzie pracować na bardzo lekkich ziemiach. Ale to i tak.. a gdzie zapas mocy?? W duzym gospodarstwie które jest u mnei we wsi pług 5x50 ciągał ciągnik 185KM i miał co robić a gleby są raczej średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

tu sie zgodze ,ale masa pługa nie jest przeszkodą ,ja mam same piaski ,wiec moge orać 4 ,na cięższych glebach 5314 nie da rady z takim pługiem ,najbardziej odpowiednia jest 3 ,czas pracy na hektar orki taki sam ,ale traktor mniej w tyłek dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Ten pług to do 914 bądź 1014, bo jest ciężki, do tego dochodzą zabezpieczenia na resory, więc ciężko będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Lepiej Ibisa M 3+1, który ma regulowaną punktowo szerokość orki 32, 36 lub 42cm. W pełnym wyposażeniu waży 700kg, a zapotrzebowanie mocy wynosi 70-90km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Co wy ja bym do 70 km Za nic nie brał 3 + 1 no chyba ze ta jedna skiba bedzie cały czas leżeć w pokrzywach :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

5314 w 4*30 bryka

jednynie na gliny przydałobysi ewiecj bo wiadomo ze cignik musi miec zapas mocy

a proxi ni ewiem ale napewno spalanie tcyh dóch w jednakowych warunkach sie różni n aniekorzysc zetora


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5314 w 4*30 bryka

jednynie na gliny przydałobysi ewiecj bo wiadomo ze cignik musi miec zapas mocy

a proxi ni ewiem ale napewno spalanie tcyh dóch w jednakowych warunkach sie różni n aniekorzysc zetora

 

musi brykac bo ja tym zetorem obok postu bez problemu pocinam z Lechia 4*30 a on ma tylko 62 km i słabo dociążony przód... 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jeśli chodzi o uciąg to nie będzie problemu. Ja mam Ursusa 4514 i robie zagonową Unią 4x35.

 

 

Z tego co pamiętam to Twój Ursus ma z tyłu wąskie opony... nie slizga Ci sie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik    1

Smialo możesz kupic ten pług,ciągnik będzie ci szedł bez problemu,nawet nie bedie za duzo  odczówał,Griga orze perkinsem który ma tylko 47 km orze 2*40 i Mu loooox idzie ten perkins w tym,wieć się nie zastanawiaj sie tylko kupuj,przeciez ma 71 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

mój 5314 daje rade spokojnie 4x40,tylko ja mam lekkie ziemie i głębiej niż 20 nie robie bo sam piach pod spodem...ale za to w okolicy się pytają :ile to ma koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilku    2

Ursus 5314 z pługiem 4*35 daje rade na ziemiach średnich z średnimi górkami, w gliniastej to bedzie mu cieżko. Na piaski i jeszcz równawe to śmiało 1 szosową pójdzie orać a mosze wyszej jak dobry pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

dla @Tomasz0611

u mnie sąsiad ma bometa 5x35 i nawet nieźle mu chodzi ziemie V, VI klasa szeroko dosyć orze ponieważ bierze za koło ciągnika a tez ma ursusa 5314 lecz ja na twoim miejscu wolałbym pług czteroskibowy jakieś 4x35 o wiele szybciej bedziesz mógł orać i ciągnik mniej w tyłek dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5570

czy ursus 5314 da rade zrobić orkę pługiem 5*35 ziemie mamy klasy 3-4 zdarza sie 5 ale rzadko najwięcej 4

5 skibami będzie podorywane i orane na wiosnę czyli płycej 4 będzie robione na jesień wtedy daje się głębiej

typ pługa to ten model http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B90015 jednak ten co mamy kupić będzie nowy

 

odpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Powiem tak: lepiej kup se obrotówke zamiast tego pługa jakąś dobrą np: lemkena ja mam na spężynach, mój wujek ciągał u5314 pług 5 skibowy,dawał rade mówił, ale niema to jak obrotówka mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5570

obrotówka nie bo to są już szerokie pługi czyli trzeba głęboko orać a u nas jeden zaorał na 25 cm zimówke to krzyczeli że głęboko a było za głęboko bo na innym dał 28 cm i piach albo glina na wierzchu bo unas najwięcej 4a i 3c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcik342    0

Mam zamiar kupic pług do ursusa 5314 i nie wiem jaki do niego zapiac miałem 4514 ale mi duzo mi palił z powodu tego ze miał wysmigane 23tys poszedł za 35tys wiec tam miałem załozony 3 z trzema srobami na lemieszu a do tego myslałem zeby 4 trzy srubami a klasa ziemi to 3-4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj