Sebastian

Pług do Ursusa 5314

Polecane posty

jokender    0

Też masz  ursusa 5314 ?  co do pługa  bardziej  odpowiada mi OPAL110  wydaje sie cięższy i masywniejszy ...juz mam dość  tych lekkich pługów  i męczarni  gdy nie chce  wchodzić ... myślę  ze  ten pług waży jakieś 650 kg i spokojnie  ursus da sobie z  nim rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja może się tak wyrażę i jak do tego się ustosunkujecie?. Będzie łatwiej dobierać pod traktory niż bawić się gdybanie. Uważam, że na jedną skibę zagonową trzeba przeznaczyć 23,5-25km a na jedną skibę pługa obrotowego (nie licząc korpusów górnych) min. 30km i po temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Ja może się tak wyrażę i jak do tego się ustosunkujecie?. Będzie łatwiej dobierać pod traktory niż bawić się gdybanie. Uważam, że na jedną skibę zagonową trzeba przeznaczyć 23,5-25km a na jedną skibę pługa obrotowego (nie licząc korpusów górnych) min. 30km i po temacie.

Zależy  od  pługa ...... idąc  Twoim  tropem  przykładowo  do C- 360 tylko 2 skiby ?   do  5314 wydaje mi sie ze  można coś dobrać naprawdę  ten OPAL  110  wydaje mi sie  dobrym  pomysłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Skiba skibie nierówna, od tego zacznij. wg Twojej teorii ciapek powinien ciągnac 1 skibe zagonowaa takiej opcji nie widziałem. Ursus 5314 1.2m pociagnie bez zająkniecia w normalnych warunkach. kwestia masy pługa może byc problemem choć 3 skiby w obrocie to przecież nie moga ważyc tone. Te 600kg pewno tak szybko podnosnika nie wykończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Skiba skibie nierówna, od tego zacznij. wg Twojej teorii ciapek powinien ciągnac 1 skibe zagonowaa takiej opcji nie widziałem. Ursus 5314 1.2m pociagnie bez zająkniecia w normalnych warunkach. kwestia masy pługa może byc problemem choć 3 skiby w obrocie to przecież nie moga ważyc tone. Te 600kg pewno tak szybko podnosnika nie wykończy

 

Dodam  że mam agregat który waży  ponad 600kg  więc  o podnoszenie tego pługa sie nie martwię  chodzi o  uciąg np w trudniejszych warunkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Ja nie mam na myśli zabawek UG z odkładniami do podorywki. Tylko prawdziwy pług na odkładniach 16". Np. http://allegro.pl/super-plug-kverneland-16cali-3-obrotowy-na-resorze-i4705387173.html

 

Trzeba było  o tym napisać ale nie chodzi tu  o  takie gadanie...chodzi o dobranie obrotowego pługa  do  ursusa 5314  ma być w miare masywny  i po prostu ma ładnie  chodzić z tym ciągnikiem  PS   Takim kvernelandem  znajomy robi  Ursusem 5714  i lata w miare ::)

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A u 4514 da radę trójkę rzemieślniczą potargać na 2H? U 3512 prawie daje radę a 4514 ma z 15KM więcej. Tak se myślę jakby zamienić 3512 na 4514 to by 2x szybciej robota szła.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

A u 4514 da radę trójkę rzemieślniczą potargać na 2H? U 3512 prawie daje radę a 4514 ma z 15KM więcej. Tak se myślę jakby zamienić 3512 na 4512 to by 2x szybciej robota szła.

 

Przez  15 lat orałem  ursusem 3512 pługiem  unia 3x30   na 30Ha i nie było mowy o  włączeniu 2H   ale  no nie wiem  wydaje mi sie ze  nawet orka to tylko 1 H 

 

Edytowano przez jokender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

To może się wypowiedzą osoby mające traktory 4x4 o mocy 75km ile korpusów o odkładniach 16" da rade pociągnąć i na jakim terenie, jakim rodzaju gleby?. Tylko nie na zasadzie katowania a z lekkim zapasem mocy i na szosowym biegu 1 np. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Też mi sie wydaje  ze  znajomy przesadził  zapasu mocy na niektórych kawałkach nie ma  ale  chodzi w miare dobrze z  tym ursukiem .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No ten Kverneland wygląda zacnie. Kwestia ile waży i można orać bo pociągnie napewno jak to 1.2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Taki pług  jest za  dużo   do mojego 5314 tak mi sie wydaje  to  ma jakoś pracować w miare normalnie  i stabilnie....ale może  pożyczę   od znajomego i  spróbuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To może się wypowiedzą osoby mające traktory 4x4 o mocy 75km ile korpusów o odkładniach 16" da rade pociągnąć i na jakim terenie, jakim rodzaju gleby?. Tylko nie na zasadzie katowania a z lekkim zapasem mocy i na szosowym biegu 1 np. 

 

Trochę uproszczone to porównanie. Moc to najważniejszy ale nie jedyny czynnik decydujący o uciągu. Trzeba podać jeszcze rozmiary opon i masę traktora.

Wystarczy porównać np. wymieniony w poście powyżej U 5714 i U 914, moce obu takie same ale 914 ma szersze opony, więcej waży i więcej podniesie.

Według mnie Ursus 5314 najbardziej podobny jest do popularnego Zetora 7745. Może podpatrzyć ile ten ostatni jest w stanie pociągnąć ...

 

Taki pług  jest za  dużo   do mojego 5314 tak mi sie wydaje  to  ma jakoś pracować w miare normalnie  i stabilnie....ale może  pożyczę   od znajomego i  spróbuję

Tak byłoby najlepiej, tylko czy ktoś pożyczy Ci pług na taki czas żebyś go wypróbował w każdych warunkach.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Trochę uproszczone to porównanie. Moc to najważniejszy ale nie jedyny czynnik decydujący o uciągu. Trzeba podać jeszcze rozmiary opon i masę traktora.

Wystarczy porównać np. wymieniony w poście powyżej U 5714 i U 914, moce obu takie same ale 914 ma szersze opony, więcej waży i więcej podniesie.

Według mnie Ursus 5314 najbardziej podobny jest do popularnego Zetora 7745. Może podpatrzyć ile ten ostatni jest w stanie pociągnąć ...

Tak byłoby najlepiej, tylko czy ktoś pożyczy Ci pług na taki czas żebyś go wypróbował w każdych warunkach.

 

pług poszedłby  w  dość  ciężkie warunki  czyli  po  kukurydzy  dość  twardo  a miejscami wilgotno ...najcięższy kawałek  jak tam pójdzie to wszędzie pójdzie ....ale  wydaje mi sie ze  jednak ten  kverneland za  duży jest   ten OPAL 110 wydaje sie bardziej odpowiedni  przecież  to tylko  ursus 5314 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Opala  nie mam  od kogo pożyczyć  :D   ale tak  mnie korci  żeby go kupić ....tylko kurde czy da  sobie rade z tym  no :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To może pożycz od kogoś Opala 110 i pojedź w ten kawałek :P .

Widisz że ten gościu to pierdoła jakaś... 3 strony forum o wyborze pługa to już przegiecie  :P dawno bym mu te kukurydze zaorał swoim opalem 90, ale on dalej szuka opini a wkoncu i tak bedzei orał strarym grudziadzem o ile go śnieg nie zasypie.... 

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Mozesz zaorać  zapraszam na  dobry początek  10  ha po kukurydzy ps wolę dobrze  przemyśleć  wybór niż kupić   za duży pług i sie z nim męczyć  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Kiedy on tu jakąś podorywke strzela wg mnie..... ale przy obracaniu nic sie z nim nie dzieje więc można pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

Poczytaj komentarze, po mojemu szybciej jeździ jak 1H 

 

No dobra okej .... na cięższej  ziemi pójdzie ten zestaw  ?

 

Kiedy on tu jakąś podorywke strzela wg mnie..... ale przy obracaniu nic sie z nim nie dzieje więc można pracować

 

To ma latać  na 45 ha ....Twoim zdaniem na cięższej   ziemi niż  na filmie pójdzie  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A czy Ty musisz wciąż gdybać? gadałeś że kolega ma taki pług do 5714. widziałeś jak się zachowuje to po kiego jeszcze te pytania... na fllmie faktycznie czasami leci na 2H więc o co tu sie martwić? kupować i orać

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokender    0

A czy Ty musisz wciąż gdybać? gadałeś że kolega ma taki pług do 5714. widziałeś jak się zachowuje to po kiego jeszcze te pytania... na fllmie faktycznie czasami leci na 2H więc o co tu sie martwić? kupować i orać

 

Niecierpliwy  jesteś  :D  5714 a 5314 to trochę  różnica  ale może masz  trochę racji .... kaverneland  ten  na filmiku lepszy od  OPAL 110 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Widisz że ten gościu to pierdoła jakaś... 3 strony forum o wyborze pługa to już przegiecie  :P dawno bym mu te kukurydze zaorał swoim opalem 90, ale on dalej szuka opini a wkoncu i tak bedzei orał strarym grudziadzem o ile go śnieg nie zasypie.... 

 

Nie mam powodu żeby być nie miły, choć fakt że cierpliwości mam więcej niż inni. Ja bym się jednak trzymał tego przelicznika 0.7KM na 1 cm szerokości roboczej, to wychodzi pług 3x35, do tego ciągnika lepiej na lżejszej ramie żeby się podnośnik nie zesrał. Moja oficjalna rada, daj spokój z Opalem 110, za ciężki do tej maszyny. Kup 090, nie wykończy hydrauliki a jak przyjdzie suchy rok to będziesz miał pewność że i tym razem zorzesz bo w razie czego szerokość zmniejszysz. Do tego dochodzi problem że ten nieszczęsny 5314 ma tak naprawdę mniej przełożeń niż poczciwa C 360, chyba że masz skrzynię 12/4. Nie możesz zapominać że orka to prędkość minimum 7km/h, poniżej tego to męczarnia dla ciągnika i traktorzysty, nie wspomnę o tym co zostaje na polu. Chyba nie ma sensu dalszego pisania co do twojego wyboru, powodzenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj