bandit1945

cyklop polski brak mocy....

Polecane posty

karol210    12

mozesz sprawdzić jeszcze szczelność zassynia oleju ze zbiornika. Taki sam problem dotyka silników diesla :) mala nieszczelnośc w układzie zasilajacym i rowniez takie objawy jak piszesz beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Czy dobrze rozumiem dzielnik strumienia ze swojego cyklopa zamontowałeś do innego i działał poprawnie,  tak?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Noo tak dzielnik ze swojego cyklopa zamontowalem w drugim i wszystko dzialalo dobrze wiec dzielnik chyba jest ok....

 

Aa ten dzieknik to taka kostka z ktorej wychodza trzy przewody jeden od zasilania drugi do rozdzielacza dwusekcyjnegi aa trzeci do trzysekcyjnego.... Noo i jakas sruba z boku jest wjrecana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A próbowałeś ciągnąć na raz dwie wajchy przy rozdzielaczu trzysekcyjnym? Zmierz jeszcze ciśnienie na obu wyjściach z dzielnika strumienia.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Probowalem ii tez nic... Podlaczalem przewody od ramienia z trzysekcyjnego ramienia do rozdzielacza dwusrkcujnego w zamoan za lapy... I ramie podnosilo sie elegancko wiec pompa jest ok... I mierzylem ttex cisnienie i wyszlo 110 barow... To tak jak ma byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

To musi być wina tego dzielnika, skoro podmiana rozdzielacza trzy sekcyjnego nic nie dała. Zrób staropolskim zwyczajem. Wywal kostkę, zasilanie poprowadź do trzy sekcyjnego bezpośrednio, dwu sekcyjny zasil powrotem z trzy sekcyjnego a powrót z dwu sekcyjnego normalnie w powrót i  tyle.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Naa dzielniku nie zmierze... To mierzy sie na wezu po przejsciu oleju przez rozdziekacz... Najlepiej przy silowniku

Okk dzieki jutro bede probowal... Po poludniu napisze o efektach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Mierzysz tam, gdzie chcesz sprawdzić sprawność danego elementu. Jak olej przejdzie przez dzielnik i rozdzielacz to skąd masz wiedzieć, które z tych dwóch zawodzi?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Aa moge jeszcze sprobiwac odwrocic ten dzielnik tzn zamienic przewidy z rizdzielaczy ten co jest u gory dac do dolu dzielnika i na odwrot....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

ok zrobie i jutro okolo 12 wstawie.... boo rano musze skrecic wszystko.... ale to wyglada taak jak na zdjeciu we wczesniejszym poscie..... wyzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przyjrzyj się jeszcze temu połączeniu rozdzielaczy powinien być tam taki jakby trójnik(kolanko) wkręcony w rozdzielacz dwusekcyjny to jest taki łącznik strumienia. Ja zmieniałem pompy, rozdzielacze, dzielniki i dalej było to samo dopiero za którymś razem zauważyłem, że w tym trójniku czy kolanku bo nie pamietam jest coś więcej jest coś więcej. U mnie nie było tam oringu i też nie był w stanie zacisnąć łychy tyle, że dwusekcyjny jako tako działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

zrobione .. wszystko chodzi elegancko.... jutro przejdzie test bo ziemie bede wozil ii bede nim ladował na przyczepy....

 

wyrzuciłem ta kostke tzn ten dzielnik strumieni i połączyłem wszystko wężami tak jak pisał MICHAŁ1993... połaczyłem wszystko wezami zasilanie prosto w trzysekcyjny aa powrót z niego zasila dwusekcyjny iii ładnie chodzi jak narazie.... zobacze czy przetrzyma jutrzejszy test

 

POZDRO wszystkim ii dzieki za POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

Przy takim połączeniu może trochę ostro reagować na obrocie. Ja zaślepiłem ten łącznik o którym pisałem (dlatego prosiłem o zdjęcie) i jest łagodny przy obrocie, lecz przy reszcie dostał drugie życie:)

Edytowano przez RusiL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

noo u mnie obrót spokojnie chodzi... tak jak przed ta awaria... ogólnie ramie tak samo i siła tak samo jak przed awaria tzn bez roznicy czy nz tym dzielnikiem stgrumieni czy bez....

 

aa jest jakis sposob zeby dodac mu mocy albo zeby ramie szybciej sie poruszalo?? jak tak to powiedz co zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

Myślę że żadnego rozsądnego sposobu nie ma. Chociaż może ktoś go odkrył ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Wlasnie laduje piach cyklopem.... Kurcze wczesniej gdy byl ten dzielnik strumieni too wieceh sily mial tzn na pusto smiga elegancko i szybko tylko jak piachu nabiore to ramie powoli sie prostuje aa lucha vardzo ciezko piach babiera... Tak jak by malo mocy mial....

 

Moze to wina pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jrn    0

w jednym roku sasiad mial podobne problemy, wystarczylo sprawdzenie polaczen i wymiana oringow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Możesz jeszcze sprawdzić przegub hydrauliczny... Tak to wygląda http://www.farmexpert.pl/plaszcz_przegubu_cyklop_721407_produkt5736.aspx  Odkręć te 4 rurki, jak zdejmiesz ten płaszcz to ukażą Ci się 4 o ringi. Jeżeli są popękane cyklop też nie będzie miał siły.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Tam są 4 albo 5 sztuki tych O-ringów tylko skrajne odpowiadają za przecieki, a trzy środkowe już za coś innego.

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

ok jutro je sprawdze... aa to ze nie ma tego zaworu przelewowego do nie powinno miec wpływu na moc chyba... bo on co do tego ma?? nic chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Masz na myśli tą kostkę którą wywaliłeś czy coś ten zawór na ramie cyklopa patrząc od pompy to przed zbiornikiem oleju?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj