freetaxi

Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych 2014

Polecane posty

majkel207    21

nic nie wiadomo, ale jest info, że cały star PROW już rozdysponowano, więc raczej nie ma co liczyć na jakieś przesunięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tej chwili nie liczyłbym raczej na przesunięcia ale kto wie... Trzeba cierpliwie czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

raczej nie został złożony, jak by złożyli to by informowali to raz, a dwa to nie wiem czy jest z czego przesunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

tylko teraz kwota pomocy w przywracaniu ma być tylko 100% strat w materiale trwałym, czyli znacznie spada atrakcyjność tego porgramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jak widać, jeszcze przesuwają na młodego, czyli bzdura, że już rozdysponowano 100% starego PROW, do tego w artykule na farmerze piszą, że środki z programów które nie cieszyły się powodzeniem będą wykorzystywane m.in na MR, czyli jest chyba jakaś szansa, że na jakiś jeszcze program oprócz MR, jak by jeszcze oczywiście KE by się zgodziła na przedłużenie rozliczania starego PROW'u, usłyszał może ktoś coś nowego na temat tego programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiAlvaro    0

Rozmawiałem z przedstawicielem od maszyn, powiedział że wnioskosawcy z białej listy podpisują umowy... mowił też zeby nie sugerowac się bardzo tymi publikacjami listy w necie, bo w agencji jest szał teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jeżeli dobrze rozumiem to przesuwają termin na złożenie wniosku o płatność do 30 września ale wszyscy dla których braknie środków na dzień 30 czerwca dostają decyzje odmowną? czyli pozamiatane dla tych co są po za listą zieloną?

 

http://legislacja.gov.pl/docs//509/12273301/12293835/12293836/dokument167577.pdf

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

projekt, ale znając życie to nic nie zmienią widocznie nie mają hajsu, albo wolą przesuwać na młodego bo nie trzeba zrealizować inwestycji przed złożeniem wniosku o płatność i dla nich jest łatwiej i szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ja się nic nowego nie dowiedziałem, ale wszystko wskazuje na to, że wchodzi w życie to rozporządzenie i po zabawie wszyscy po za zieloną  out, lepiej, żeby się to konkretnie już wyjaśniło bo nie wiem czy sprzęt kupować używany czy czekać dalej, choć wiadomo by było, że super by było skorzystać z tego programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

i nic nie będzie, projekt już przeszedł do komisji prawnej, przy konsultacjach nikt nie zgłosił żadnych uwag więc już po ptokach i kto myśli o sprzęcie to albo kupować albo myśleć o nowej MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

27 grudnia ma ruszyć nowy nabór. Na jakie inwestycje mogę składać wniosek w przypadku szkód związanych z ujemnymi skutkami przezimowania (pszenicy i rzepaku), na dowolne? Bo nie mam pojęcia jaka inwestycja mogłaby bezpośrednio wpłynąć na odtworzenie potencjału produkcji w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Msisz mieć straty w majątku trwałym na co najmniej 10 tysięcy i w uprawach 30 % rocznej produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Tak prawdopodobnie było w poprzednich naborach, w rozporządzeniu widzę tylko informację, że 30% średniej rocznej produkcji (warunek spełniam).  Ponawiam poprzednie pytanie.

 

Link do rozporządzenia: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/5_2_Inwestycje_odtwarzajace_potencjal_produkcji_rolnej/rozporzadzenie.pdf

Edytowano przez Goncarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Prawdopodobnie chodzi Ci o ten fragment "dotyczą składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów wchodzących w zakres kosztów kwalifikowalnych, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1–6;". Stąd było właśnie moje pytanie czy tego typu szkoda może się pod to załapać w jakiś sposób :P

Edytowano przez Goncarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dokładnie o to mi chodziło, składnik gospodarstwa to jest szkoda w materiale trwałym,a szkody w pszenicy i rzepaku czymś takim nie są i pomoc ci nie przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Odtworzenie tylko tego co ci zniszczyło czyli te uprawy trwałe które masz w protokole o maszynach można zapomnieć no chyba że podczas "klęski" została ci zniszczona- tak przynajmniej poinformował mnie pracownik agencji a i jeszcze jedno jak nie masz ubezpieczonej uprawy to nalezy ci sie polowa zwrotu czyli 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj