FINN

Kocioł CO z zasobnikiem/podajnikiem dla 300 m kw.

Polecane posty

mds212    2131

Tylko zeby ustawiac tak wysoko temp to trzeba miec zawor troj lub czworodrozny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam zamontowany trójdrożny, z tym że ustawiony jest chyba na 15-20% przepływu nie pamiętam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Defro bardzo dobra marka, mi niestety na niego brakło pieniędzy

 

Nie znam ceny pieca 25kw a za 20 kw komfort eko z defro zapłaciłem 6300 zł a kupowałem z miesiąc temu , myśle ze za osiem tysi bez problemu by kupił 25kw i jak zobaczyli go sąsiedzi ,znajomi to jak będą zmieniać kiedyś piece , to takie same z defro będą kupować .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Jak chcesz mieć długą żywotność kotła bierz sprawdzonego żeliwnego viadrusa kotły wytrzymują 20-30lat a nawet i dłużej zależy od operatora :) można dołożyć podajnik do modelu U22 mam taki sam ale bez podajnika tylko palę w takim kotle tak jak powinno się palić w kotłach górnego spalania czyli "palenie od góry" na ruszta węgiel a nad węglem rozpałka prawie wszyscy źle palą w kotłach a z komina wydobywa się chmura czarnego dymu czyli cenne gazy które mogły się spalić i oddać mnóstwo ciepła a tak idą w powietrze nasze pieniądze. Prosty przykład zapalić zapałkę i trzymać zapaloną główką w górę a drugi raz zapalona główką w dół. Teraz w takim kotle spalam wiaderko na 6h palenia a ogrzewam koło 250m2. Jak macie kotły kotły górnego spalania palcie od góry a zobaczycie oszczędności pieniędzy i czasu bo tylko raz się rozpala na dzień!! trzeba pamiętać aby podać powietrze wtórne (rozetka w drzwiczkach zasypowych) odkręcamy już albo odsłaniamy wtedy gazy się dopalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To piece tak zmyślnie robią że prawidłowo górnego spalania nie osiągniesz  bo nie masz przegrody na powietrze wtórne , ja mam wamet dolno - górnego spalania, jak wyłączy się dmuchawa to biały dym się kotłuje czy zapalisz od góry czy od dołu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

po dwóch dniach wycieczki po sklepach i konsultacjami ze znajomymi chyba wybór padnie na Moderatora z Hajnówki...

http://www.moderator.com.pl/pl/kotly/kotly-uniwersalne-unica/unica-sensor.html  model 30kW
lub jak się wyrobie z kasą to : http://www.moderator.com.pl/pl/kotly/kotly-automatyczne/unica-sensor-bio.html 
Ale jeszcze mają przyjechać ze sklepu i obejrzeć ile wyniesie montaż... jak się nie wyrobie z kasa to można bedzie dokupic przystawkę na drugi rok, bo ona jest uniwersalna do wszystkich kotłów Moderatora


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

To piece tak zmyślnie robią że prawidłowo górnego spalania nie osiągniesz  bo nie masz przegrody na powietrze wtórne , ja mam wamet dolno - górnego spalania, jak wyłączy się dmuchawa to biały dym się kotłuje czy zapalisz od góry czy od dołu....

 

Dmuchawa tylko pogarsza dużo ciepła idzie w komin więc lepiej palić na ciągu naturalnym z miarkownikiem. Jaka przegroda? wystarczy okienko w drzwiczkach (cały czas mowa o górnego spalania kotłów) do podawania powietrza nad zasyp (ale przy dmuchawie nie można otwierać rozetki bo nadciśnienie wypycha gazy na kołownie),  po odgazowaniu węgla mam pełen zasyp koksu (czysty węgiel)!! i z komina wydobywa się tylko mgiełka prawie niewidoczna. Ludzie wolą rozpalić rozpałkę i nawalić pełen zasyp węgla a z komina jak z lokomotywy.

Tak samo się pali drewnem najpierw dajemy drewno do kociołka a na samej górze je podpalamy.

 

Polecam http://czysteogrzewanie.pl/

Ranking kotłów http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ranking-kotlow-weglowych/

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tylko jak mam ruszt wodny to moment go przeżre bo będzie zimny od popielnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Tylko jak mam ruszt wodny to moment go przeżre bo będzie zimny od popielnika 

 

Jak rozpalisz węgiel od góry ogień będzie się przemieszczał w dół aż dojdzie do ruszt i tylko tam będzie się palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Nie znam ceny pieca 25kw a za 20 kw komfort eko z defro zapłaciłem 6300 zł a kupowałem z miesiąc temu , myśle ze za osiem tysi bez problemu by kupił 25kw i jak zobaczyli go sąsiedzi ,znajomi to jak będą zmieniać kiedyś piece , to takie same z defro będą kupować .

 

 

mówimy o kotle z podajnikiem??? cena bardziej pasuje do kotła zasypowego, mogę prosić link???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

kotły za ok 8-9 tyś z zasobnikiem nie nadają się do palenia wszystkiego...  jak jest zasobnik , to palnik zabiera komore spalania... te piece nadają się do uzytkowania w domku jednorodzinnym na peryferiach miasta, a nie do gospodarstwa... gdzie trzeba palić dosłownie wszystkim ;) dla tego zdecydowałem się na zwykły piec z dodatkowym podajnikiem i oferta z Moderatora z Hajnówki najbardziej mi odpowiada :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

@bratrolnika tak mówimy o kotle z podajnikiem retortowym komfort eko z defro  http://www.defro.pl/kotly-p-komfort-eko.html

Byłem dziś w tym sklepie gdzie kupiłem piec i pytałem z ciekawości o cene pieca komfort eko 25kw z defro , dziś kosztuje 7100 zł na vat 8% też dobra cena ,instalacja musi być z zaworem czterodrogowym  u mnie piec będzie sterował trzema pompami a czwartą pompe będe włanczał awaryjnie z nagrzewnicą volcano vr2 aby gararz chwilowo nagrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Miałem tego Moderatora, rocznie na dom 200m spalałem ok 7 ton węgla, kupę drewna i jecze większą śmieci. W 2012 wymieniłem na http://www.kotly-witkowski.pl/ekw-raps-ii Kocioł 36kw z lepszym sterownikiem i pogodynką za 8500zł. Kocioł oprócz domu ogrzewa też warsztat 100m. Obecnie spalam średnio 8 ton miału 25 z Piasta i myśle że na sam dom zszedł by na 5.5 t. Robiłem od razu na fulu, czujniki temperatury w pomieszczeniach, zawór 4 drogowy, pompy obiegowe co, cwu, w lecie grzeje wode, więc chodzi cały rok. O wiele taniej, o wiele wygodniej i co dziennie nie śmierdzę dymem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A co powiecie na miał węglowy tej klasy  19/25/1,0 za 295 brutto za tone, lub 23/18/0,8 za 405 brutto za tone.

Kolego hemi jak się sprawdza to górne palenisko, ten miał z piasta to jakiś wypasiony, czy taki zwykły o dobrej kaloryczności? Troche drogo dałeś za ten piec, ale jak jesteś zadowolony to może warto. Te piece w moich stronach robią, rejon pleszewa, paru znajomych robi w tym to może bym taniej wyhaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Jak stawiacie na żywotność to tylko żeliwne nie do zdarcia, spalam za cały sezon grzewczy 5t węgla 34MJ viadrus u22 tylko trzeba palić od góry, obecnie rozpalam dziennie jedno wiaderko węgla wystarcza na 6h palenia z temp ustawioną na 60C a bez mroźne dni rozpalam koło 30kg węgla i pali się 20h bez dokładania. Palę na miarkowniku bez dmuchaw i innych cudów. 

PS Powierzchnia jaką ogrzewam to koło 250m2

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Byłem u nich na produkcji zanim kupiłem, oglądnołem tego troche, u naszych lokalnych dilerów za defro tej mocy musiałbym wyłożyć z 12 tysi, a to tylko ładniejsze opakowanie.

Górne palenisko to taki pic na wode, przy współpaleniu jest za mało powietrza i klocek drewna leży 2 dni. Awaryjnie coś tam się spali i palenisko jest bardzo małe , teraz wziął bym typowego miałowca zawsze to lepsza sprawność. Miał niby zwykły, ale bardzo kaloryczny chodź się szlakuje i trzeba zaglądać na palenisko. Przerabiałem miały 19tki, eko groszki, jarety i inne różne kopalnie po trochu. 25tka u mnie się najlepiej sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a co powiecie na Kostrzewe??

 

http://www.kostrzewa.com.pl/#72

 

 

 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj