Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

a jak 25 radzi sobie z rozrzutnikiem w lekko górzystym terenie ?

a tur jak przy ładowaniu obornika?

Edytowano przez grzesiek21491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Mieszkam na wyżynie krakowsko-częstochowskiej. Mój sąsiad ma rozrzutnik 3,5t ma też c360 i t25 do rozrzutnika zapina t25. Maluch jakoś sobie z nim radzi. Więc chyba nie jest tak znowu najgorzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

jezeli mowa o 0,5h to nic wielkiego sie nie stanie jak bedzie zajezdzal(w oststecznosci);)nie wiem jaki tak naprawde ten teren, ale mysle, ze da sobie rade.u mnie idzie jak zly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o o cz da rade wyjechać pod górkę od gnojnika do pola jest górka o nachylenie około 40 stopni i ma jakieś 30-40m i czy da rade załadowany tak wyjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krufi    0

witam

widząc wasze posty przekonuje się coraz bardziej do władka ale nurtuje mnie jaszcze kwestia sprzęgła jednostopniowego jak radzicie sobie z tym przy koszeniu i taśmówce

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Taśmówka to też nie problem. Stajesz włączasz wałek, jedziesz do przodu, opuszczasz i przewracasz:) Ja tam przewracam władkiem wszystkie łąki. A mam taśmówkę karuzele i ''gwiazdówke'' cóż jakoś żyje do tej pory. Dodam, że jeszcze żadna krowa mi się na jakość siana nie skarżyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Postaram się wytłumaczyć na chłopski rozum. Jeśli mamy dwa stopnie sprzęgła to przy lekkim wciśnięciu ciągnik staje ale WOM się dalej obraca. Jeśli wciśniemy do oporu to ciągnik dalej stoi ale również WOM zostaje sprzęgłem unierucjomiony. Najprostsze przykłady ursusy c330 i c360. Rozwiązanie wyjątkowo przydane np w prasie gdy mamy zbyt dużo masy na podbieraczu a chcemy zatrzymać ciągnik bez konieczności zatrzymywania WOM. W sprzęgle jednostopniowym natomiast nie ma tej różnicy. Obojętnie jak lekko wcisnąłbyś sprzęgło razem z ciągnikiem staje WOM. Przykład właśnie T25. Dlatego nie widuje się ich z prasami oraz bardzo rzadko z kombajnami ziemniaczanymi.

 

PS dla założyciela tematu. Jeśli szukałbyś władka szukaj takiego z dwoma dźwigniami od biegów. Oszczędzisz sobie troche gmerania w skrzyni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Sebastian czy ty się w głowę uderzyłeś ostatnio? Autor pyta o ciągnik do mini gospodarstwa, którego będzie używał sporadycznie na małym areale i za niewielkie pieniądze. Ty proponujesz mu ciężkiego 100 konnego forschnita o promieniu skrętu wielkości orbity okołoziemskiej... Na przyszłość postaraj się nie spamować bezużytecznymi linkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

to ja tez podbje:sebastian nie pisz dla zasady!!!!!!!!nie wiesz, to sie nie wypowiadaj!!!!

jesli chodzi o wyjechanie, to da rade.zwlaszcza, bez walka napewno!

co do kosiarki, to jak juz ktos cos podobnego napisal "luz i bujasz obroty"pozniej, bieg i do przodu.przeciez kosiarka nie staje w sekunde .

aaaaaaaaaaaaaaaaa i jak wyżej ...masz do wyboru jeszcze c....     URSUS:)

 

 

nie baw sie w jakies "smoki" MALE, ZWROTNE,EKONOMICZNE-pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

wiem wiem a czy kolega się zastanawiał może nad jakimś dobrym samie bardzo mało takie palą a kosiarkę zawszę można kupić taką od konia i przerobić zaczep do esa super sprawa kupisz taki sprzęcik za około 3000 max . U mnie znajomi pracują na takim areale właśnie takim sprzętem , hmm 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

moze byc i tak, ale ciezko bedzie o walek w takich modelach,czyli rozrzutnik i kosiarka odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

jak wyczujesz dobrze sprzęgło we władku to może się udać zrobić redukcję bez zatrzymania sprzętu na won mój wujo w c360 redukował podczas pracy z jednorzędówką tylko trzeba leciutko sprzęgło wciskać aż ciągnik może przekopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

co ty porównujesz sprzęgło w władku a c360 to całkowicie co innego w ursusie masz dwie tarcze sprzęgłowe więc dlatego twój wujo redukował biegi to normalne ale w t25 nie osiągalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj