Polecane posty

krufi    0

Witam wszystkich
 
Od pewnego czasu prowadzę mini gospodarstwo ( od kilka do kilkunastu  sztuk owiec , króliki itp.) Jest to coś  w stylu mini zoo. Większość prac wykonują ręcznie lub wynajmuje ciągnik co zaczyna mnie denerwować.

I pomyślałem o zakupie taniego ciągnika do pracy w moim małym gospodarstwie głównie przy zbiorach siana ( kosiarka pewracarka itp.) Pow.ok 1,5ha  rocznie , oprócz tego wywóz obornika orka 0,5 ha i prace przydomowe.

Budżet na zakup ciągnika   do 6 tys zł myślałem nad zerotem k25, tv521,  tz-4k-14 który wybrać  lub jeśli macie inne propozycje proszę podać ps. Mieszkam w górach pozdrawiam.czekam na wasze porady  i propozycje.

 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

Kolego za 6tys  to miniciągniki ogrodnicze czechosłowackie albo jakis SAM,nie wiem tylko jak z wyworzeniem obornika czy recznie z przyczepki będziesz wyrzucać czy pożyczysz sobie jakis rozrzutnik bo taki mały ciagnik nie uradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Może władka by znalazł do remontu albo prawa rejestracji.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 6 szczerze mówiąc nie mam pomysłu. Gdybyś zdecydował się jednak na większa kwotę to polecam Lamborghini Lampo. Mam taki powietrzem chłodzony. Mały, sprytny cągniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chłopak ma max 6tys na ciągnik a Ty mu proponujesz za 60tys  :wacko: T25 jedyne sensowne rozwiązanie, nieraz trafi się 28 w tej cenie ale rusek będzie młodszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Ostatnio słyszałem że ktoś t25 kupił na jakimś przetargu komorniczym za 4.000. Jeśli jednal pola są blisko domu i po drodze jeździł nie będziesz to bierz t25 bez prawa rejestracii. Zaś TZK w takiej cenie nawet bez osprzętu ciężko znaleźć jednak kto szuka ten znajduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Proponuję Ci odwiedzić jakąś stronę z ogłoszeniami np.olx i w wyszukiwarce wpisać przedział cenowy jakim dysponujesz na ciągnik.Może trafi się jakąś okazja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rava1155    1

jeżeli klega napisał że mieszka w górach to ja raczej bym władka nie radził za cienki w kołach wywrotny weś sobie kup dzika za taką kwotę albo i na dwa starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamekx    2

Moim zdaniem władek dałby sobie radę, i może nawet w tym przedziale cenowym coś by się znalazło. Władek wcale nie jest taki wywrotny, jesli by go odpowiednio zaadaptować tj. rozstawić na kołach czy opuścić na zwolnicach, lub jedno i drugie :) a poza tym, ekonomia i praktyczność... małe spalanie, dostępne częsci, proste rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Np taki władek dołożyłbyś parę stów do wyglądu i git bo nie wiem co goś

ciem kierowało by zrobić to coś zamiast tylnej szyby http://olx.pl/oferta/wladimirec-t-25-w-cenie-konia-gotowy-do-pracy-CID757-ID7HMKJ.html#de6a7d1acb

albo taki nawet z papierami http://olx.pl/oferta/ciagnik-t25-CID757-ID7HFBh.html#de6a7d1acb

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krufi    0

dziękuje  koledzy za cenne rady

 

też myslałem o ciągniku do remontu troche drożej wyjdzie ale wtedy wiem co mam. .

 

mam jeszcze kilka pytań

1. a co z tym K25 bo w tej kwocie znalazłem nawet z papierami 

2. czy TZK da sobie rade z kosiarką i z taśmówką  

widziałem też c4011za 7tys. do sporej negocjacji co myślicie o tym ciagniku  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

4011 to będzie raczej najlepszy wybór, żadne T25, bo to nie ciągnik, zobacz ile tematów jest na forum na jego  bolączki, co raz ludzie pytają  jak to naprawiać, czyli  psuje się, a 330 na głowę go bije.

A 4011 za  6 tyś spokojnie znajdziesz, ogłaszają się po 6,5- 7,5 ale tyle zbijesz bo to niezbyt chodliwy ciągnik, ale z dokumentami może być problem, ale nie spiesz się  i fajnego znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Ja w tej kasie szukalbym C 328 z przodem od 330. Czesci dalej dostępne, prosta i bezawaryjna konstrukcja. 


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za a kasę ciężko kupić t25 u mnie chodzą około 10tys

polecam ci jakiś sam z esa najlepiej 15 albo 18 

ez mieszkam w terenie trochę górzystym pola mam około 1,7ha 

prace głownie koniem w pie zimnokrwistym 

ciągnik jednie do koszenia traw i prasowania siana i słom

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

żadne T25, bo to nie ciągnik, zobacz ile tematów jest na forum na jego  bolączki, co raz ludzie pytają  jak to naprawiać, czyli  psuje się, a 330 na głowę go bije.

A 4011 za  6 tyś spokojnie znajdziesz, ogłaszają się po 6,5- 7,5 

Miałes w swoim gospodarstwie c330 i T 25 ? Czy te przemyslanie tylko po  przeczytaniu postów na forum. Kazdy z tych ciągników ma wady i zalety ale w ostateczym rozrachunku ktory jest lepszy zalezy tylko od tego do czego czesciej ktory bedzie uzywany. Co do wyboru ciagnika to tylko i wyłacznie taki ciagnik do ktorego będa dostepne czesci i 2 cyl bo zakup 4 cyl czy tez 3 to strata paliwa na taki areał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem jednego i drugiego. T 25 nowego, po 4 latach ojciec  go sprzedał i kupił 330 która chodziła jakieś 8 lat, to jakoś chodziło a T 25 trochę lepsze od konia, bo nogi nie bolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

a co wybrałbys do opryskiwacza? Co do kosiarki rotacyjnej? Czyli to opinia troszke subiektywna nieprawdaż? Posiadam jeden i drugi i powiem Ci ze kazdy jest dobry ale do czego innego. Do transportu c330 sie nie nadaje. Do lasu tylko c330. Do orania mimo wszystko t25. Do talerzówki c330. Do oprysku T25. Brona t25. Obornik raczej t25 z racji iż IMO c330 ma dwustopniowe sprzegło ale smierdzi troche ten 2 stopien przy duzym obciążeniu na WOM. W zimie lepszy T25. C330 lepsza w lecie. C330 troszke wiecej pali. T25 wygodniejszy. Temat rzeka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krufi    0

czym więcej opini tym lepiej cały czas przeszukuje aukcje  internetowe i dzisiaj natknołem się na coś takiego 

  http://olx.pl/oferta/zetor-k25-bocian-z-1961-roku-oryginal-ostatni-z-tasmy-produkcyjnej-CID757-ID6L2XB.html#511cd5441d

co wy na to napewno atutem jest cena bo taki sprzęt można kupić od 3tys. jakby dobrze poszukać to i z papierami,  do remontu. i co z dostępem do części do tego dziadka pozdrawiam  :)

ps co z tą tzk czy da rade z koszeniem i taśmówką ?.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

do Zetorka 25 jest już problem z częściami, ten ciągnik ma już ponad 50lat, również polecam coś popularnego, C-328, C-330, C-4011-C-360, lub właśnie T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

dorzuć troszkę i kup c330 moim zdaniem (nawet c328) traktorek nie do zdarcia, prosty i tani w naprawie, druga sprawa że nie traci na wartości.. nie boi się ciężkiej pracy a i do lasu na grzyby nim pojedziesz, pali tyle co nic.. 

 

PS. zapomniałem dodać mam c330 z 79 roku i z t25 miałem do czynienia i moim zdaniem ciapek bije na głowę władka, ale to tylko moje zdanie

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krufi    0

skłaniam się bardziej w stronę t25 bo tańszy  ale obawiam się zmiany biegów i  w nim i koszenia ale podobno wszystkiego można się nauczyć

znalazłem jeszcze ciągnik belarus za ok 6 tys  co wy na to ciągnik pracował w lesie z tego co pisze w ogłoszeniu dymi na biało przypuszczam że do remontu generalnego co wy na to?

  znalazłem też cos takiego http://allegro.pl/ciagniczek-traktorek-tz4k14-caly-zestaw-zobacz-i4769663507.html  myśle że znalazł bym cos w kwocie jają mam na ten cel plus jakiś mały remont

pozdrawiam i czekam na wasze posty i inne propozycje

Edytowano przez krufi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Belarus to na 15ha za dużo a co dopiero na twoje mini gospodarstwo

mają ludzie T25 i robią, pierwszy tydzień będziesz stał i szukał biegu a potem się nauczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Dokladnie nie sluchaj głupot i nie kupuj nic innego .za te pieniadze masz do wyboru t25 lub c28;.jak pole blisko bierz bez papierow!masz mini gospodarstwo p h.j Ci 4011 albo c360.ludzie nie piszcie koledze takich rad!!!ja sam kupilem wladka za 6 tysi i mam go juz 4 rok .smiga do dzis.ktos napisal, ze awaryjny:)to jest jedna z twardszych maszyn.malo konfortowa, ale na tyle co Ty masz pracy, to wytrzymasz napewno.


a i do przedrzasania siana IDEALNY.kto ma ten wie.....;)pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Kolega wyżej dobrze mówi. Do mini gospodarstwa to i dzik starczy s wiekszych traktorów to raczej 3p bo w lekkiej robocie spalanie podobne jak 30 Ale ten ciągnik 2 albo 3 krotnie wykracza poza twój budżet. Więc patrz na ruskiego albo coś 30 pochodnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Pseudo rewers w t 25 to fajna sprawa. W orce na uwrociach na przykład lub przy sianie a i do tura pomocne. I wiele czasu i paliwa pozwala zaoszczędzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj