Skocz do zawartości
Szarmancki

Opilki w skrzyni mf 3125 !

Polecane posty

Szarmancki    1

Witam mam problem ciagle mi sie filtr zapycha opilkami co robic ?

te opilki sa strasznie drobne nie czuc ich pod palcam. Wydaje mi sie ze to sa opilki aluminiowe. Co jest aluminiowe w skrzyni ? A i mam nowe hamulce  i mysle ze z nich nie ida opilki bo tam tarcze stalowe i te dociski nie ma okladzin. Prosze o jakas rade skad te opilki moga byc ;)

Szarmancki    1

wymieniany olej filter w lipcu nic od tego czasu sie nie dzialo zagregatowalem 60 ha scierni i teraz poszlo orki prawie 80 ha zostalo mi ostatnie 6 ha orki zimowej i nie moge skonczyc ciagle filter sie zapycha wymienialem juz 3 razy  i chyba z 10 razy plukalem w ropie i dalej pelno tych oplkow o racja wogole o magnesie nie pomyslalemm. jutro rano sprawdze 

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlo36    5

A tak przede wszystkim to masz odpowiedni filtr? bo z tego co piszesz to wydaje mi się że masz z wkładem papierowym a powinna być siatka (taki mały filtr) i ona się nie zapycha. Ja nieraz zakładałem taki z papierem tylko po to żeby przeczyścić olej a potem znowu tamten. Co do magnesu to jak będziesz miał filtr o jakim pisze to "przyczep" go do filtra i wtedy opiłki będą w nim zostawać i co jakiś czas go sobie wypłuczesz ale się nie zapcha. Magnes dobry jest od jakiegoś śrutownika czy nawet magneto od jakiegoś starego motoru.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się