Skocz do zawartości
McisawBystrzanowski

Jaki system alarmowy do budynków gospodarczych

Polecane posty

Czy korzystacie w budynkach gospodarczych systemów alarmowych? Mam trochę sprzętu, materiałów i innych wartościowych rzeczy. A pies niestety nie jest najskuteczniejszych straszakiem :)

wojtal24    173

Kolego ja sie orientowałem bo bede zakładał u siebie pod wiata porzadne czujki ok 200zł szt centralka z modemem GSM 500-700zł syrena i swiatło 200zł akumulator 100zł  i piloty 100zł +okablowanie wszystko zalezy od tego czy lokal jest ogrzewany to wtedy koszty sa niższe bo można za 500-600zł założyć całosc 

Wiadomość z agroFakt.pl

Junkers    42

Sadek@ moderator polaczy.

Ja mam zalozony w garazu gdzie mam cenne rzeczy np. elektronarzedzia, paliwo, kable, czesci itp. DZWONEK BEZPRZEWODOWY na 150m, jak ktos otworzy drzwi to dzwoni w domu. Sam sie nieraz na niego zlapalem, bo w garazu go nie slychac co jest duzym plusem i dziada mozna przylapac na goracym uczynku. Cena ok 150zl. W moich czesto sie slyzy ze komus cos skradziono. Mam nadzieje ze zlodzieje tego tematu nie czytaja.

A jeszcze znajomy ma monitoring z nagrywaniem 30dni i z podgladem 8 kamer na smartfonie poprzez internet i gdy np ma sie krowa cielic to on ja moze co jakis czas podladac w kazym miejscu na swiecie gdzie jest oczywiscie zasieg :)

Edytowano przez Junkers

PiotrBenet    0

Duży wybór jeżeli chodzi o systemy alarmowe posiada również Satel. Można u nich coś dobrać zarówno do małych jak i tych dużych obiektów. Najchętniej wybierany jest Micra, ze względu na prostą konstrukcję, szybki montaż (poszczególne czujki łączą się z centralką bezprzewodowo) i niezawodność. Tu masz artykuł w którym opisali większość jego funkcjonalności https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/112,jak-dobrac-odpowiedni-system-alarmowy-do-swoich-potrzeb-czesc-1.--male-obiekty

katter    2

I jak sprawuje się ten Satel? Gdzie można zapoznać się na temat szczegółów specyfikacji?

niebieski    31

Jeśli chcesz wystraszyć złodzieja to czujki ruchu z syreną, narobią dużo hałasu, wystraszą złodzieja, ale nie dowiesz się, kto to był. Lub cichy alarm, ty dostajesz wiadomość, że jest złodziej, a on o tym nie wie, spokojnie robi swoje, nie wiedząc, że jest obserwowany lub robione są zdjęcia, które przesyłane są jako mms na twój telefon. Jest czas na wezwanie policji lub załadowanie dubeltówki. Proste, do samodzielnego montażu ”Fotopułapki”, robią zdjęcia z wykorzystanie lamp błyskowych emitujących światło nie widzialne przez ludzkie oko, czyli złodziej nie wie, że coś się dzieje. Ja kupiłem tutaj-  

http://www.ibopl.pl/shop-fotopuapki/2165/ 

Planuję zamontować coś bardziej rozbudowanego, ale jakoś nie mam pomysłu, tyle tego jest na rynku, a dopóki to działa to jakoś mi się nie spieszy.

katter    2

Dzięki za info, ale nie zupełnie o to mi chodziło. Chodziło mi bardziej o centralkę, która zarządzi alarmem, monitoringiem i ewentualnie jakimiś elementami automatyki w domu. Czujki ruchu to jeden z elementów, ale z tego co wiem, powinny być zarządzane. Myślałem o czymś takim jak tutaj napisali - link. A więc kompletny system alarmowy do nieruchomości.

marika07    0

Zerknij na ofertę częstochowskiego Fonexu - monitoring

pod ich nadzorem sprawdzi się w każdej sytuacji i dobierzecie instalacje tak, by w pełni zabezpieczyć budynek/otoczenie

Najlepiej wybrać taki, który będzie po prostu skuteczny i niezawodny, główną rolę odgrywa cena, im lepszy system tym będzie on droższy,a dodatkowo polecam też monitoring jako dodatkowe zabezpieczenie.

rafek34    0

Dobry system alarmowy niestety kosztuje. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie zamontowanie kilku kamer IP z możliwością obserwacji na urządzeniach mobilnych. Takie kamery https://www.morele.net/kamera-ip-media-tech-1080p-outdoor-securecam-mt4059-958036/ powinny się nadać - obraz jest w jakości Full HD, a instalacja i obsługa jest dość prosta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez rolstudent
      Cześć.

Od jakiegoś czasu jestem w zarządzaniu mikroektrowni zasilanej tylko gnojowicą od krów mlecznych.
      Myślę że nad tematem zastanawia się sporą część z was. Na jakieś pytania chętnie odpowiem i wymienię się doświadczeniem. Na chwilę obecną walczę z wysokim poziomem H2S w gazie. Poza tym elektrownia pracuje i produkuje prąd.
    • Przez headman
      Witam !
      jestem tutaj nowym członkiem, dołączyłem dzisiaj. Więc jeszcze nie wiem do końca co i jak. Jeśli dodaje nie w tej zakładce to proszę o przeniesienie oraz wyrozumiałość. 

Jestem rolnikiem z zamiłowania ,  mam 4 ha dobrej klasy ziemi ( tak wiem że to nic w dzisiejszym świcie ). Traktuję to jako swoje hobby.  
      Na swojej ziemi uprawiam zboża oraz prowadzę małą hodowlę trzody chlewnej. Skończyłem studia wyższe z zakresu rolnictwa, moje uprawy oraz produkcja zwierzęca jest zadbana i nie dokładam do swojego zamiłowania, zawsze coś tam zostaje

Przechodząc do sedna sprawy, zastanawiam się nad budową budynku gospodarczego/ garażu na maszyny.  Poniżej wstawię  taki swój projekt jak to mniej więcej widzę.  Czy możecie mi powiedzieć jak to będzie wyglądało z kosztami, oraz jakich materiałów użyć , zrobić to z płyt betonowych czy pustak ? Wysokość około 3,5m dach ze spadem w jedną stronę. 
      Pozdrawiam !