Skocz do zawartości
spokofarmer

budowa blaszanej chlewni .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
spokofarmer    0

witam myśle na budową chlewni  tak na 50 m długa 10m szeroka , no , byle żeby pomieściła na raz dwieście tuczników i maciory potrzebne do "pozyskania tych tuczników "  . Wszystko byłoby na ściółce  , a konstrukcja byłaby następująca:  jakiś metr muru , żeby blacha nie była narażona działanie obornika  i   dach byłby oparty na metalowych lub betonowych słupkach,oczywiście pokrycie dachu blachą  , jesli chodzi o ściany  to jak mowiłem metr muru a potem jakieś 2,5m wysokości owinięte blachą  , mam 30- 25 ha ornego  głównie piąta klasa   możliwe  że dojdzie trochę ale to i tak za mało, tak więc mam pytanie czy opłacalne  jest trzymanie tylu świń kiedy bym musiał większośc  paszy kupowac , i ile by mnie wyniosła taka inwestycja i czy blaszana chlewnia zdała by egzamin , jeśli te wymiary co podałem są za małe na tyle sztuk to mogę zrobi wiekszyc budynek , albo loszki trzymac w starym miejscu , ale najważniejsze to to czy opłaca się taka hodowla i czy blaszana chlewnia zdałaby egzamin i ile by to kosztowało . Jeśli będzie trzeba postawię całą murowaną.

Pozdrawiam.

PS:przepraszam za brak literek     c     z kreseczką,  ale problem techniczny.

wojtal24    165

Przy obecnych cenach zostaje ci na szt ok30-50zł nie wiem czy zda egzamin chlewnia z blachy  bo jak to ogrzejesz chyba ze płyte warstwowa 10cm gruba ale koszt jest dużo wiekszy, rób na rusztach dużo wygodniejsza i mniej pracochłonna ale i bardziej kosztowna  

spokofarmer    0

wojtal24 ale te 50 - 30 zł to chodzi o zysk jaki mi zostaje z jednej sztuki?a co do tych ruszt to nie wiem , slyszale że jak u jednego krowy weszły to się zarwały po jakimś czasie , nie mam pojęcia z jakiej przyczyny  i po dwóch miesiącach niby gnouwa wyplywała , latem to jeszcze ale zimą  , nie wiem moze za mały zbiornik i dlatego, a poza tym  bardziej    o ile się nie myle to bardziej odczuwalne zapachy i nie wiem czy dostałbym  pozwolenie na budowę blisko omów , najbliższy by był  przez drogę jakieś dwadzieścia metrów,

no ale ruszta to luksus.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gibalski    0

Witam. Na dzisiejszy dzień jeśli sie nie ustabilizują ceny trzody chlewnej to można zapomieć o rozwijaniu większej hodowli, skoro masz dokładać do interesu to gra nie warta świeczki ;(
Wkład jaki ponosisz nie tanieje czyli pasza, weterynarz i prąd i twój czas itp każdy wie jeśli ma hodowle 

dorotaxdi    0

Małe zyski, a chlewnia z blachy? Słaba wentylacja, duży stopień nagrzania, dach będzie się skraplać, słoma wilgotnieć, mury też dodatkowo przyczynią się do wilgotności. Duszno, wysoki procent amoniaku w powietrzu. To nie przejdzie. Takie moje zdanie. No i ogólnie zbyt słaba konstrukcja, jeszcze pod ciężarem zbitego śniegu... Duże ryzyko. No i jeszcze kwestia oświetlenia, jak mało naturalnego światła, a zakładam że tak bo to dodatkowe koszty, to już w ogóle do d*py.

biedroneczka    16

Do tego, jak latem przyjdą upały, to nie chciałabym być wtedy na miejscu świń..... W tym roku jak było tak długo gorąco to u nas u jednego w ok pół godziny padło 7 tuczników, kiedy na 2 godz wyłączyli prąd - wentylacja stanęła, okna i drzwi na oścież, a gdzie tu jeszcze w nagrzanych blachach. Z kolei zimą blacha przemarza, ziębi, i w mrozy nawet większe świnie mogą mieć problem z ciepłotą, a gdzie dopiero małe. Jak nawet część w zimę nie padnie, to dostaną bardzo długą sierść, i będą słabo przyrastać.

helus89    7

nie zapominajmy o tym ze blacha w zmie cała CI omarznie z jednej i drugiej strony ze względu na różnice temp skraplająca się woda stworzy lód i bedziesz miał iglo zamiast chlewa... ;/

spokofarmer    0

no dobra , słyszałem ze kurniki stawiają z płyt obornikowych , czy to prwada , może z tego by się opłacalo co  otym myślicie oczywiście trzeba patrze na koszt stalowej konstrukcji.

no dobra , słyszałem ze kurniki stawiają z płyt obornikowych , czy to prwada , może z tego by się opłacalo co  otym myślicie oczywiście trzeba patrze na koszt stalowej konstrukcji.

tom61    11

z płyty warstwowej tak ale sama blacha będzie się skraplać i będzie zimno, co do sprawy co taniej wyjdzie sprawdź koszta materiałów w twojej okolicy i sam sobie policz. I tak jak ktoś ty napisał rób chlewnie na rusztach miej roboty lub chociaż maciory na rusztach a tuczniki na ściółce 

spokofarmer    0

no dobra , ile by wynósł koszt budowy na normalnych murach  wszystko na rusztach  i system zadawania paszy i poidła tak żeby na raz zmieści 250 tuczników i maciory i jeśli bym wynajął firmę , czy zmieściłbym się w 500000 zł , dostałbym na to dopłaty ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się