kamils8

Jaki ciągnik wybrać o mocy 120-150 km?

Polecane posty

agro973    41

A czy ciągnik ma być z napędem, nowy czy używany, do jakiej kwoty? Podaj więcej szczegółów, a w ogóle gdzieś był podobny temat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZTS 16245 - na 40 ha wystarczy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Inne propozycje... Zatrzęsienia różnych opcii w tym przedziale mocy jeśli chodzi o ursusy nie ma. Skoro masz tyle kasy to może poszukaj jakiegoś eksportowego ursusa bisona. Może model 418? Podobno były lepiej wykonane od tych krajowych tyle że chyba miały 180km. Były jeszcze 416 odpowiedniki 1234. Tyle że wytropienie takiego na sprzedaż to jak zakonnice w burdelu znaleźć. Lub poszukaj czegoś z serii 1634. Ciągnik mechanicznie jak cała ciężka seria ale przynajmniej w tej mniejszej kabinie więcej komfortu zaznasz. Oczywiście szukaj wersii 4 biegowej. Uwierz mi że teoretycznie 16 biegów do pracy w takiej maszynie to nie za dużo. A gdybyś kupił z 3 biegową skrzynią to szkoda tego paliwa bo ciągnikiem zrobisz tyle co 120km ciągnikiem z lepszą skrzynią.

Edytowano przez CamilloVII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Case MX 135, JD 6810, MF 6290, ale jest w nich troszkę  elektroniki która ułatwia życie, ale nie powinienieś się jej bać, bez elektroniki to chyba Fendt 611 jeden z najlepszych modeli.Więcej niż 130 km nie potrzeba, to Polskie 160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Żadnego Case ani JD. Coś z polskiej stajni. Pytanie jeszcze jaka jest u Cb ziemia ( asfalt czy puch ) :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Polska stajnia 140 kucyków. Myśle że te 20 byłoby i tak nie wykorzystane przez straty na skrzyni poza tym bardziej wpasowuje się w twój przedział mocy. A za twoje 100tys miałbyś dwa takie:)

 

olx.pl/m/oferta/ursus-1434-1634-CID757-ID7rqy3.html?code=32f225a091

 

olx.pl/m/oferta/ciagnik-ursus-1434-CID757-ID7fzaj.html?code=32f225a091

Edytowano przez CamilloVII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1784

Ludzie dajcie mu zaznać komfortu.  Nie kazdy po calym dniu pracy chce narzekać na kręgoslup i slyszec dzwonienie w uszach, a latem być upoconym od kurzu.

 

http://olx.pl/oferta/renault-710-rz-CID757-ID71sfH.html#e15140acc9;promoted

 

http://olx.pl/oferta/renault-ares-816-rz-CID757-ID4DdsT.html#094bc12bb2

 

http://olx.pl/oferta/john-deere-6810-premium-CID757-ID7wDrd.html#9570b63f8a

 

Pierwsze z brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

ziemia 4-5 klasa

 


ursus 912 ciąga kverneland 4 skibowy a jest trochę słaby do 3m talerzówki z  na wiosne 


Te dźwignie z prawej strony na jakiej zasadzie działają w  Renault 710 RZ i innych ciągnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To wszystko jest mechaniczne, na linki, wyższe wersje mają elektryczne, ale z tego co widziałem nie w reno, one mają wszystko mechaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

case jak na swoją moc jest bardzo silny i zwrotny ze spalaniem troche spali przy cięszkiej robocie ale w przeliczeńu do mniej spali niż ursus  1614 przy pługu zalety tego ciągnika to własnie EHR pół biegi pod obciążeniem i rewers elektrohydrauliczny to bardzo ułatwia prace nie trzeba żadnymi wajhami mahać tylko bez sprzęgła jak chcesz sobie jedziesz.wruce jeszcze do spalania mam casa takiego samego 5150 i chodzi przy pługu polskim 5 na samych glinach i górach do nawet dymka nie puści a jedzie prawie 9,10 km/h a jak orałem ursusem 1614 do nie była robota ledwo rzedł i miał cięszko a przy case do aż korpuzy trzeszczą i nawet nie przyryje sie tylko idze,no i co najwaszniejsze cicho w kabinie i radio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

Case są dobre tylko te skrzynie są kiepskie

Drogie w naprawie

Jesteś zadowolony z case 5150?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj