Skocz do zawartości
radek269

Ursus C-360 woda w oleju

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
19Damian89    0

moim zdaniem jesli ubywa wody (płynu chlodniczego) a przybywa oleju to trzeba zdjac glowice dac ja do sprawdzenia na szczelnosc kanalów, przy okazji sprawdzic szczelnosc pierscieni i wtedy bedziemy wiedzieli co trzeba zrobic, głowice mozna dac do regeneracji lub kupic druga nowa uszczelka pod glowice i wszystkie inne ktore mamy na wieszku, no i pierscienie jesli sa nie szczelne.

Jesli woda ubywa a nie ma jej w oleju to gdzies wystepuje nie szczelnosci i trzeba przejzec czy nie leci jakims wezem.

grzegorz100    0

Witam.

Mam pytanie w c-330 woda dostaje mi się do oleju. Zdjąłem głowicę i nic nie zauważyłem żadnych pęknięć czy to może być tylko przyczyna uszczelki pod głowicą, bo tuleje wydają się być całe słyszałem też, że może to być przyczyna pompy wodnej.

seweryn20    582

Pompy wodnej na pewno nie. Uszczelka pod głowicą, sama głowica np, pęknięta, blok np. pęknięty, nieszczelność pomiędzy blokiem a tuleja cylindra.

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo    23

Pierwszy swój post masz trochę nietrafiony,bo tu jest dział C 360.

Uszczelka pod głowicą cała?Pompa wody do tego to chyba nie ma nic wspólnego

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może być uszkodzona uszczelka, pęknięta głowica, oringi na tulejach, tuleja pęknięta ,blok pęknięty, ale na pewno nie pompa wodna.

ltz55aluki    0

witam!!!

panowie przed chwila dzwonil do mnie kolega i ma nastepujacy problem w 360

wymielnili olej i pojechali koscic i nagle z wlewu oleju poszedl dym prawdopodobnie olej sie zagotwowal kontrolka olejowa caly czas swieci i traktor strasznie dymi,,

nie wie czy sam to naprawi czy trzeba mechanika....

prosze o szybka pomoc:)

jesli tu nie uzyskam pomocy zaloze nowy temat.....

wiktor27    1

panowie wymieniłem tuleje na pierwszym tłoku bo była przeżarta po odpaleniu nic się nie dzialo poszed w kosiarke woda była na 70 stopni niby dobże ale podczas składania kosiarki woda raptownie na 100 stopni i woda poszła do oleju no i mleko.co mogło się stć bo sam niewiem.podpowiedzi mile widziane :rolleyes:

kris82    4

latem to może i tak ale teraz na jesieni to silnik jest niedogrzany. Co do przyczyn to może być pęknięta tuleja lub oringi na niej , uszczelka pod głowicą

toma188199    2

Witam\

od jakiegos czasu uciekał mi płyn z chłodnicy, nie widać było żadnego przecieku i wgl. dziś zobaczyłem do oleju a tam nadmaiar go jest, i zmienił kolor i gęstość. Więc juz wiem żę pły ucieka mi do oleju. Chciałbym zapytac sie jak może byc przyczyna, co sprawdzać najpier, w poniedziałem zobaczę korki pod głowicą bo to najprostrza rzecz, jeśli to nie to to juz mechanika trzeba bedzie wezwać!

już ci pisze bo ojciec mój miał to samo u siebie w traktorze

mogą być 3 przyczyny tego;

1 uszczeka pod głowicą

2. poszedł oring i pierscień wpadł

3.pękła tuleja

to wszystko jest związane z przegrzaniem traktora.

OpGienio    3

Korki (zaślepki- metalowe krążki ) są od spodu głowicy od strony kolektora wodnego. Zaślepiają one otwór w głowicy, jak mróz je wysadzi to przebijają uszczelkę pod głowicą i woda spływa do miski. Jak ściągniesz głowice to będziesz wiedział co jest grane ;)

toma188199    2

Traktor to Ursus 4011, juz zrobiony dziś, a przyczyna to oringi na tuleji z starości się juz lamały przy wyciąganiu.

TheByku    0

Witam mam taki problem w mojej 60-tce woda dostała się do oleju . Odkręciłem miske olejową wlałem wody i zaczeło lecieć tak jakby od 2 korbowodu czy to może być wina głowicy ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?