radek269

Ursus C-360 woda w oleju

Polecane posty

19Damian89    0

moim zdaniem jesli ubywa wody (płynu chlodniczego) a przybywa oleju to trzeba zdjac glowice dac ja do sprawdzenia na szczelnosc kanalów, przy okazji sprawdzic szczelnosc pierscieni i wtedy bedziemy wiedzieli co trzeba zrobic, głowice mozna dac do regeneracji lub kupic druga nowa uszczelka pod glowice i wszystkie inne ktore mamy na wieszku, no i pierscienie jesli sa nie szczelne.

 

Jesli woda ubywa a nie ma jej w oleju to gdzies wystepuje nie szczelnosci i trzeba przejzec czy nie leci jakims wezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz100    0

Witam.

Mam pytanie w c-330 woda dostaje mi się do oleju. Zdjąłem głowicę i nic nie zauważyłem żadnych pęknięć czy to może być tylko przyczyna uszczelki pod głowicą, bo tuleje wydają się być całe słyszałem też, że może to być przyczyna pompy wodnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompy wodnej na pewno nie. Uszczelka pod głowicą, sama głowica np, pęknięta, blok np. pęknięty, nieszczelność pomiędzy blokiem a tuleja cylindra.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Pierwszy swój post masz trochę nietrafiony,bo tu jest dział C 360.

Uszczelka pod głowicą cała?Pompa wody do tego to chyba nie ma nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może być uszkodzona uszczelka, pęknięta głowica, oringi na tulejach, tuleja pęknięta ,blok pęknięty, ale na pewno nie pompa wodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

witam!!!

panowie przed chwila dzwonil do mnie kolega i ma nastepujacy problem w 360

wymielnili olej i pojechali koscic i nagle z wlewu oleju poszedl dym prawdopodobnie olej sie zagotwowal kontrolka olejowa caly czas swieci i traktor strasznie dymi,,

nie wie czy sam to naprawi czy trzeba mechanika....

prosze o szybka pomoc:)

jesli tu nie uzyskam pomocy zaloze nowy temat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

panowie wymieniłem tuleje na pierwszym tłoku bo była przeżarta po odpaleniu nic się nie dzialo poszed w kosiarke woda była na 70 stopni niby dobże ale podczas składania kosiarki woda raptownie na 100 stopni i woda poszła do oleju no i mleko.co mogło się stć bo sam niewiem.podpowiedzi mile widziane :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To ty na taki pomysł wpadłeś? Czy jakiś majster?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

latem to może i tak ale teraz na jesieni to silnik jest niedogrzany. Co do przyczyn to może być pęknięta tuleja lub oringi na niej , uszczelka pod głowicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zakładaj termostat i zdejmuj głowicę,być może to uszczelka,lub tuleja.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam\

od jakiegos czasu uciekał mi płyn z chłodnicy, nie widać było żadnego przecieku i wgl. dziś zobaczyłem do oleju a tam nadmaiar go jest, i zmienił kolor i gęstość. Więc juz wiem żę pły ucieka mi do oleju. Chciałbym zapytac sie jak może byc przyczyna, co sprawdzać najpier, w poniedziałem zobaczę korki pod głowicą bo to najprostrza rzecz, jeśli to nie to to juz mechanika trzeba bedzie wezwać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już ci pisze bo ojciec mój miał to samo u siebie w traktorze

mogą być 3 przyczyny tego;

1 uszczeka pod głowicą

2. poszedł oring i pierscień wpadł

3.pękła tuleja

to wszystko jest związane z przegrzaniem traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OpGienio    3

Korki (zaślepki- metalowe krążki ) są od spodu głowicy od strony kolektora wodnego. Zaślepiają one otwór w głowicy, jak mróz je wysadzi to przebijają uszczelkę pod głowicą i woda spływa do miski. Jak ściągniesz głowice to będziesz wiedział co jest grane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Traktor to Ursus 4011, juz zrobiony dziś, a przyczyna to oringi na tuleji z starości się juz lamały przy wyciąganiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0

Witam mam taki problem w mojej 60-tce woda dostała się do oleju . Odkręciłem miske olejową wlałem wody i zaczeło lecieć tak jakby od 2 korbowodu czy to może być wina głowicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tadeusz1212
      Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.
    • Przez Waldek66
      Witam, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną przedostawania się oleju do paliwa? Silnik jest po wymianie tulei i tłoków, głowica po naprawie. Ropa ze zbiornika do pompki paliwowej idzie czysta, ale powraca do filtra paliwa według mnie z olejem. Rurką nadmiarową ropa spływa, paliwo jest ciemne, w zbiorniku widać że ropa jest z olejem. Odjąłem sprężarkę, przewody zaślepiłem, bo uważałem że olej ubywa przez sprężarkę. Problem nie zniknął, nadal są duże ubytki w oleju z silnika.
    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj