damianXXL

Pług do odśnieżania skos MF 3060 samoróbka

Polecane posty

damianXXL    49

Materiał mam własny, jedynie siłownik od szwagra kupiłem za 100pln i nypel redukcyjny do siłownika :D

 

pawel885 wiem troche za sztywno wyszło ale górne ucho przy szufli mam troche luźne... okaże sie w śniegu

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zrób górę pługa mocowaną na zawiasie i żadne luzy nie są potrzebne. Miejsce mocowania siłownika wzmocnij zastrzałem do góry o do tyłu bo inaczej się wygnie. A w samą kratkę patrząc z boku wspawał skośne zastrzały. 

Zbyt solidne nie jest ale koło domu wystarczy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

sewern20 mam sprawe, jak ustawiłeś suwaka do regulacji skosu? Przymierzałem dziś u siebie po prawej stronie ale wychodzi mi ze za krótko wyjdzie, a na skos za duzo bo nie wsunę daleko, próbowałem też przez łącznik(śrube) ale nie zda to egzaminu bo moze wygiąć ten łącznik. U Ciebie widzę ze masz z lewej. W internetach oglądałem i różnie maja. 

 

Dodałem już wzmocnienia bo też sam stwierdziłem ze może wygiąć, dam też połączenie odciągów pod silnikiem, myśle ze wystarczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja mam łącznik do ustawiania skosu zakładany z lewej gdy pług odgarnia na prawo. Dla tego że jest dłuższy niż był by z prawej i nie zmienia tak mocno pochylenia pługa przy podnoszeniu.

ja mam zrobiony ten łącznik z profila włożonego jeden w drugi z otworami do regulacji a na końcach są przyspawane końcówki z kulami z łącznika centralnego tuza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Przymierzam sie do montazu na dolnym ramieniu zeby razem podnosiło i nie robiło wiekszego pochyłu tak jak piszałeś.... Tylko jaką długość dać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To się dowiesz jak będziesz miał zawieszony pług. Dopiero wtedy wymierzysz jak trzeba.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A to ustaw go tak skośno jak ci pasuje, wymierz drążek, złap go tylko lekko, sprawdź jak się zachowuje przy podnoszeniu, jeśli dobrze zamocuj na gotowo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mocować drążek na ustawionym skosie? nie chce zmarnować materiału :P Dać go po lewej jak u Ciebie? Jutro chce to zrobić i zakończyc ten pług 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak po lewej. To przyspawaj na sztukę jakikolwiek pręt i tyle. Byle tylko wiedzieć co się będzie działo w czasie podnoszenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Pług zakończony :) Dzieki seweryn20 za pomoc, wymiary i inne wskazówki były pomocne w budowie :) Szkoda ze sniegu tak mało to mógłbym wypróbować :P 3 tyg pracy ale efekt widac i nie duzym kosztem:) Jak bede miał możliwośc dodam foty ze efektu końcowego pługa i moze nagram filmik w miarę mozliwości :) pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Nie obraź się ale teraz to wstyd wyjechać takim ciągnikiem na wieś!

Stać Cie na konia to i powinno stać Cie na bata.

Nie dość że wygląda to fatalnie to jeszcze jest zbyt delikatne jak do tego ciągnika, pogniesz i połamiesz to wszystko w pizdu przy pierwszym lepszym zahaczeniu o coś, a zahaczysz i to nie raz.

Zdemontuj to czym prędzej zanim jeszcze masz maskę  i parę innych podzespołów w całości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

O znawca się trafił :P ,jak na prototyp to żle nie jest ,,pojeździ trochę to się okaże czy dobrze wykonany, na własne potrzeby wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Widzę że znawca i do tego zadziorny , pochwal się może swoimi osiągnięciami a nie krytykuj ,,oglądałem Twój pług i też szału nie robi .Uczyłeś się na nim spawać czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

SipmaZ224 a (*) cie to obchodzi!!! Od orania mam normalny pług a to nie jest do orania tylko do odśnieżania!!! Do odsnieżania dróg gminy, powiaty i województwa są a dla mnie wystarczy koło domu wiec sie głupio nie wypowiadaj skoro nikt cie nie prosi o to!!!! nie pasuje ci to się nie przyglądaj a co do ciągnika taki mi wystarczy

 

Tylko bez takich...

Edit kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Widzę że znawca i do tego zadziorny , pochwal się może swoimi osiągnięciami a nie krytykuj ,,oglądałem Twój pług i też szału nie robi .Uczyłeś się na nim spawać czy co?

 

Dla Twojej wiadomości nie uczyłem się na nim spawać, umiejętność tą posiadam już od dawna. Wszystkie spawy wykonuję elektrodą.

 

Nie wiem w ogóle gdzie Ty widzisz tam jakość i wygląd spawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Chłopaki, możemy komentować czyjąś pracę ale nie dajmy ponieść się emocjom, kieruje to i do @SipmaZ224 i do @damianXXL, mam nadzieję że ogarniecie temat i nie będę musiał nakładać ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalmar89    0

Witam jeżeli potrzebował byś jakichś gotowych rzeczy daj znać mogę dociac. Na wymiar. Kiedyś robiłem do c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Urządzenie było gotowe już na ubiegłą zimę ale nie doczekało się prób testowych z braku śniegu moze w tym sezonie się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 3060mm
      Proszę o informację o świecach żarowych. Jak się je uruchamia, jeżeli są wgl tym traktorku ???
    • Przez lorakw
      Witam! kupiłem niedawno mf 3060. Gdy jest zimny strasznie słabo pali. Trzeba bardzo długo kręcić żeby zagadał. Czasami muszę ponownie ładować akumulator bo padnie podczas tego rozruchu. Akumulator jest nowy, wiec to raczej nie jego wina. Wydaje mi się ze za wolno rozrusznik kręci. Tak jak by prąd gdzieś gubił. Świeca płomieniowa jest nowa i działa bo sprawdzałem. Jak już raz odpali to później nie ma problemu. Nawet jak przez parę godzin jest nieodpalany. Najgorzej jest rano. Co może być tego przyczyną? Może miał ktoś podobny problem? z góry dziękuje za odp i pozdrawiam
    • Przez dany1234
      Witam wszystkich mam taki problem ,a mianowicie w mojim mf 3060 coś sie stało ze sprzegłem bo gdy go wcisnełem wpadło w podłogie bez żadnego oporu i nie można ruszyć .Pare dni temu było wszystko ok co to może być czy to pompka czy może soś innego prosze o pomoc za pomoc zgóry dzieki.
    • Przez pniznikow
      Witam, mam problem w swoim MF 3050. Gdy wrzucam wsteczny na lewarku z zakresem A i B to ciągnik w ogóle nie jedzie. Na zakresie B działa prawidłowo lecz na A w ogóle nie działa. Wsteczny da sie normalnie wrzucić ale ciągnik po prostu stoi w miejscu. Mam skrzynie 16x16. W ogóle lewarek jakoś dziwnie działa, nie chodzi lekko jak ten ze zmianą biegów tylko jakoś ciężko i jakby miał jakiś opór, czasem ciężko jest wrzucić zakres B w przód.
    • Przez damianXXL
      Witam mam problem z odpalaniem 3060 po nocnym postoju, jak ciepły to pali z pół obrotu.
      co zrobiłem: nowa swieca żarowa, sprawdzone przewody zasilające, sprawdzone filterki paliwowe-czyste, nowy filtr paliwa, przyspieszony zapłon, zregenerowany rozrusznik, nowy akumulator.
       
      MF nadal ma problemy z odpalaniem, zauwazylem ze pompka zasilajaca jest mokra, czy to przez nia moga być problemy np cofajace sie paliwo przez nią ? 
       
      POMOCY!!! 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj