damianXXL

Pług do odśnieżania skos MF 3060 samoróbka

Polecane posty

damianXXL    49

post-65714-0-03436300-1414752277_thumb.jpgWitam. Mam w planach zrobic samodzielnie pług do odsnieżania do MF 3060 podobnie jak w załaczniku. Mam juz duzo materiałów.... oprócz siłownika hydr. Pług głowny po krótce zrobiony prowizorystycznie :) Potrzebuje jakieś wymiary ramy nośnej pługa i długość siłowniką jaką zastosować żeby była odpowiednia, mam na oku takie coś http://olx.pl/oferta/dwa-silowniki-hydrauliczne-jednostronne-stan-bardzo-dobry-regenerowane-CID757-ID5YYRZ.html#deb9db3d86. Czy bedzie wystarczajacy? Potrzebuje równiez wymiary długości ramy ile dać od ciągnika do pługa....

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A co chcesz odśnieżać i ile w sezonie? Jeśli dużo to nie wzoruj się na pługu z zdjęcia bo nie dotrwa on do końca sezony w jednym, kawałku.

Siłownik do podnoszenia załóż dwustronnego działania. Przydaje się docisnąć pług i przydaje się gdy olej zimny. Nie trzeba czekać aż opadnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Chcę sobie tylko odśnieżać wjazd bo mam troche długi i w zimie cieżko autem wyjechać, podwórze również, nie mam zamiru odśnieżać dróg czy coś w tym stylu :) Co do wytrzymałości to oczywiście wzmocnię cały pług główny podobnie jak na foto zeby sie nie rozpadł :P Nie wiem jakie dac wymiary ramion nośnych a w internetach nic nie ma na ten temat do 3060. Jest tylko filmik na YT

 a reszta do c330, 360 itp ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Długość ramion trzeba by się jakiegoś standardu trzymać. Zmierzę ile mają u mnie to napiszę. Musisz też pług odpowiednio wysunąć do przodu tak żeby pochylony w miarę mocno nie zahaczał o koła. Częstym błędem jest zbyt mało wysunięty i nie można go mocno pochylić. Pług idzie wtedy jak spychacz ciężko i kiepsko przesuwa na bok śnieg.

Osobiście dziś robił bym z profila 60x60x4. 

Ja mam tak zrobiony.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/462401-plug/


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mam z czego wysunąć bo trochę materiału jest :) z pochyłościa mysle że nie bede miał problemu ... Zastanawiam sie tylko jak zrobic mocowanie samej szufli do ramy nośnej...  Tak jak na foto w moim poprzednim poscie tj. na przelotowym trzpieniu ruchomym czy tak jak u Ciebie na zwykłe bolce ale tez musiałbym zrobic żeby było ruchome podczas opuszczania i podnoszenia dla stabilizacji konta samego pługa... Poszukam jakiegoś 3060 zeby było widoczne i co nie co rozrysuje jak planuje u siebie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

post-65714-0-69264200-1414774191_thumb.jpg  

Tak planuje zmontować rame nośną (na czerwono) Wzmocnienie idzie pod kabine  do skrzyni.  Na tuza nie patrzcie :P Siłownik zamontuje do blachy albo do ceownika 5mm.

Widziałem gdzies w internetach przy MF 255 mocowanie pługa do ramy nośnej za pomocą końcówek listw podnośnika z tzw jajkami wtedy nie trzeba robić ruchomej części do ustawiania skosu.... 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

U mnie wyglądało to tak

Ten wahliwy łącznik na górze jest przerobiony. Teraz zrobiony jest z grubego płaskownika z ogranicznikiem wychyłu. Musi być bo sztywnym pługiem na nierównościach nie da się pracować.

Takie mam wymiary ramienia.

http://zapodaj.net/da7bf42d56441.jpg.html

Ale mogło by być 500 mm zamiast 420.

Ogólnie wydaje mi się że ten sposób jest najlepszy. łatwo zapina się pług.

Masz tuza. Po co chcesz robić ramę?

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W tym problem że nie mam tuza a szkoda... Dlatego musze rame robić. Foto nie jest mojego MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozumiem. Zastrzały pod ciągnikiem porób. U siebie pokrzywiłem lagi. To jednak jest siła jak przywali w przeszkodę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wymiary sie przydadzą. Dziękować :rolleyes: No Twoj to zajeb...  ;) Mocna rama.  Zastanawiałem sie własnie jaką odległośc dać pługa od ciągnika zeby była mozliwośc manewru samym pługiem. Problem ze nie wiem jaki długi zamontować siłownik (po rozłożeniu) 


Materiał już mam przygotowany...  B)  Pług główny po częsci zrobiony zostało tylko dodać wzmocnienia i część montażową z ramą nośną.... i siłownik z przewodem zakupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Do podnoszenia. Przeglądam internety... troche ich jest


Siłownik zeby nie był juz na zero jak opuszcze lepiej zeby miał ten zapas kilka cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mój ma skok coś koło 350-400mm. Trochę za dużo prawdę mówiąc bo do góry podnosi tak wyskoko że brakuje zakresu na ramionach a na dół tyle że podniosę przód ciągnika.

Mógł by być krótszy to w dół szedł by więcej a do góry nie targał tak mocno. Prócz tego sama ramka ma kupę otworów i mogę ją założyć niżej lub wyżej. Tak że siłownik to nie musi być jakiś straszny mocarz. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mam pojęcia. Po niedzieli podepnę go do ciągnika i podam ci wymiary.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ok bede zaglądał na AF. Ale myślę ze 800-850 mm po rozłożeniu mi wystarczy tj. jakieś 400mm skoku da rade

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Siłownik ma wymiary mierząc od bolca do bolca 600 mm złożony i 870 MM wysunięty.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dzięki kolego :) wszystkie wymiary okazały sie pomocne  B) Mam juz praktycznie przygotowane wszystko do spawania, łaczenia i skręcania i nasuwa sie pytanie - Czy nic nie spale w ciagniku na instalacji? Oczywiście odłacze aku i sterownik najlepiej ale obawiam sie o samą instalacje w 3060, nie chce kosztem pługa spalic instalacje  :o Chce tylko popunktować spawami zeby sie trzymało kupy, zdemontowac i dokładnie reszte zespawać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Powiedz jeszcze czy odstęp ramion ruchomych górne od dolnej masz w równej odległości tj. przy ciągniku i przy mocowaniu przy pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Rama główna przy ciągniku juz pospawana  :) mam nadzieje ze instalacja cała bo kur... mać nie wiem co zrobię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Uchwyty ruchome gotowe :) jutro porobie foty jak u mnie to wygląda i dodam, może komuś się przyda... Brak mi siłownika, moze ktos ma do sprzedania nie drogo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Sorki miałem dodać wcześniej ale nie miałem za bardzo czasu.... Jeszcze nie dokończony pług ale zostały ostatnie spawania i montaż pługa, na dniach bedzie zakończony :) Dodam inne fotki jak juz bedzie zmontowane wszystko w całośc.... Materiały użyte jakie byłe pod ręką :) Ps. wiem, słaba jakosć zdj, pochmurno troche pomimo dobrego aparatu :P

post-65714-0-19866000-1416144728_thumb.jpg

post-65714-0-27096400-1416144750_thumb.jpg

post-65714-0-89310500-1416144772_thumb.jpg

post-65714-0-14070100-1416144800_thumb.jpg

post-65714-0-25014200-1416144819_thumb.jpg

post-65714-0-82417400-1416144837_thumb.jpg

post-65714-0-23300200-1416144856_thumb.jpg

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Sam rozbierałeś te poprzeczniki ze słupów, czy kupiłeś gdzieś ? To bardzo dobry i wytrzymały materiał :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Trochę źle to zrobiłeś, pług musi mieć ruch wokół osi ciągnika - byle koleina i już jedna strona będzie wyżej,  wyjmij ten ceownik z uszami, w końcówki "wahaczy" wstaw przeguby takie jak w belce górnej polskich pługów, weź drugi ceownik i wspawaj 3 solidne śruby a w tym co masz zrób na środku dziurę a na dole i górze fasolki żeby po skręceniu miało to ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 3060mm
      Proszę o informację o świecach żarowych. Jak się je uruchamia, jeżeli są wgl tym traktorku ???
    • Przez lorakw
      Witam! kupiłem niedawno mf 3060. Gdy jest zimny strasznie słabo pali. Trzeba bardzo długo kręcić żeby zagadał. Czasami muszę ponownie ładować akumulator bo padnie podczas tego rozruchu. Akumulator jest nowy, wiec to raczej nie jego wina. Wydaje mi się ze za wolno rozrusznik kręci. Tak jak by prąd gdzieś gubił. Świeca płomieniowa jest nowa i działa bo sprawdzałem. Jak już raz odpali to później nie ma problemu. Nawet jak przez parę godzin jest nieodpalany. Najgorzej jest rano. Co może być tego przyczyną? Może miał ktoś podobny problem? z góry dziękuje za odp i pozdrawiam
    • Przez dany1234
      Witam wszystkich mam taki problem ,a mianowicie w mojim mf 3060 coś sie stało ze sprzegłem bo gdy go wcisnełem wpadło w podłogie bez żadnego oporu i nie można ruszyć .Pare dni temu było wszystko ok co to może być czy to pompka czy może soś innego prosze o pomoc za pomoc zgóry dzieki.
    • Przez pniznikow
      Witam, mam problem w swoim MF 3050. Gdy wrzucam wsteczny na lewarku z zakresem A i B to ciągnik w ogóle nie jedzie. Na zakresie B działa prawidłowo lecz na A w ogóle nie działa. Wsteczny da sie normalnie wrzucić ale ciągnik po prostu stoi w miejscu. Mam skrzynie 16x16. W ogóle lewarek jakoś dziwnie działa, nie chodzi lekko jak ten ze zmianą biegów tylko jakoś ciężko i jakby miał jakiś opór, czasem ciężko jest wrzucić zakres B w przód.
    • Przez damianXXL
      Witam mam problem z odpalaniem 3060 po nocnym postoju, jak ciepły to pali z pół obrotu.
      co zrobiłem: nowa swieca żarowa, sprawdzone przewody zasilające, sprawdzone filterki paliwowe-czyste, nowy filtr paliwa, przyspieszony zapłon, zregenerowany rozrusznik, nowy akumulator.
       
      MF nadal ma problemy z odpalaniem, zauwazylem ze pompka zasilajaca jest mokra, czy to przez nia moga być problemy np cofajace sie paliwo przez nią ? 
       
      POMOCY!!! 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj