Polecane posty

A moze łaskawie napiszesz w jakim to ciągnik słyszysz głosy??

Jeżeli w aplikacji Ci nie wyświetla, zastosuj retorykę i zerknij w działy manualnie. Dział to dział, dodatkowo masz opis profilu. Jeżeli to Ci nie wystarcza, nie będę liczył na odpowiedź kogoś tak niekompetentnego. :)

a w jakim dziale napisał ?

 

jak toczy się na luzie też słychać?

z jakich okolic, bardziej prawa, lewa strona ?

Gdy toczy się na luzie, wszystko jest w jak najlepszej harmonii. Nie jestem w stanie dokładnie określić z której strony to występuję. W razie potrzeby, jestem w stanie to nagrać i wrzucić gdzieś do odtworzenia. 

Zapomniałem dodać, że uszkodzona jest blokada koła i niestety nie działa. Może to spowodować pykanie?

Może tylko gwiazda od koła się popuscila i pyka? Sprawdź mocowanie gwiazdy do obręczy koła :-P

Jest dokręcona :)

 

Ja myślę że jakiś ząb w którymś trybie jest uszkodzony niestety.

Nie sprawdzałem, choć wydaje mi się, że albo pykałoby wtedy na każdym, albo na żadnym. Co o tym sądzisz? 

Edytowano przez RafaKurczyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Nie zawsze napęd przechodzi przez te same zebadki ,nie zobaczesz to się nie dowierz ale jeżeli to jest uszkodzony ząb to raczej nie jest groźne to ale bardziej to co go uszkodziło nie wiem może się myle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka1801    0

Witam,

Mam następujący problem. Posiadam Ursusa C360 3P i podczas prasowania przy otwieraniu klapy w prasie słychać zgrzyt w skrzyni biegów. Co może być tego przyczyną? 

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to rozsypane łożyska igiełkowe przy napędzie pompy hydraulicznej. U nas był taki przypadek  słychać było zgrzyt, gdy się używało hydrauliki.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem z ursusem 360 3p a dokładnie ze skrzynią. Strasznie coś grzechotało w skrzyni dźwięk jest taki jak by tryb tarł po obudowie, na luzie jak i na biegu to samo, po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Po rozebraniu został wymieniony wałek główny z łożyskiem igielkowym, tryb boczny od wstecznego "szpulka", tryb od 3 biegu i ten dolny co z nim pracuje, oraz nakrętka od dolnego walka bo była okręcona. Po "remoncie" jest to samo, już nie wiem o co chodzi. Wie ktoś co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

U mnie były rozwalone zębatki które napędzają pompę olejową tą od hydrauliki ,to też tak waliło jakby skrzynia miała się rozwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Panowie co się mogło podziać, że na włączonej pompie/WOM słychać stuki lub jak kto woli delikatne wycie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

może to nie skrzynia a sprzęgło lub któryś z wchodzących wałków gdzieś dobrze ociera, albo tak jak kolega ci wyżej pisze tryby od pompy poruszaj wajchami na wszystkie możliwe sposoby, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, przyczyną był "nowy" tryb od 2 co jest na głównym wałku. Był on nowy ale co się ostatnio okazało to zwykła podróba. Zakupiony był razem ze szpulką w innym sklepie niż zwykle bo był pilnie potrzebny, po wymienieniu starego powyszczerbianego na niby nowy i innych opisanych wcześniej części było to samo, nie mogło to już być nic innego więc zakupiliśmy kolejny nowy tryb w innym sklepie i rozebralismy znów, po samym porównaniu tych 2 trybów było widać chociażby po napisie "skropol" ze to trefna podróbka. Po złożeniu wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dziękuję za pomoc i radze abyście kupowali części w sprawdzonych sklepach bo inaczej może się to skończyć kilkukrotnym rozbieraniem jak w tym przypadku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja miałem kiedyś skropolowski napęd WOM, ta duża z przodu, robiłem drugi raz bo tak dawało jakby się miało rozlecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Witam mam otóż taki poroblem ponieważ od wczoraj zaczęło mi cos stukać w skrzyni nie wiem co to może ale dzieje się to tylko wtedy jak pcha traktor z góry albo gwałtownie puszcze gaz i tylko na tych biegach 2-ce 3-ce i 4-ce a na 1-ce i 5-tce już nie stuka to pod pokrywą skrzyni sprawdzałem wodziki ale wszystko jest wporządku więc nie wiem co dalej robić wole się poradzić kogoś mądrzejszego ode mnie z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venturer    0

Witam.

W jakim ciagnik to ci się dzieje?


Miałem podobny problem w ursusie c360,gdy wyrobił się zatrzask i wodzik reduktora , to w momencie jazdy z góry było charakterystyczne stukanie.

Edytowano przez Venturer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Witam.

W jakim ciagnik to ci się dzieje?

Miałem podobny problem w ursusie c360,gdy wyrobił się zatrzask i wodzik reduktora , to w momencie jazdy z góry było charakterystyczne stukanie.

 

No to jest właśnie c360 tak tylko z góry jak pcha a jeszcze jak woziłem wczoraj drweno to już nie szło jechac z góry trzeba było luzować i na chamulcu go trzymać :/ to napewno bedzie ten zatrzsk i wodzik? :)

Edytowano przez Sqowron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wrzuć polowe i i zobacz czy tez bedzie hałasować ,to wyeliminuje wodziki i poszczególne biegi ,a awari bym szukał w trybie reduktora lub łożyskach igiełkowych na wałku głównym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venturer    0

Umnie wytarły się widełki i koło zębate reduktora to znaczy miejce pracy tych widełek ten właśnie luz powodował że pod naporem próbował się zazembić  reduktor przez co , był charakterystyczny stukot.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Ja tak pytam z ciekawości bo u mnie słychać zgrzyty w skrzyni ale jak jadę i obroty są poniżej 800. Sprzęgło niedawno robione na lux i biegi się nie kleszczą oraz wchodzą gładko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wałek I stopnia ci chrobocze,to że skrzynia ci się nie kleszczy to nic nie ma do tego.Robiłeś sprzęgło ale wałków nikt nie sprawdził,może luz na łożysku,może na obudowie łożyska,a może moduł zębowy zużyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj