Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
TomMak

interesuje mnie pług 4 skibowy obrotowy VOGEL&NOT wiecie coś więcej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TomMak    1

planuje zakupić pług tej firmy, spotkałem się z opinią że są to pługi które lekko orzą wiecie coś więcej na ten temat? interesyje mnie również koszt eksploatacji tej maszyny- chodzi o koszt lemiesza

Wiadomość z agroFakt.pl

TomMak    1

dzięki chłopaki! jak inwestować gotówke to lepiej popytać żeby później być zadowolonym! forterra 11441 chyba sobie z nim a rade?

TomMak    1

ja w swojej mam na przodzie 760kg. sądze że nie powinno być problemów. Dzięki za info.

Pavel    10

Ogólnie ciekawi mie fakt czemu wielu z was sadzi ze niby 4obrotowe to zabójstwo dla 100konnego ciagnika. osobiscie juz15lat ciagam 914 4x35. w ziemi dajmy na to 4x4dają wiekszy opór ale 20 koni wiecej i jeszcze moment obrotowy wiekszy, a fakt ze np. na resorowym zabespieceniu sa dalej  wysuniete i ze całe płógi ogólnie sa cezsze to raczej ie robi ruznicy bo podnosniki sa mocniejsze w nowych 100Km a na przód zawsze mozna dozucic cos na przeciwwage. wie dlaczego miałob byc to katowaniem ciagnika?

coolman111    55

Nikt nie mówi, że to jest katowanie ciągnika :). Tylko czasami niektórzy przesadzają, bo są obrotowe masywniejsze (o grubej ramie, szerszych korpusach itp.) i lekkie pługi obrotowe. A niektórzy lubią kupować do mniejszych traktorów 4 obrotową super ciężką. Oczywiście, że w pracy nie ma problemu. Ale problem jest podczas transportu, gdy przy lekkim ciągniku wznosi sie przód. Czasami nawet dodatkowe obciążniki nie pomagają...

Pavel    10

no ja to brałem na przykładzie 309Ci odradzaja tu obrotówki i forterry a tu masz ;) pozatym pioter 101Km ciaga 4skyby

mav    1

apropo dozucania obciązników na przód :) jeszcze takie cos moge zrozumiec u ciagników które maja rame... a przy normalnych robienie czegos takiego ze na tyle 2t(rozłozone na ramieniu kilku metrów) a z przodu dokładanie i dokładanie coraz to wiecej... raczej pozytywnie nie wpływa na połaczenie silnika z skrzynią itd ;)  a moze ktos z was juz złamał na pół ciagnik :) niech sie podzieli doswiadczeniami :)

coolman111    55

Mój znajomy ma 309Ci i agreguje go z obrotowym 4X40. Troche go wznosi jak za mocno doda gazu, ale poza tym jest ok.

A co do tych obciążników to wiadomo, że nie można przesadzać jeżeli ciągnik nie jest na ramie. Nic sie nie stanie, jeśli nakładziemy dużo obciążników i nie wzniesie przodu. A jak z takim obciążeniem wzniesie przód, to może byćjuż niebezpiecznie.

tomek    0

mój sąsiad kupił siewnik kongsklide i brone aktywną od zetora 9540 (miał takiego jak ja) na pusto go wznosiło to go sprzedał i kupił NH bo nie chciał go złamać

mav    1

hehe  nie zauwazyłem, ursus ma rame :D hehe dobre :) colman idz sobie ogladnij ciagnik i poszukaj tam ramy :) lol chyba nie wiesz o co chodzi :)

tomek    0

na pewno jeszcze Valtra ma konstrukce ramową

@mav idze edytować post-y a nie pisać 2

piootr    3

Ursus ma rame ale pęka zaraz za mocowaniem jej do skrzyni pośredniej  ;D

Z polskich to ślązak ma rame zresztą jego i tak ciężko poderwać  8)

Znajomemu pękł mtz z turem z sipmy  wzioł z tyłu za ciężką belke kiszonki  i musiałem mu go turem do garażu wkładać  ;)

Pavel    10

no wąłsnie na przykładzie swojego 914 patrze ze to jest rama. a jak sadzice 309 ma rame? albo 412 lub 700 seria Vario? bo np. TLA newhollanda chyba niema nosny jest blok

mav    1

haha oj ludzie , a jak rozpaławiasz swojego ursusa to rozpaławiasz rame ?:D wiesz wogole co to jest rama? :) widzisz gdzies pomiedzy silnikiem a skrrzynią wał kardana? he wezcie troche poczytajcie zanim sie wypowiecie:) ursus ma tylko wzmocnienie po bokach a to nie rama

LowRider    33

W ciężkich Ursusach jest półrama do której jest przymocowany silnik :) JD ma ramę całkowitą, a wał kardana łączoncy silnik ze skrzynią jest zastosowany głównie dlatego, że silnik jest przymocowany do ramy na amortyzatorach gumowych ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Hejka,
      wczoraj zakładałem nowe lemiesze do Ibisa i tak sie zastanawiam ile mozna na takich lemieszach zaorac.
      Prosze podzielcie sie informacja jakimi lemieszami ile orzecie.

Interesuje mnie wynik typu - lemiesz i ilosc ha zaoranych tym konkretnym jednym lemieszem.
      U mnie w starym plug było mniej wiecej tak

Lemiesz Worona - szerokosc 35cm, zaorałem około 12-13ha (4skibowy pług na komplecie zrobil okolo 50ha)

Pozdrawiam i czekam na wasze doświadczenia.
      YacentY
    • Przez damiandg
      Witam czy używa ktoś pług zagonowy firmy Staltech? Zastanawiam się nad pługiem 3 lub 4 skibowym. Zastanawiam się czy będzie on lepszy od starych pługów z Uni i z Bometu? Cena też w miarę atrakcyjna bo za około 5000zł mam nowy pług. Nie piszcie mi żebym kupił używanego zachodniego bo oglądałem trochę tych pługów i za 5000zł nie ma nic konkretnego. Może macie jeszcze jakieś propozycje w podobnej cenie.
    • Przez milki57
      Witam serdecznie,
      Stoję przed wyborem pługa obracanego Unia Ibis LS lub Ibis XMS. Oba pługi na długich odkładniach, konfiguracja 3+1 z hydraulicznym ramieniem do wału. Według sprzedawcy, LS ma lepszą wieżyczkę, jednak XMS jest od niego 100kg cięższy. Czy ktoś mógłby mi doradzić, którą wersję wybrać? Czy ktoś mógłby wskazać jakieś praktyczne różnice? A może ktoś korzystał z którejś wersji?
    • Przez Mikando
      Cześć,

Pług przewraca płynnie ale po obrocie do śruby ograniczającej podczas pracy pługa w ziemi cofa się lekko siłownik nie dogniatając do śruby i pług się nieznacznie przechyla. Efekt pogarsza się z czasem wykonywania orki ( nagrzany olej ?) do 2 godzin pracy jest znoście powyżej przewraca się trochę bardziej (około 2 centymetry od śruby) i dochodzi kolejny problem. W chwili próby obrotu siłownik zamiast się chować wykonuje lekkie pchnięcie w kierunku śruby ograniczającej i zatrzymuje. Nie występuje to za każdym razem ale zdarza się, za drugim lub trzecim pociągnięciem za wajchę w ciągniku przewraca normalnie. Czy przyczyną jest zużycie "kostki" ? Może znacie jakiś zakład który regeneruje takie rzeczy wysyłkowo?
    • Przez JarosawBendowski
      WITAM! Potrzebuję dorobić lemiesze do takiego pługa. Okolice Kościan, grodziska Wielkopolskiego. Może ktoś polecić jakiś dobry warsztat? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.