DawidWojtw

Przedni Napęd Case 1056 XL

Polecane posty

DawidWojtw    0

Witam mam Case 1056XL, i ostatnio przestał mi działac przedni napęd, Gdy traktor stoi lub jest wyłaczony napęd sie zalącza ale gdy ruszam ciągnikiem naped sie rozłącza i nie działa, sprawdzałem wszystkie mufki, wymieniłem włącznik, olej, mechanicznie cały mechanizm pod skrzynią jest sprawny, Ktoś mogłby mi doradzić coś w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

sprawdź elektromagnes  a jak już będziesz go miał na wierzchu to wyciągnij zaworek z zaworu hydraulicznego, ten pod elektromagnesem , elektromagnes trzymaj do góry bolczykiem i ciśnij kciukiem ten bolczyk, bolczyk wysunięty (napęd wyłączony) bolczyk schowany (napęd załączony), teraz ważne, jak ściągniesz elektrozawór , przed wyciągnięciem tłoczka  sprawdź czy tłoczek rozdzielający olej jest na dole czy na górze, zmierz czymkolwiek jak głęboko siedzi, wymontuj dokładnie wymyj wsadź powciskaj go by sprawdzić że chodzi swobodnie i zmierz jeszcze raz jak głęboko siedzi, jak coś to ślij zdjęcia to ci jeszcze powiem czy wszystko jest na tym tłoczku, zdarza się że zabezpieczanie któreś wypada, z tego co opisałeś pierwsze co to to że masz cały czas wyłączony napęd na przycisku, czyli tłoczek się zacioł w dolnej pozycji, (dlatego ci napisałem byś zmierzył jak głęboko siedzi, lub tak jakby włącznik był ciągle w pozycji wyłączonego napędu, jak by co, zapraszam na mój kanał na YouTube  suzuki18l , tam na jednym z filmików jest jak rozbieram to wszystko i czyszczę . a i jak będziesz skręcał s powrotem elektromagnes to zakręć na dwie śrubki poprzeczne , 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który elektromagnes należy sprawdźić? Ten nad filtrem oleju, czy ten zaznaczony na poniższym rysunku czerwoną strzałką:
post-68410-0-73149600-1367944830.png

 

Jaka jest prawidłowa pozycja włącznika napędu, u mnie jak rozłączę napęd, to mruga żaróweczka na przycisku, jak go załączę, to żaróweczka na przycisku gaśnie. Czy to jest prawidłowo, czy powinno być odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki za odpowiedź, jutro sprawdzę czy dochodzi tam napięcie. A do czego służy to co jest zaznaczone czerwoną strzałką? Od tego jeden kabel pociągnięty jest właśnie do żaróweczki w przycisku.

Jak żeby wyjąć cewkę tą nad filtrem, to trzeba wykręcić całą obudowę, czy wystarczy śróbkę 23 i pociągnąć za cewkę do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

trudny dostęp , ale ja dałem rade, kilka razy tak rozkręcałem , u mnie nie było tego co zaznaczone , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli u Ciebie rurka 17 idzie wprost do przystawki? U mnie jest tak jak na tym rysunku, rurka 17 wchodzi do tego drugiego układu, tam jest czujnik plus chyba kolejna cewka i dopiero stamtąd rurką numer 7 olej idzie do przystawki.

czy ktoś wie ile oleju wchodzi do przystawki w momencie rozłączenia napędu? Zastanawiam się czy nie rozłączyć tego oryginalnego dziadostwa opartego na elektryce i od razu do przystawki nie podpiąć ręcznej pompy hydraulicznej, jak będę chciał rozłączyć napęd to poruszam parę razy dźwignią, a jak włączyć to spuszczę na niej ciśnienie.
Zastanawiam się nad zakupem takiej pompki: http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-20-ton-prasa-rozpierak-reczna-i5268938894.html tylko czy 0,7l oleju wystarczy do rozłączenia napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najprościej rozłączyć przedni napęd? Wystarczy wyjąć ten bolec, który jest popychany przez cewkę? Czy trzeba demontować wał napędowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

bolec? tzn ten tłoczek zaworek? , jesli go wyjmiesz i zakręcisz elektromagnez to będziesz miał na stałe załączony napęd, byś musiał myslec w drugą stronę, jak zrobić by dłoczek był wcisnięty w dolną pozycję, jakoś zablokować tą igłę wychodzącą z elektrozaworu, rozebrać i coś podłozyć, tylko ze ty nie wiesz czy w przystawce wszystko ok? zawsze tez mozna sprawdzić w ten sposób czy przystawka jest ok, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, okręciłem elektrozawór i on wypych ten bolec z dużą siłą jak poda się napięcie, przy braku napięcia bolec lata luźno, ale nie cofa się sam do góry.

Napęd nie rozłącza się do 2000rpm, powyżej 2000rpm napęd się rozłącza niezależnie od ustawienia przycisku od napędu. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

słaba pompa  ta w skrzyni, lub coś puszcza w przystawce, tam są oringi uszczelnienia, przydało by się zajżeć, bo moze olej uciekać bokami, druga sprawa jezeli rozłancza nie zaleznie od przycisku to zaworek tłoczek się wiesza na bank wiesza w pozycji dolnej, zdejmij jeszcze raz elektrozawór i zobacz czy da się go wcisnąć bardziej , zobaczyć czy odbije i wyjdzie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK kolego suzuki18l bardzo dziękuję za pomoc. Ten zaworek opada grawitacyjnie zawsze do dołu. Jak go wcisnę na maxa to też opada.

Co mogę teraz zrobić? Da się tą pompę zregenerować? Wydatek 4000zł na nową to trochę dużo :( Co trzeba zrobić żeby wydłubać pompę ze skrzyni? Trzeba rozpoławiać? Zdejmować kabinę?

Jeśli puszcza przystawka, to olej powinien gdzieś kapać? U mnie ciągnik jest praktycznie suchy. Olej do przystawki wchodzi jednym przewodem i tym samym przewodem wraca? Czy to jest tak że jednym wchodzi a innym wraca do skrzyni?

Wszystkie oleje zalane mam tak jak zaleca producent, czyli w skrzyni mam Hytran Ultra. Może mogę wlać coś gęstszego? Czy to zwiększy ciśnienie pompy, gdzie wpiąć manometr, żeby sprawdzić jakie ciśnienie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

to tak, żeby dostać się do pompy, trzeba zdjąć kabinę, czyli 4 uchwyty i wszystko z przodu hydro i instalacja elektryczna, + wajchy od hydro , potem zdjąć dekiel górny i już pompa na wierzchu , zaworek nie może opadać grawitacyjnie, powinien odbijać sam , może sprężynka poszła albo zabezpieczenie spadło, , olej do przystawki dostaje się własnie tą rurką od tzw zawora , przechodzi przez przystawkę i ląduje w skrzyni, czyli nie szukaj wycieków, bo to się dzieje w środku, ciśnieniomierz podepnij pod czujnik ciśnienia ten w zaworze , nie pamiętam ile, byś musiał poszukać tam gdzie pisałem, sam się pytałem o to i ktoś odpisał, ale bodajże 22-23 , jeśli zalejesz gęstszy olej to będzie poprawa ale na zimnym oleju, jak się ciągnik rozgrzeje to i tak będzie lipa, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, tak myślałem, że to jest sporo roboty, żeby wykręcić tą pompę. Czyli jak rozumiem to teraz kolejne kroki:
-posprawdzać ciśnienia, czy pompa ładuje tyle ile powinna
-zajrzeć do przystawki i sprawdzić uszczelnienia w niej
-jak to co wyżej nie pomoże to regeneracja pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć ten zawór co jest nad filtrem. Cewka wysuwając bolec wciska ten zawór. Co mam zrobić żeby go wyjąć i sprawdzić czy działa. Da się do niego dostać os strony filtra? Zdjąć filtr i wykręcić zawór, czy trzeba zdejmować całą obudowę filtra i dopiero wtedy jest możliwość wydłubania zaworu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

mi się udawało paznokciami zahaczyć, ale jeśli u ciebie jest coś nie tak i się zawiesił w dolnej pozycji to za holere nie wydłubiesz od góry, zdejmij filtr i jakimś prętem wypchaj od dołu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, uporałem się z problemem, winny był zanieczyszczony filtr. Wyczyściłem go 2x i jest OK jutro wymienię olej w skrzyni i założę nowy filtr. Ale już wszystko działa jak należy. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

sprawdź jeszcze filtr skrzyni jest taki długi chyba na klucz 22, nie widać go jest tylko tak jakby korek z boku na dole po tej stronie co ten elektrozawór,, nieraz on się zasyfi i dlatego pompa ta w skrzyni nie domaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, właśnie w tamtym roku on był zasyfiony i go wykręcałem, ale myślałem, że to tamtędy spuszcza się olej, a dopiero jak przeczytałem instrukcję to widzę, że do wymiany oleju trzeba wykręcić ten filtr i kolek w przystawce na klucz imbusowy.  Czyli jak dobrze rozumiem to do spuszczenia oleju wykręcam: korek przelewowy, ten filtr podłużny i korek w przystawce? Czy coś jeszcze?

Do zwolnic i przedniego dyfra leje się olej przekładniowy 85W140 GL5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Witam, kupiłem nową cewka/elektrozawor do zalaczania napedu /1040zl/. Pytanie czy ma znaczenie jak ją podłącze. Tzn. są dwa kabelki, ewentualnie jak źle podepne to spale coś?

Nowa cewka nie ma wtyczki stąd pytanie...

Traktor to Case 1056XLA

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma znaczenie. A nie masz standardowo numerków 85 i 86?

 

Jak podłączysz odwrotnie zasilanie na cewkę to nie będzie działać, jak prawidłowo to w chwili załączania wyczujesz głośne cyknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

Witam też ma case 1056 i mam z nim taki problem że na załączonym napędzie podczas jazdy na zakrętach przednie koła stawiają opór nieraz tak duży że zostają ślady na betonie podejżewam że chodzi tu o automatyczną blokadę która jest w przednim moście, pytanie jest takie czy ma to stawiać taki opór na zakrętach? Zmieniałem już olej dobrałem taki jak powinien być w oryginale ale nie widzę różnicy ma ktoś na to jakieś lekarstwo?:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez dawid9721
      witam panowie pytanie w pewnym sensie banalne ale jak sprawdzacie poziom oleju w swoich casach posiadam 745xl i bagnet jest rozkręcany ile obrotów robicie przy odkręcaniu żeby zmierzyć dobrze poziom oleju
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj