Skocz do zawartości

Polecane posty

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Sprawdziłem wszystkie wskazane przez Was części i raczej niczego nie brakowało. Skręciłem traktor, wymieniłem uszczelki. Na rozrządzie jedna koło miało luz na łożyskach, pewnie niedługo by się urwało. Odkręcenia pokrywy wyszło na dobre. 

Traktor chodzi drugi i dzień i póki co jest dobrze. Stukania już nie słuchać. Dymi normalnie. Poczekamy zobaczymy.. mam nadzieję, że długo.

Pozdrawiam

seweryn20    587

Nie wiadomo od kiedy to tam leży i tej wielkości leżące na dnie raczej nie zaszkodzi. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Sqowron    19
Napisano (edytowany)

Hej, a co to może być jakieś stuki w silniku bardziej w górnej części pod głowicami co to może być ciagnik ma moc nie dymi tylko jak zimny to puszcza dym luz zaworowy ? a może laski popychaczy? jak jest ciepły to trochce mniej. Jak to sprawdzić? Proszę o pomoc  

Edytowano przez Sqowron

Adi96    875

Przyczyn od skutków może być multu.Ustaw najpierw luz zaworowy  może być wyrobiona głowica i klepie 

Sqowron    19
22 godziny temu, Adi96 napisał:

Przyczyn od skutków może być multu.Ustaw najpierw luz zaworowy  może być wyrobiona głowica i klepie 

A laski popychaczy? te drążki ?? 

Adi96    875

Mógłbyś powiedzieć coś więcej Czy silnik był w ogóle robiony ile ma motogodzin.Jeśli chodzi popychacze one rzadko kiedy stukają,najlepiej nagraj pracę

Sqowron    19
1 godzinę temu, Adi96 napisał:

Mógłbyś powiedzieć coś więcej Czy silnik był w ogóle robiony ile ma motogodzin.Jeśli chodzi popychacze one rzadko kiedy stukają,najlepiej nagraj pracę

Nie w silniku nie było nic robione traktor 13 lat stał w  krzakach, a co do tych popychaczy dwie laski są bardziej wybite bo sprawdzałem dzisiaj może to być przyczyną? jutro mechanik będzie to mi powie co i jak a jak nie to nagram i wrzucę :)

Adi96    875

Mogło by być,jak 13 lat stał w krzakach to wszystkiego można spodziewać.Ja nie mam szklanej kuli to ci nie powiem dwa nie słuchałem pracy tak gdybać można w nie skończoność.Oby był dobry mechanik to tym się zajmie

Sqowron    19
Dnia 22.11.2017 o 21:50, Adi96 napisał:

Mogło by być,jak 13 lat stał w krzakach to wszystkiego można spodziewać.Ja nie mam szklanej kuli to ci nie powiem dwa nie słuchałem pracy tak gdybać można w nie skończoność.Oby był dobry mechanik to tym się zajmie

Patrzyłem dzisiaj na panewki korbowe i jedna jest porysowana ale na wale nic nie ma może to być przyczyną ? Nie rozbierałem reszty nie wiem jak reszta i jak wygląda uszkodzona panewka???

Adi96    875

Nie nic nie ma jak wał nie ma rys to dobrze zmierzyć czopy i porównać z wymiarami w książce od instrukcji napraw może tylko trzeba nowe panewki a szlifu nie robić.Rozbierz reszte.Uszkodzona panewka jest brązowa mocno jesli jest uszkodzona

Sqowron    19

No jest taka własnie brązowa, okej zmierzę resztę i napisze co i jak :) Dzięki!

Adi96    875

Zamki na korbowodach są w stronę rozrządu? U mnie były 2 i 3 w stronę pompy i był stuk przy 2200 nic się nie działo

Sqowron    19
14 godzin temu, Adi96 napisał:

Zamki na korbowodach są w stronę rozrządu? U mnie były 2 i 3 w stronę pompy i był stuk przy 2200 nic się nie działo

Czy po tym można rozpoznać który to szlif ? Który to szlif ? I są one uszkodzone? w jednej panewce jest dosyć spory rowek 

20171125_101208.jpg

20171125_101148.jpg

seweryn20    587

Panewka korbowodowa trzeci szlif. Jest jeszcze czwarty 50503850 i piąty 50503860.

Sqowron    19
6 godzin temu, seweryn20 napisał:

Panewka korbowodowa trzeci szlif. Jest jeszcze czwarty 50503850 i piąty 50503860.

Czyli jakie muszę kupić 3 szlif tak ? 

bears    28

Najpierw to zmierz czopy, czy to się w ogóle nadaje do składania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad2277
      Witam
      Czy ktoś może mi pomóc z wyborem silnika??
      postanowilem zakupić NH 1530 tylko nie wiem z jakim silnikiem
      Czy deutz będzie się mocno grzał??
      Jakie spalanie??
      Prosze o niezamykanie tematu bo mało kto na stare tematy wchodzi a dobór jest dla mnie bardzo ważny
      Prosze o szybkie odpowiedzi
      Z góry dzięki
    • Przez mathewc385
      Panowie mam problem z moim Fahrem otoz gdy wykosze okolo 0,7 ha silnik lapie temperature i musze sie zatrzymac . Wymienilem filtry,wyczyscilem chlodniczke oleju i dalej sie grzeje . Prosze o porady .
    • Przez rafal2511
      WITAM.
      Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych . jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY
    • Przez kokosik12
      Witam serdecznie. Mam Władimirca z 87r. jest to bardzo dobry i wdzięczny traktor lecz ma jedną (małą) wadę. :mellow: . Dlatego więc chciałbym spytać co myślicie o podwyższeniu mocy poprzez wymianę silnika na piękny cztero cylindrowy z mercedesa w123 ''beczka''. myślę że poj. 2.4-3.0 powinna wystarczyć. Ma on ok. , z tego co pamiętam od 60 do 125 KM przy ok. 4000 obr/min. Wiem ze skrzynia biegów może tej mocy nie wytrzymać lecz gdyby zrobić ogranicznik wciśnięcia pedału gazu to może udało by się uzyskać jakieś (przy silniku 125 konnym) 50-60 KM przy obrotach rzędu 1900-2000 obr/min. i to by były maksymalne obroty. oczywiście pomyślałem także o wałku sprzęgłowym , który należało by wzmocnić(pogrubić). poza tym oczywiście jakaś nowa rama pod silnik.
      Dzięki temu mój nie zastąpiony władzio miał by bardzo przyjemny dźwięk no i trochę więcej koni.to tylko jedna z przemian. w mojej koncepcji praktycznie sam korpus skrzyni bięgów i zawartość pozostaje seryjne. Może się uda.
    • Przez 12345678910
      Tak jak w temacie.Przy 10godzinach orki spala ok.2l oleju silnikowego brak wycieków , wydobywa sie dym z pod odpowietrznika miski olejowej i korka wlewu oleju wysoka temp. oleju 120stopniC według wskazań czujnika temp .oleju.
      z góry dziękuję.