abuk14

Stukanie w silniku C 360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtracz    76

Zdejmuj przykrywki klawiatur i sprawdź czy zawory się nie podpierają. Kompresja może uciekać przez uchylony zawór ssący i słychać w filtrze powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wydmuchana uszczelka lub jeden z zaworów z jakiegoś powodu się nie domyka. Szukaj przedmuchu pomiędzy głowicami chyba najczęściej gdy kompresja ucieka na zewnątrz lub zdejmij kolektor ssący i sprawdź co z zaworami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przy regulacji zaworów odpalałeś silnik?

Zawieszający się zawór widać.

Chyba że zawór ma uszkodzony talerzyk i nie uszczelnia się do gniazda.

Zdejmuj kolektor ssący jak już kolega radził, odpal go i patrz która to głowica. Jak znajdziesz rwij ja do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Witam. Mam problem po remoncie silnika ursusa C-360 gdy silnik się zagrzeje pod obciążeniem słychać dziwne stuki podobne do klepania zaworu lecz nie jest to nadmierny luz zaworowy bo sprawdzałem. Stukanie się nasila podczas gdy silnik dostaje przeciążenia. Sinik chodzi z tym parę ładnych mtg i nic się nie dzieje ale nie daje mi to spokoju. Panowie co to morze być?. Remont obejmował- regeneracje głowic, regeneracje korbowodów, pompy wtryskowej, wymianę tulei, tłoków, wtrysków i panewek. Traktor ma normalne ciśnienie lekko zapala być morze troszkę na zimnym kopci na niebiesko lecz nie bierze oleju. Czy przez to ze głowice zostały splanowane zawór morze uderzać w tłok?. Proszę o szybkie podpowiedzi ponieważ jest bardzo dużo pracy a ja boje się ze wkoncu coś się rozleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

A sprawdzałeś czy nie ma luzu na kołach rozrzadu, albo na połączeniu koła rozrządu z wałkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie może przez planowane głowice zawór uderzać w tłok. Sprawdź czy to samo jest przy zdjętych pokrywkach klawiatury. Zdarza się że po splanowaniu głowicy pokrywka naciska na miseczkę sprężyny zaworu.

Ogólnie to postaraj się zlokalizować miejsce stukania.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Luzuj pojedynczo przewody wysokiego ciśnienie od wtryskiwaczy, pomoże zlokalizować który to cylinder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Najgorsze jest to że to słychać dopiero pod obciążeniem nie bardzo się da ściągnąć dekle i dać mu po garach z jakaś maszyna bo schlapie cały silnik ;/. Z tym odkręcaniem przewodów tez morze nie być łatwo to wykonać. Następnym problemem jest to ze jak ciągnik zejdzie z obrotów stukot ustaje i ciągnik pracuje normalnie. W sobotę postaram się sprawdzić te pokrywy zaworów jedna pokrywa mi się nie podoba jest tak jak by wgięta w środek kupie nowa i założę i zobaczymy ale wątpię ze to pokrywka dlaczego miała by stukać dopiero pod obciążeniem na zagrzanym silniku. Rozebranie pokrywy rozrządu zostawię sobie na koniec ponieważ jest to bardzo dużo pracy a jutro jest mi jeszcze bardzo potrzebny ciągnik. Rozrząd będzie ostatecznością choć kto wie być morze tam jest pies pogrzebany nie wiem jak było przed remontem czy stukało czy nie ponieważ ciągnikiem przed remontem za wiele nie robiłem przynajmniej nic ciężkiego. Bo po kupnie zaraz przeszedł całą odbudowę. I teraz nie wiadomo gdzie szukać przyczyny.

Edytowano przez mati9621

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Określ jaki stukot : cichy stukot,metaliczny,głuchy,dzwieczny,malejący,wzrastający od jakich obrotów pod obciążeniem.czy zero słychać na zimnym?

POdstawowy opis do diagnozy.odpisz bedzie dużo jaśniej

 

 

CIężko doradzic,gdyż podstawa jest okreslic miejsce ,mniej więcej podstawowy charakter dzwieku bedzie łatwo.a najważniejsze

Zapomnialbym zdejmij korek wlewu oleju i przystaw ucho tam słychać cały dol silnika ale musisz tez miec porównanie .

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

A wiec tak sprawdziłem dziś czy po żadnym deklu nie uderza konik, jest okej. Sprawdziłem również klawiatury czy nie ma luzu na tulejkach wszystko jest okej. Stukot dochodzi raczej z góry silnika i jest wzrastający z obrotami silnika stukot jest jak dla mnie metaliczny. Czym bardziej silnik zagrzany tym bardziej stuka. Przypominam sobie jeszcze jeden fakt ze podczas remontu zauważyłem ze na tłokach były ślady po zaworach, czy on by mógł być przestawiony na rozrządzie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Moglbyc przestawiony,to powinno sie poznać.znaki sa jak drut.Moim podejrzeniem jest planowanie bloku,czy bylo?

Najważniejsze w tej kwestii bylo sprawdzenie wysokości płaszcza tloka do płaszczyzny bloku.nie pamiętam jaki wymiar ale znajdziesz.planowanie głowicy to nie musi miec wielkiego znaczenia jesli zawory były i gniazda docierane.

problem musisz usunąć.niezwłocznie zdejmij glowice to 2 godz roboty.sprawdź czy nie ma w sklepie grubszych uszczelek bo takie byly kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W czym masz problem przy odkręceniu przewodów od wtryskiwaczy? Bo nie pojmuję. :blink:

Odkręcasz pierwszy przewód zakładasz na jego koniec gumowy wężyk i do butelki i możesz jechać i testować. Potem po kolei z każdym następnym, 5 minut i może się coś wyjaśni, a przynajmniej wykluczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Blok nie był ruszany, przynajmniej ja nic nie robiłem. Jutro rozbieramy rozrząd morze coś się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najpierw odkręć miskę zanim otworzysz rozrząd, może tam coś siedzi, a najlepiej posprawdzaj co się da z zewnątrz, bo widać że chcesz się narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam nie wiem czy pomogę ale miałem podobny problem po remoncie silnika a okazało się że tłok haczył o korbowód na samej górze korbowodu tam gdzie jest otwór do smarowania sworznia , warto to sprawdzić teraz takie części robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Witam po sprawdzeniu rozrządu okazało się ze faktycznie był złe złożony nie wiem jakim cudem pracował i palił. Niestety ale problem pozostał dalej coś stuka i już nie wiem co robić a czy tak może stukać wtrysk?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez goorall_88
      Dzień dobry, 
      Mam problem z ciagnikiem mccormick mc 135 power6. Cały czas świeci się pomarańczowa kontrolka tuż obok głównego wykrzyknika ostrzegawczego. Z francuskiej instrukcji przetłumaczyłem że to coś w rodzaju "uruchomienie na zimno". Ciągnik pracował kilka godzin i silnik raczej się zagrzał. Mrozu też brak. 
      Dodatkowo też z rurki odchodzacej od silnika z lewej strony z dołu cały czas wydastaje się dość gęsta para. Brak w niej oleju. Nie jest też to dym. Czy to może być jakoś powiązane? 
      Ciągnik posiada też zmianę biegów w przyciskach ("sekwencja" ?). Liczba na dźwigni cały czas miga. Czy to normalne? 
      Dodam że ciągnik pracuje normalnie. Nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Nie brakuje mu mocy. 

    • Przez pulek227
      Witam
      Mamy taki problem z odpaleniem ciągnika mianowicie po przekreceniu kluczyka kontrolki się zapalają po chwili gasną i jak chce zakręcić rozrusznikiem to nic się nie dzieje. Dopiero jak przypadkowo bujnalem kabina to trochę zakręcil.
      I wygląda to tak że jak przechyle troche kabinę to kręci i pali normalnie a jak kabina jest normalnie to po przeleceniu kluczyka nic się nie dzieje 
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj