abuk14

Stukanie w silniku C 360

Polecane posty

Adi96    1848

Żadnego nie wychwalałem zakładu co zaniosłem części,jedynie mówiłem że "podobno" dobry  pompę dwa razy niosłem i nadal nie jest w pełni dobrze kopa ma i wkręca się dobrze  ale skakanie jest na 800 i 1400 na 200 300 raz dobrze jest równo chodzi  a raz faluje obrotami ja nie wiem czy dawki dobrej nie ustawił na której sekcji w każdym razie będe wysyłał do znajomego  bo tu z partaczami się nie dojdzie do ładu.To że dymi to nie wina od razu części  już mam to sprawdzone.Zazwyczaj tankuje ze stacji jak do ciągnika to typu Auchan czy lotos najtańsza Efekt? Dymienie był niebieskawy na wolnych obrotach głośniej pracował tzn zawory grały a oleju nie bierze  więc myśle co za czort.Nie dawno kupiłem ruską ropę a ona bardziej tłusta inny nieco kolor.Ciągnik  ciszej i równiej pracuje dymienie jest póki zimny  szary dym leci  po dobrych 5 minutach nic dymi  na wolnych obrotach a przy gazówce lekko czarny.Kumpel też podobnie zrobił tzn ze stacji tankowal było podobne dymienie a silnik 8 lat po remoncie zalał ruską i nie dymi,wiec że tam dymi to nie wina od razu części  jak głowica zrobiona i wtryskiwacze to wątpie bo też dużo zależy od paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę może tak, ale  nie oszukujmy się, jeden silnik chodzi tak samo na każdym paliwie, drugi można nie wiem co robić i to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Dokładnie a od czego zależy grom go wie.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jeździłem trochę na ruskim i niespecjalnie MTZ to odczuwał. Ja dopiero odczułem, kiedy po wyjęciu sitka z pierwszego filtra wylałem stamtąd kupę "oleju". Tak jakby roślinny czy coś.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
14 godzin temu, Adi96 napisał:

Żadnego nie wychwalałem zakładu co zaniosłem części,jedynie mówiłem że "podobno" dobry  pompę dwa razy niosłem i nadal nie jest w pełni dobrze kopa ma i wkręca się dobrze  ale skakanie jest na 800 i 1400 na 200 300 raz dobrze jest równo chodzi  a raz faluje obrotami ja nie wiem czy dawki dobrej nie ustawił na której sekcji w każdym razie będe wysyłał do znajomego  bo tu z partaczami się nie dojdzie do ładu.

Tak te pompy mają, bardzo ale to bardzo często jest tak że silnik padaka, w pompie mało co się wszystko nie rozleci a silnik chodzi jak zegarek. Robisz remont silnika, pompy i później faluje. Często to falowanie ustępuje jak wszystko się wyrobi,  po remoncie wszystko jest spięte na "sztywno" i każdy ruch czy drgania przenoszą się na regulator co skutkuje falowaniem. Jak się wyrobi to luzy kompensują różne drgania i problem znika. 

4 godziny temu, LTZ55a napisał:

Jeździłem trochę na ruskim i niespecjalnie MTZ to odczuwał. Ja dopiero odczułem, kiedy po wyjęciu sitka z pierwszego filtra wylałem stamtąd kupę "oleju". Tak jakby roślinny czy coś.

To parafina która się wytrąca z paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Bears To co ty mówisz to moim zdaniem jest zawiecha którą ja mam tzn że przy gazuje  schodzi z tych obrotów zejdzie na niższe niż jest ustawione po sekundzie dopiero łapie te co były ustawione.Cięgło ja wiem trochę oporu lekkiego jest nie wiem może sprężyna się nie wyrobiła ale przerobił 100 parę motogodzin powinno do tego czasu sie wyrobić,jeździłem sporo.Jeśli nawet jest sztywno to nie ma prawa skakać na obrotach 1300 1400 czemu na na 1000,1600 1800 2000 nie ma skakania silnik pracuje ładnie nie ma stuków.Przy 1300 1400 skacze jakby na któryś cylinder odpowiedniej dawki nie dostawał jakby jest za krótka pompiarzem nie jestem więc nie potrafię ustalić co dokładnie.Tak czy siak po nowym roku przed pracami wiosennymi wyślę do znajomego który ma swojego pompiarza który robił wszelkie pompy do diesli za czasów komuny,znajomy podsyłał filmy które ciągniki zrobił bo odnawia stare ciągniki więc doprowadzi do ładu.Ogólnie nie jest tragicznie bym powiedział że nieźle ale u mnie musi być wszystko dopięte na ostatni guzik.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W ruskim można się bawić dawką paliwa i jest zależna reakcja związana z falowaniem obrotów. Jesli dawką dasz za małą przy ruszaniu i dodaniu lekkiego gazu silnik zaczyna chodzić jak w starze dwusetce.... charczy jak gruźlik i faluje. Podniesiesz dawkę w górę przy tym samym ruszaniu silnik idzie równiutko jak złoto. Może tu jest  podobnie tylko w innym zakresie obrotów.....


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
1 godzinę temu, Adi96 napisał:

Bears To co ty mówisz to moim zdaniem jest zawiecha którą ja mam tzn że przy gazuje  schodzi z tych obrotów zejdzie na niższe niż jest ustawione po sekundzie dopiero łapie te co były ustawione.

Bo wszystko jest dobrze spasowane dlatego tak jest. Zobacz co się dzieje z listwą jak falują obroty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,    jakiś czas temu pojawił sie efekt przy nagłym dodaniu gazu jest stuk w silniku , moim zdaniem nie jest to żaden stuk mechaniczny tylko jak by stuk wywołany spalaniem.. charakterystyczny głosny stuk. jesli wkręca się silnik łagodnie na wysokie obroty tego efektu nie ma . Tylko przy nagłym dodaniu gazu. Gdzie szukac przyczyny? Piszę w imieniu wujka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Standardowo kąt wtrysku do sprawdzenia,luz zaworowy,może paliwo słabej jakości i stukowe spalanie.Stukania powodów jest multum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Cześć, nie mogę rozgryźć czemu tak jest, pompa sprawdzona, wtryski też, zawory ustawione, kąt wtrysku na środkową kreskę, jest 3 bo zamach zdaję się z c 4011, a na obrotach od 1000 do 1500 spalanie stukowe ( tak na słuch mi się zdaje chociaż tego nie nagrałem).  Ten drażniący mnie dźwięk cichnie gdy przytrzymam rurkę przelewu, już pomysłu nie mam :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Panowie mam problem z 355 a mianowicie wydobywa się dziwny dźwięk z filtra powietrza co to może być? Przy większych obrotach jest to dosyć uciążliwe. 

 

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Głowice nowe Waryńskiego wszystkie. Ogólnie to silnik ma 15 motogodzin od remontu gdzie było wymienione wszystko i od początku tak jest. A możliwe że to przez za dużą ilość oleju w filtrze? Było nalane po kreskę. 

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

stetoskop czy kawałek pręta i osłuchać silnik, skąd się to wydobywa, czy to jest stukanie od głowicy czy odbija mu się czkawką z filtra powierza, spróbuj bez filtra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tak 0.12 i 0.17.... To że głowice nowe nie ustawia się zaworów poniżej wartości jakie podaje producent.Lepiej za duży luz niż za mały,niech jeszcze się dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

a jak bym ściągnął kolektor ssący to było by słychać w którym puszcza kompresję? 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem coś zaczelo stukać w silniku przy 800 obr odglos do chodzi choćby z 3 tloka bądż glowicy tak mi się wydaje dodam że c 360 jest po ustawieniu zaworów  i wymianie pierścieni nie wiem czy czasem nie za mocno dokręciłem panewki dodam że zaczęla też ciec ropa z 1 wtrysku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
Dnia 3.02.2014 o 22:02, traktor11 napisał:

sworznie w tłoku zawsze mają być ciasno a w korby wchodzić tak nie za leko ale ręką je się wkłada a w tłoka nie trzeba grzać

i to morze być przyczyna zrobiło jajo

mam problem reno 110,54 wymienilem korbowod i zaczal stukac  wymienilem bo byl krzywy i nie palil na ten cylinder teraz pali ale stuka co nie tak przedtem nic nie stukal niema luzy na tulejce

Dnia 17.05.2016 o 08:01, zbyszekbrzuze napisał:

najpierw daj sprawdzić wtryski. potem jak nie będą przyczyną sprawdz czy sa całe sprężyny zaworowe. Jesli będzie OK sciągaj miske i sprawdź panewki
jak wytypujesz uszkodzoną panewke to wtedy rozbierasz.

witam, mam sprawe po wymianie korbowodu stuka nie palil i kopcil na 1 cylinder teraz nie kopci ale stuka renault 110,54

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Obróciłeś wałem ręcznie i sprawdziłeś czy nie ma żadnych zacięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez goorall_88
      Dzień dobry, 
      Mam problem z ciagnikiem mccormick mc 135 power6. Cały czas świeci się pomarańczowa kontrolka tuż obok głównego wykrzyknika ostrzegawczego. Z francuskiej instrukcji przetłumaczyłem że to coś w rodzaju "uruchomienie na zimno". Ciągnik pracował kilka godzin i silnik raczej się zagrzał. Mrozu też brak. 
      Dodatkowo też z rurki odchodzacej od silnika z lewej strony z dołu cały czas wydastaje się dość gęsta para. Brak w niej oleju. Nie jest też to dym. Czy to może być jakoś powiązane? 
      Ciągnik posiada też zmianę biegów w przyciskach ("sekwencja" ?). Liczba na dźwigni cały czas miga. Czy to normalne? 
      Dodam że ciągnik pracuje normalnie. Nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Nie brakuje mu mocy. 

    • Przez pulek227
      Witam
      Mamy taki problem z odpaleniem ciągnika mianowicie po przekreceniu kluczyka kontrolki się zapalają po chwili gasną i jak chce zakręcić rozrusznikiem to nic się nie dzieje. Dopiero jak przypadkowo bujnalem kabina to trochę zakręcil.
      I wygląda to tak że jak przechyle troche kabinę to kręci i pali normalnie a jak kabina jest normalnie to po przeleceniu kluczyka nic się nie dzieje 
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj