majtek53

Ursus C-380 -Informacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wladymir    4

Czujnik prędkości jest wkręcony w obudowę skrzyni biegów z prawej strony, tuż przed tylnym mostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusKNNC385    11

Witam niedawno zakupiłem Ursusa c385 z turem. Chciałbym dowiedzieć się od użytkowników z jakimi maszynami najlepiej go agregowac tj. Pług agregat itd.

Zastanawiam sie nad zsstawem uprawowo-siewnym ponieważ posiadam siewnik o szerokości 3m, czy ten ciągnik da rade z tym siewnikiem w zestawie z jakimś agregatem o tej szerokości czy to wgl odpada? Słyszałem dużo opinii na tem temat jedni mówią, ze da rade inni, ze nie, a Wy użytkownicy jak się o tym wypowiecie? Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusKNNC385    11

Ziemia od 4kl w dół aż do 6. Myślałem właśnie o takim z dwoma rzędami ale też jak zestaw będzie na granicy możliwości ciagnika to lepiej dwa razy przejechać czyli najpierw agregat później siewnik. Użytkujesz podobny sprzęt? Sam agregat z 3 rzędami pazurów jak szeroki można agregowac z takim ciągnikiem? Myślałem około 3.6m, nie będzie za duży? Oczywiście bez siewnika wtedy. Nie znam zbyt bardzo możliwości ciagnika dlatego pytam. 

Edytowano przez UrsusKNNC385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
do 4512 zapoznaliśmy zwykły kultywator 2 rzędy i siewnik dużo bardziej z tyłu był i ciągnąć po polu nie problem tylko był problem z podnoszeniem a robotę robilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Bo jak poszłem do paru sklepów z tym filtrem to wszedzie rozkładają rence  i mówią ze mowy nie ma zeby go sprowadzic na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lukig napisał:

No to chyba dealer ma

Napewno dealer ma, bo jak prowadzi sprzedaż ciągników marki Ursus, to producent ma obowiązek dostarczyć dilerowi oryginalne części zamnienne. Gdyby było odwrotnie, to na gówno wtedy ta gwarancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canncel    0

Cześć, 

Mam pytanie do posiadaczy C-380 przed liftem, rok 2016. Mam problem z regulacją szybkości podnoszenia tylnego Tuz.

W załączniku podsyłam zdjęcie z instrukcji, chodzi mi o lewe pokrętło na zdjęciu. Serwis twierdzi że ten model nie ma regulacji szybkości podnoszenia a to pokrętło jest od regulacji pływania zaczepionej maszyny.  Proszę o info od użytkowników  ww. modelu jak jest u Was. 

37224566_1405159239628265_5435777718681600000_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3048    3

Kolego Piasekmoto. Ludzie najbardziej krytykują jak czegoś nie mają a stać ich na drogie ciągniki to są cwaniakami. Mnie nie było stać na jd bo nh nigdy bym nie kupił nie podoba mi się. I kupiłem farmtraca 675 dt w 2012 roku wtedy na 23 obecnie na 65 ha jako główny, tak to mój ciągnik główny. Od 2012 roku zrobił 5200mtg i tyle co w nim zrobiłem to zmieniłem pasek na alternatorze. Ciągnik leciał 36 km/h podkrecilem go na obrotach na 2700obr leci 41 km h mi wystarcza. Mocy ma dużo ciągnie pług lemken obrotowy 4 1300kg wagi. Niby 75 koni ale czuć go jak by miał dużo więcej bo turbo mu pomaga. Naprawdę warto polecam go 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54
Dnia 5.08.2018 o 15:30, kuba3048 napisał:

Kolego Piasekmoto. Ludzie najbardziej krytykują jak czegoś nie mają a stać ich na drogie ciągniki to są cwaniakami. Mnie nie było stać na jd bo nh nigdy bym nie kupił nie podoba mi się. I kupiłem farmtraca 675 dt w 2012 roku wtedy na 23 obecnie na 65 ha jako główny, tak to mój ciągnik główny. Od 2012 roku zrobił 5200mtg i tyle co w nim zrobiłem to zmieniłem pasek na alternatorze. Ciągnik leciał 36 km/h podkrecilem go na obrotach na 2700obr leci 41 km h mi wystarcza. Mocy ma dużo ciągnie pług lemken obrotowy 4 1300kg wagi. Niby 75 koni ale czuć go jak by miał dużo więcej bo turbo mu pomaga. Naprawdę warto polecam go 

Pokaż kolego ten pług bo ciekaw jestem jakiego masz tego lemkena .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Może takimi pługami tzw obrotowe borsuki.Faktycznie są 4 odkładnice ale podstawowa orka idzie na 2,a dwie w odpoczynku  .Przynajmniej skiba szła na jedną stronę bez zajeżdżania czy też orki na dwie strony.To była pierwsza produkcja pługów obrotowych,dużo takich mieli ci co Ursus C-330 i 360 .Później zaczęli robić już te dużo większe pługi hydrauliczne.A tamten to miał jakiś zwykły mechanizm ;)

Edytowano przez Ansja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Może i na piachu 5-6 klasa to może i pociągnie te 4 skiby Na normalnej zwięzłej ziemi to niemożliwe Problem jeszcze jak on podnosi ten pług że ten podnośnik daje radę a przód dęba nie staje przy każdym ruszaniu

 

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimer    0

Panowie i panie mam pytanie czy w c-380 jest możliwość podpiąć się z zewnątrz pod tylni tuz? Tak jak jest np w ursusie 3512 lub ciągnikach z dodatkowymi siłownikami dźwigowymi.

Edytowano przez Kimer
ciagle ukryte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

C-382 mają siłownik pomocniczy tylnego podnośnika, więc gdzieś jest wyprowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3048    3
Dnia 27.03.2018 o 23:15, UrsusKNNC385 napisał:

Ziemia od 4kl w dół aż do 6. Myślałem właśnie o takim z dwoma rzędami ale też jak zestaw będzie na granicy możliwości ciagnika to lepiej dwa razy przejechać czyli najpierw agregat później siewnik. Użytkujesz podobny sprzęt? Sam agregat z 3 rzędami pazurów jak szeroki można agregowac z takim ciągnikiem? Myślałem około 3.6m, nie będzie za duży? Oczywiście bez siewnika wtedy. Nie znam zbyt bardzo możliwości ciagnika dlatego pytam. 

Ja do ft 675 dt mam agregat agrofactory caro 3.6m i ciągnik radził sobie zadawalojaco 2-3b  do 10km/h , teraz ma zwiększona moc  na 105 koni i lata do 14 km/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj