majtek53

Ursus C-380 -Informacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukig    96

Co mają nie chodzić. Zima to i mniej roboty, zresztą co może się w nich popsuć. Żarówka przepalić? Linka sprzęgła albo gazu pęknąć? :) Na mechanikę 4 lata gwarancji, więc plasteliny nie wsadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus6651    9

Czesc chciałbym zapytać użytkowników któży posiadają taki ciągnik z takiem silnikiem.

Czy rzeczywiście ma taką moc?

Czy dużo pali?

Jak wam się srawuje ten silnik w pracy?

 

W ursusie c-380 zastowano silnik perkinsa Perkins 1104d euro IIIa.

Czekam na odpowiedzi

 

Niech wypowiadają się tylko użytkownicy z takimi silnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szczesliwych posiadaczy URSUSA C 380 :-) wiecie gdzie w tym ciagniku znajduję się antena od radia? Przestało mi grać radio i nie wiem czy czasami anteny nie uszkodzilem, tylko nie wiem gdzie ona jest lub być powinna :$

Edytowano przez www.babcia.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art1224    59

W ursusach montują anteny wewnętrzne więc raczej jej nie uszkodziłeś.Musisz wyciągnąć radio żeby się do niej dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoxsik    1

Witam serdecznie jestem posiadaczem nowej 380M czy szczesliwym sie okaze mam pytanie do posiadaczy czy u Was tez klimatronik nie utrzymuje zadanej temperatury tylko albo grzeje i robi saune w kabinie albo chlodzi i mamy lodowke ( przekracza ustalone temperatury)
Ciagnik posiadam od listopada kupiony razem z turem za 101 tys netto po miesiacu wezwany serwis bo urwalo sie cos pod dachem i telepalo i nie dzialalo w ogole ogrzewanie , dodatkowo bylo brak hamulcow przednich kol i po rozlaczeniu dzialala tylko jedna strona , brak wskazywania predkosci walka 540e oraz slabe dzialanie radia (brak lapania fal) . w tym miesiacu kolejna reklamacja na Tur bo sam opada przy zgaszonym silniku oraz nie dziala sekcja krokodyla. Jak przyjedzie serwis zobaczymy co naprawia. Ogolnie ciagnik fajny zwrotny troche duzo pali jakbym mial kupowac to raczej wzialbym go jeszcze raz (brak alternatyw na rynku bez dpf na pompie wtryskowej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
V400    1

Klimatronic pierwszej serii w tych ciągnikach automatycznie utrzymywał tylko temperaturę dla klimatyzacji, ogrzewanie trzeba było regulować ręcznie przyciskiem on/off i zakresem nawiewu. Teraz już jest klimatronic automatyczny dla ogrzewania i klimatyzacji, kwestia innych sterowników w panelu. Panel sterowania można zmienić na nową wersję, aby mieć pełny klimatronic. Przednie koła mają hamulec osią napędową.

Edytowano przez V400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoxsik    1

Tak zgadza sie z hamulcem przednum tylko ze u mnie po rozlaczeniu lewy pedal byl martwy co automatycznie powodowalo brak hamowania przodu. Do tura serwis jeszcze nie przyjechal... a znowu oberwala sie nagrzewnica pod dachem.

To mnie nie pocieszyles z brakiem utrzymywania temperatury podczas grzania. tylko u mnie podczas chlodzenia tez chlodzi na maksa tak jakby w ogole nie reagowal czujnik temperatury.

Jak u was wychodzi spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na motogodziny ale zrobiłem 2,2 hektara agregatem 2.5 metra i 1.8 hektara orki 4 grudziądzkie praca w obydwu przypadkach 3 na zakresie L to pół zbiorniczka pociągną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoxsik    1

Przy swiecacej sie rezerwie swiatlem ciaglym weszlo 105 litrow wiec moze byc 120. No u mnie robi przedewszystkim w transporcie z przyczepa 4 i praca z ladowaczem to na 27mtg pobral 350 litrow,

Mowisz o polowie zbiornika po wskazniku czy po zalaniu, bo wskaznik dziala nie liniowo pierwsza polowa leci powolutku a kolejna opada w oczach tak jak i w samochodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

To do oszczednych to one nie naleza moj mtz mniej pali i to sporo. A ma kilka konikow wiecej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinu83    1

To do oszczednych to one nie naleza moj mtz mniej pali i to sporo. A ma kilka konikow wiecej

Tylko trzeba dodać jeszcze w jakim czasie robi mtg ursus a mtz?

Edytowano przez Marcinu83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Przy swiecacej sie rezerwie swiatlem ciaglym weszlo 105 litrow wiec moze byc 120. No u mnie robi przedewszystkim w transporcie z przyczepa 4 i praca z ladowaczem to na 27mtg pobral 350 litrow,

 

Mowisz o polowie zbiornika po wskazniku czy po zalaniu, bo wskaznik dziala nie liniowo pierwsza polowa leci powolutku a kolejna opada w oczach tak jak i w samochodach

Niemożliwe 12.9 l na mtg, to mi 5.17 ursus 5314 spalił to mi się wydało dużo wg 3512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoxsik    1

Powiem ze tez jestem zadziwiony,nie wiem czy to kwestia dotarcia czy poprostu trafilem na bubel kazde tankowanie do pelna wykonuje na stacji i spisuje licznik(raczej nikt w nocy sie nie podlacza). Ursus liczy mtg jako okolo 90-110min w pracy ktora wykonuje.
Dlatego prosze innych posiadaczy o podanie spalania wtedy bede probowal moze i to reklamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Mtz kreci mth przy 2200 obr na silniku przez godzine a nowe ursusy to nie wiem . 3512 i wieksze modele kreca mth przy 1500 obr na silniku dlatego wychidzi takie male spalanie na mth


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a który normalny traktor kręci jeszcze te wasze mtg??? zwykłe godziny zegarowe pokazują liczniki co się ma nijak do mtg. Wg licznika żadnego spalania nie policzysz bo czy pyrkasz se na 1000obr czy 2000 to dla licznika wszystko jedno

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Jednak nie jest taki cudowny jak dilerzy go chwalą. A to ze duzo pali to widac po zadymianiu spalin

Edytowano przez 123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ciekawa teoria... możesz przybliżyć jaka jest zależność koloru spalin od ilości spalanego paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

123456 posiada jakiś laser w oczach który odczytuje ilość zużytego paliwa z nie wiem czego bo przy tym sprzęcie co ja robiłem to zero dymku było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoxsik    1

U mnie tez brak jakiegokolwiek dymu. I zle przeliczenia splania bo 1 zbiornika sie nie liczy bo byl pusty a jest pelny wiec wychodzi okolo 10na mtg co i tak wydaje sie dosc duzo jak na lekka prace
U mnie tez brak jakiegokolwiek dymu. I zle przeliczenia splania bo 1 zbiornika sie nie liczy bo byl pusty a jest pelny wiec wychodzi okolo 10na mtg co i tak wydaje sie dosc duzo jak na lekka prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj