majtek53

Ursus C-380 -Informacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XMK13    411

Przeciwwaga jest po to, żeby nie naprawiać sworznia przedniego mostu po 100 mth. Może i belki słomy nie są ciężkie, ale przy jeździe po wybojach sworzeń cierpi. Zresztą przeciwwaga wydłuża żywotność całego przedniego mostu, opon i trochę wspomagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Upsss prawie 1000mth przeciwwagę zakładam od święta (tylko na ubijanie pryzmy) no i patrz jaki pech, że nic się po 100mth w przednim moście nie rozsypało :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikLUB22    0

w moim jak coś to ten zbiornik też się "zassał" i zrobił się wklęsły, niestety kolejna niedoróbka a o instalacji szkoda gadać bo to jest chyba składane na chybił trafił, poza tym jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaxPL    0

Witam.W moim   C 380 za dwa dni mają przyjechać i wymienić ten zbiornik na gwarancji.Wczoraj kosiłem łąkę co prawda zwykłą kosiarką taką jak do c 360 ale z prędkością 11.5 km[h i z obrotami 1300-1400 sama przyjemność a nie ryk c 360  z obrotami 2200 i co chwila wymiana noży bo nie chce kosić. Jeszcze jedna sprawa gdy wyłączam sprężarkę to coś brzęczy przy tym kole sprężarki na którym jest założony pasek gdy jest włączona jest cicho-też chyba muszę to zgłosić jak przyjadą do zbiornika- no i nie świeci się gdy załączam wałek kontrolka od obrotów 540 niby taka kontrolka jest??.Wszyscy którzy zobaczą mój ciągnik mówią  że szok że Ursus wyprodukował taki ładny zgrabny ciągnik-a jak się będzie sprawował w polu czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Sprawdźcie, czy wszystkie kostki pod kabiną są spięte. U Mnie rozpięła się od kontrolki WOM zależnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

macie racje z tą przeciwwagą ale ten ciągnik nie jest b.ciężki, ja mam takiego kupować(c 382) i zastanawiam się cały czas nad jego wagą jak tu już ktoś napisał o paletach z nawozami przecież go to zniesie w piernik.


i szukam tez rad farmtrac 685 ma tą samą moc a mam wrażenie ze jest większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Nie mniej wrażenia, tylko weź katalog, sprawdź wymiary i masę i będziesz wiedział. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ursus  i ft to są bliźniacze konstrukcje. Jako użytkownik 2 ft radze Ci odpuść, szkoda kasy i nerwów ;) Z czasem będziesz żałował kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Już to któryś raz powtarzasz... Będąc w branży raczej jesteś zorientowany w sytuacji na rynku więc o co chodzi? Skoro Ursus praktycznie nic nie sprzedawał bo i nie miał co, chociaż teraz wiele lepiej nie jest to oczywiste, że jak już coś wprowadzone na rynek i ludzie zaczynają kupować to statystyki w górę idą. Sztuk wiele nie ma ale % za to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to któryś raz powtarzasz... Będąc w branży raczej jesteś zorientowany w sytuacji na rynku więc o co chodzi? Skoro Ursus praktycznie nic nie sprzedawał bo i nie miał co, chociaż teraz wiele lepiej nie jest to oczywiste, że jak już coś wprowadzone na rynek i ludzie zaczynają kupować to statystyki w górę idą. Sztuk wiele nie ma ale % za to jest

Powtarzam a Ty dalej nie rozumiesz :)

 

Zgodzę się z tobą w przypadku Pronara w zeszłym roku sprzedał 8 sztuk do sierpnia, w tym roku sprzedał 78, to jest faktycznie megaskok o 875%, ale w przypadku Ursusa, to nie jest mega skok tylko 129 ciągników różnicy względem zeszłego roku, na tle innych rozumiem, analizy i wnioski mogą być subiektywne, i zastanawiające. W sumie gdybym prowadził marketing Ursusa zrobiłbym właśnie coś takiego.. rejestracja na siebie ( i tak się sprzedadzą i tak) i dzięki temu na tle wszystkich marek wyglądamy na gigantów w sprzedaży, ot i dobrze odbije się to na akcjach. Natomiast wyniki ogólne za pierwsze półrocze 2016 do 2015 mają się strasznie lichutko.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/URSUS-S-A-wyniki-finansowe-7475706.html

Przychody ze sprzedaży w porównaniu do 2015 niższe o 100 000 000pln, Zysk 20 krotnie mniejszy. No nie wiem może to źle analizuję, ale liczby to fakty, a z faktami kiepsko polemizować.

 

 

 

Pozycja Marka Rok narastająco Styczeń - Sierpień YTD January - August 2016 2015 Zmiana % r/r No. Make Ogółem Udział % Ogółem Udział % Change % y/y Total Mkt shr % Total Mkt shr % 1 NEW HOLLAND 836 15,43% 1543 17,29% -45,8% 2 JOHN DEERE 806 14,88% 1492 16,72% -46,0% 3 ZETOR 673 12,42% 1125 12,61% -40,2% 4 KUBOTA 594 10,97% 752 8,43% -21,0% 5 CASE IH 407 7,51% 695 7,79% -41,4% 6 URSUS 389 7,18% 260 2,91% 49,6% 7 DEUTZ-FAHR 358 6,61% 807 9,04% -55,6% 8 CLAAS 241 4,45% 349 3,91% -30,9% 9 VALTRA 185 3,42% 295 3,31% -37,3% 10 FARMTRAC 177 3,27% 291 3,26% -39,2% 11 STEYR 148 2,73% 162 1,82% -8,6% 12 MASSEY FERGUSON 104 1,92% 302 3,38% -65,6% 13 PRONAR 78 1,44% 8 0,09% 875,0% 14 FENDT 67 1,24% 114 1,28% -41,2% 15 DAEDONG-KIOTI 44 0,81% 45 0,50% -2,2%   Pozostałe / Others 310 5,72% 684 7,66% -54,7%   OGÓŁEM / TOTAL 5417 100% 8924 100% -39,3%

źródło:http://www.pzpm.org.pl/pl/content/download/7007/36769/file/PZPM_CEP_PrzyczNacz_i_CRolnicze_08/'2016.xls

Edytowano przez BartekTruszkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wyniki finansowe znam bo sam trochę akcji mam :D

U nich z tym nigdy do końca nie wiadomo przez tą Afrykę, kasa spłynęła i im do wyniki nabiła

Odnośnie rejestracji to i może być tak jak mówisz jednak i tak to jest bardziej miarodajne. Przynajmniej widać jakie +/- zainteresowanie w kraju jest i Afryki nie wliczają jak w którymś roku p. Zarajczyk przedstawił ile to ciągników sprzedali jak i tak nic to nikomu nie mówiło bo wszystkie na Afryke i tak poszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Opóźniły się wysyłki do Tanzanii. Miały być w tamtym półroczu, są dopiero teraz, co widać chociażby po ostatnich zdjęciach całych partii gotowych maszyn. Stąd słabsze wyniki, względem tamtego roku, gdzie nabiła je Etiopia.


 

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

A mam jeszcze takie pytanie czy da się wyłączyć pompę hydrauliczną w c 380,c 382 ???itp? I innych podobnych np farmtrac 685.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaxPL    0

witam. Mam mały problem z c380. Przestała działać klimatyzacja dioda przy włączaniu świeci się a temp nie spada wręcz rośnie.

Pytanie; Kompresor klimatyzcji ma sprzęgło takie jak w sprężarce. Gdy włączam sprężarkę sprzęgło kręci się razem rolką paska gdy wyłączam rolka się kręci sprzęgło staje czy tak samo powinno być w kompresorze bo tam to sprzęgło cały czas stoi  itrudno je obrócić nawet ręką .Myślę że uszkodzony jest właśnie kompresor . Co wy na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem ciągnika 70 konnego ,który miałby pracować w ładowaczu czołowym Agromasz Mrągowo.Który z poniższych ciągników jest najlepszy do ładowacza?
      -Zetor Major 80
      -Farmtrac 675DT
      -New Holland TD5.75
      -Ursus C-380 (Wiem ,że to samo co Farmtrac tylko kabina inna i pompa hydrauliczna ma większą wydajność)

      I co najważniejsze proszę o podanie ceny .
      Przy okazji jaki ładowacz do takiego ciągnika żeby dobrze współgrał.
      P.S
      Zwróćcie uwagę że Ursus C-380 ma pełne felgi z przodu jakby miał być do ładowacza.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj